Skip to main content

Manieres un pārtikas etiķete Taizemē

Dos un nedarīt Ēšanas Taizemē

Manieres un pārtikas etiķete Taizemē
Liela daļa izmanto manieres Taizemē un ievērojot pareizu pārtikas etiķete ir iepazinies un veselais saprāts. Nerunā ar pilnu muti, ne norādīt ar dakšiņu, un tā tālāk. Bet ir daži noteikumi galda etiķete Taizemē, kas atšķiras no Rietumiem.

Taizemē, ēdiena gatavošanas un ēšanas pasaules slaveno virtuvi ir pieņemts diezgan nopietni. Bet Taizemes cilvēki ir jautri un easygoing, kad runa ir par socializēšanās. Kā viesis, jūsu nejauši tiesībpārkāpumu pie galda tiks piedots. Maltītes bieži kauslīgs neoficiālas lietas ar sarunu, dzērieni, un smiekli. Atpūsties un baudīt kultūras apmaiņu!

Kur Sit

Atšķirībā no Rietumiem, kur “galva” ir galda ir vissvarīgākais, uzņēmēja vai augstākā ranga persona parasti sēž pie galda vidū Taizemē. Ja esat cienījams viesis, jūs sēdēt pretējo uzņēmējas, lai jūs varētu vieglāk runāt.

Pagaidiet, kamēr jums sēž; kāds neapšaubāmi parādīs savu krēslu. Ja sēdēja uz bambusa paklāji uz zemes, vienmēr novietojiet sevi tādā veidā, ka jūs varat izvairīties parādīt savas kājas, lai ikvienam, kamēr viņi ēd.

Piezīme: Ja ēdamistaba solo aizņemts restorānā, jums var lūgt, lai dalītos tabulu ar grupu, kas ir viena tukšu vietu. Ja tas notiek, nav pienākums piespiest mazo runāt, vai mēģināt mijiedarboties ar otru pusi pie galda.

Pasūtot ēdienu Taizemē

Visas grupas maltītes Taizemes dalīta; neplānojat pasūtīt savu pārtiku. Per pasūtījuma, vecākie sievietes pie galda būs arī izvēlēties ēdienus, lai ietilptu grupu. Vairāku veidu gaļu un zivis var tikt pārstāvēta kopā ar dažiem dažādiem dārzeņiem. Ja tur ir kaut kas jūs vēlaties izmēģināt, jautājiet persona pasūtot par to un tās var saņemt “mājienu”. Rīsi tiks pasniegtas atsevišķās bļodiņās.

Ja jums ir īpašas diētas ierobežojumi, nav nepieciešams, lai padarītu tos dzirdēja pasūtīšanu laikā. Vienkārši nesasniedz ēdieniem jūsuprāt, varētu būt problēma, un pieklājīgi atteikties, ja kāds lūdz jūs mēģināt kaut ko, kas nav piemērots savā uzturā.

Kā viesis, cilvēki, iespējams, ceram, ka jums izmēģināt dažas vietējos ēdienus. Bet, ja tu esi pilnīgi pārliecināts, ka jūs nevarat ēst to, kas tiek piedāvāts, pieklājīgi samazinās ir nicer nekā atstājot to uz jūsu šķīvja pārpalikumiem.

Iestatījums

Jums tiks dota šķīvi vai bļodu ar balto rīsu un, iespējams, citu trauku jebkuram zupas jāizsniedz.

Kad ēdiens ierodas, ielieciet nelielā daudzumā – ne vairāk kā divas karotes – no dažiem ēdieniem, ar kādu mērci uz jūsu rīsiem. Jūs varat piepildīt savu šķīvi tik daudz reižu, cik vēlaties, līdz brīdim, kad esat mēģinājis viss uz galda. Pārliecinieties, ka ikvienam ir bijusi iespēja izmēģināt katru ēdienu. Ņemot pārāk daudz jebkuru vienu preci – un, iespējams, neļaujot citiem mēģināt to – ir rupjš.

Vēl viens labs iemesls, kas nav overindulge no sākuma ir tas, ka pārtika, iespējams, nebūs ierasties visus uzreiz. Trauki tiks nepārtraukti tiek izvestas uz galda, jo tie ir gatavi. Labākais sīkumi vēl var nāk!

Kad iegremdējot no apkalpo bļodas uz galda, ņemot no malas ir vairāk pieklājīgs nekā iemērcot karoti vidū. Centieties nelietot pēdējo mazliet no komunālo bļodā. Tas būtu jāatstāj uz uzņēmēja, kurš, savukārt, var piedāvāt to jums vienalga.

Piezīme: Atšķirībā kad restorānvagonos dažās citās Āzijas valstīs, jums nav pienākums pabeigt visu rīsu uz šķīvja Taizemē. Neatkarīgi, jums vajadzētu mēģināt ne uz atkritumiem pārtiku.

Ēšanas piederumi

Taizemē, irbulīši patiešām izmanto tikai savrupiem nūdeļu ēdieniem. Pat ja jūs vēlaties irbulīšiem un vēlas parādīt, ka jūs zināt, kā tos izmantot pieklājīgi, Taizemes cilvēki neizmanto tos rīsu ēdienos.

Taizemē, cilvēki ēd ar karoti labajā rokā, un dakša ar kreiso pusi. Karotīti ir galvenais trauks; dakša tiek izmantotas tikai, lai manipulētu pārtiku. Tikai priekšmeti ne ēd ar rīsiem (piemēram, gabalos augļu) ir OK, ēst ar dakšiņu.

Nebūs naži uz galda vai jebkur ārpus virtuvē par šo jautājumu; ēdiens jau jābūt kodums lieluma gabalos. Ja jums ir nepieciešams, lai samazinātu pārtikas mazāks, izmantojiet malas savu karoti, lai samazinātu to, pārdalot tikai tad, ja nepieciešams, ar dakšiņu.

Maltītes no ziemeļu provincēs, piemēram, ISAN var ietvert lipīgs “lipīga” rīsi pasniegtas maz grozi. Ēd lipīgs rīsi, saspiežot ar savu labo roku pirkstiem, un to izmanto, lai liekšķere up ēdienus un mērces.

 • Nelietojiet lūgt irbulīšiem.
 • Turiet karoti labo roku un dakša pa kreisi.
 • Ēst ar karoti. Nelieciet dakša mutē.
 • Izmantojiet dakša virzīt ēdienu uz karotes.
 • Ēd lipīgs rīsi ar pirkstiem; Jums vajadzētu izmantot savu labo roku.

Izmantojot Garšvielas

Taizemes cilvēki patīk sezonas un spice lietas uz augšu. Atšķirībā upscale Rietumu restorānos vai jauku suši iestādēs, jums nav jāuztraucas par apvainošanu ikviens, pievienojot papildus mērces un garšvielas, lai jūsu pārtiku. Bet vispirms nogaršot ēdienu – daži autentiski taju pārtiku var būt īpaši pikants!

Pagaidiet, lai sāktu ēšana

Tāpat kā lielākajā daļā Āzijas kultūrās, vecuma un sociālā statusa, tiek dota prioritāte. Par ietaupot seju noteikumi attiecas uz visu laiku. Pirms sākat darīt kaut ko, gaidīt augstāko rangu vai visvecākais personas pie galda, lai signalizētu, ka ir pienācis laiks, lai ēst. Ja tie nav kaut ko teikt, vienkārši gaidīt, lai viņi sāktu maltīti.

Nelietojiet kreiso roku

Visā daudz pasaulē, kreisā roka tiek uzskatīta par “netīro” roku. Izvairieties apstrādes pārtiku un komunālajiem apkalpo piederumus ar kreiso roku.

Par izvairīšanos no kreisās puses izmantot noteikums jo īpaši attiecas uz bauda objektus, piemēram, lipīgiem rīsiem, kas ir ēst ar rokām.

Slow Down un baudīt

Atšķirībā no citiem steidzās kultūrām, ēšanas Taizemē parasti bauda lēnām. Vai nav steigā, lai pabeigtu vakariņas un saņemt uz citām lietām. Jūs nevēlaties, lai skatās tukšā plāksnes, kamēr visi citi sarunu un cērtes vēl vienu stundu.

Nesteidzies, socializēties, un klāt. Saprotamu iemeslu dēļ, netērētu laiku uz viedtālruni pie galda.

Ņemot dzērieni ar vakariņām

Alus, bieži vien ir viens no Taizemes vidēja stipra lagers, bieži lietots kopā ar vakariņām. Izveidojiet ieradums ne lejot savus dzērienus; kāds būs iespējams piepildīt glāzi jums.

Sekojiet acu par savu kaimiņu brillēm un papildināt tos pie kā draudzīgu žestu. Un nerīkojas pārsteigts, ja kāds pievieno ledu jūsu glāzi alus!

apdares Up

Beigās maltīti, ideālā gadījumā jūsu plate nevajadzētu izskatīties nozieguma vietā. Apvienot visus neēdami gabalu (piemēram, stiebri citronzāli, kauli, utt) uz vienu pusi no plāksnes. Tas pats attiecas arī uz samazinātas rīsu un pārtikas biti: tur nevajadzētu būt kaut kas jāatstāj uz galda ap savu bļodā.

Centieties neatstāt ēdienu uz šķīvja, jo īpaši gaļu un dārzeņiem no galvenajiem ēdieniem.

Lai norādītu, ka esat pabeidzis ēst, novietojiet karoti un dakšiņu kopā uz šķīvja.

Laiks Pay

Beigās maltīti, nav uzreiz aizsniegt par likumprojektu, lai pārbaudītu kaitējumu. Un, protams, nav apgalvot to, kurš maksās. Jūsu uzņēmēja jau lūdza čeku, vai grupa, iespējams, plāno sadalīt to.

Per pasūtījuma, uzņēmēja vai vairāk, vecākais – bieži uztverta bagātākās – persona, pie galda, ir paredzams maksāt. Dažos gadījumos, it īpaši attiecībās starp Thais un Rietumniekiem Farang ir paredzams (ārzemnieks), lai iegūtu šo pārbaudi. Par laimi, pārtikas Taizemē parasti ir ļoti pieņemamām cenām.

Ja jūs piedāvājat mikroshēmu, darīt tikai vienu reizi, un nav uzstāt ja piedāvājums ir noraidīts.

Tipping Taizemē nav ierasts autentisku restorānos, tomēr jūs varat ļaut darbiniekiem, lai saglabātu izmaiņas, ja vēlaties. Pakalpojuma maksa ir bieži jau ir pievienota rēķinā nicer restorānos.

Daži citi nedarīt Labas manieres Taizemē

 • Nerunā vai smieties ar pilnu muti ar pārtiku – bez izņēmumiem!
 • Nelietojiet trieciens degunu pie galda. Atvainojiet sevi uz vannas istabu.
 • Nelietojiet zobu bakstāmais bez aptver muti ar otru roku.
 • Vai nevar būt pirmais, lai atvērtu biznesa jautājumiem. Pagaidiet, no otras puses, lai pārslēgtu režīmus.
 • Nesniedz trokšņi, kamēr jūs ēdat. Atšķirībā dažās citās Āzijas valstīs, slurping zupas un nūdeles, nav laba ideja.
 • Neaizmirstiet pateikties jūsu uzņēmējas ar pieklājīgs kawp khun khrap | Kha (paldies jums vīrietis | sieviete), beigās maltīti.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *