Marca we Francji: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

Posted on

Marca we Francji: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

Marzec może być ostatnia szansa do późnej jesieni, aby odwiedzić Francję w sprawie budżetu. Jest to czas, aby lecieć do Francji na tańsze bilety lotnicze, hotel, i pakietów promocyjnych i okazyjnych promy z Wielkiej Brytanii, jednak jest to również ostatni zajęty miesięcy sezonu narciarskiego jest więc spodziewać się tłumów na stoku.

Francja może być słonecznie i jasne, czy to może być zimno, ale jeśli zima nie poluzował uścisk, hotele w całej Francji powita cię z rykiem pożarów drewna, i nie będzie też mnóstwo wynalazczych wielkanocnych cukierków wyświetlaczy w  cukierniach  i  czekoladowymi.

W południowej Francji na Riwierze, istnieje wiele karnawały cieszyć się, tym Nicea Carnival, który odbywa się w pierwszym dniu miesiąca. Inne miejscowości w pobliżu Morza Śródziemnego również gospodarzem obchodów koniec zimy i początek wiosny.

Francja Pogoda w marcu

Jako że sezon rusza z podmuchami zimowego do wiosennego deszczu można spodziewać się każdy i każdy rodzaj pogody w całej Francji w marcu. Na północy, być przygotowanym na chłodne mroźnej pogody, a na południu, do łagodnego do chłodnej pogody. Istnieją poważne różnice w zależności od klimatu, gdzie jesteś we Francji, ale średnie pogodowe w dużych miastach są zwykle wskazuje dużych regionach kraju:

  • Pary ma średnią Maks 52 F i średniej niskiego 41 F, zaś średnia temperatury na miesiąc 45 F. śnieg i deszcz dwa dni 12 dni od średniej.
  • Bordeaux średnia temperatura jest w zakresie od 39 do 59 F F ale zazwyczaj unosi się w 50 F. dostaje pada średnio 12 dni w roku, ale nie zazwyczaj śnieg w marcu miasta.
  • Lyon temperatura waha się od 39 do 57 F F z miesięczną średnią temperaturą 50 F, ale doświadcza tylko osiem dni deszczu każdego roku w marcu.
  • Nicea  ma średni zakres temperatur 48 F do 59 F, dzięki czemu jest jednym z najcieplejszych miast w kraju. Jednakże, średnia temperatura wynosi 50 F i pada na osiem dni.
  • Strasbourg  ma średnią w zakresie temperatur od 36 do 52 F F, średnio 45 F przez miesiąc. Zwykle pada 15 dni każdy marcu.

Co do pakowania

Pakowanie dla francuskiego wakacje w marcu może być różna, ale zazwyczaj jest to zimna pora roku. Można dostać deszcze i śnieg, w zależności od tego, gdzie jesteś wizyty. W rezultacie należy uwzględnić dobrą kurtkę zimową, ciepłą kurtkę na dzień, swetry i kardigany, szalik, ciepłe kapelusz, rękawiczki, dobre buty do chodzenia i solidny parasol, który może oprzeć się wiatr.

Marzec Wydarzenia we Francji

Jest jeszcze dużo czasu, aby pojeździć na nartach w marcu, a na nartach we Francji jest wielkim przeżyciem. Są wspaniałe ośrodki określone w oszałamiające krajobrazy francuskich pasm górskich, szczególnie w Alpach. Istnieje również wiele innych działań i sporty zimowe do rozważenia; życiem après-ski jest wielki, a ośrodek nie poprawił swoją grę z najlepszych wyciągów narciarskich, specjalne przepustki, i wiele innych.

Chociaż główne francuskie karnawał rozpocznie się w lutym, są one nadal w całym marcu. Spośród wszystkich wielkich obchodów Mardi Gras, Nice w południowej Francji stawia na najbardziej spektakularne. Ale nie martw się; istnieje wiele więcej karnawałów i festiwali, które odbywają się przez cały miesiąc.

W marcu, są też mniej tłumy i krótsze czasy czekać na atrakcji turystycznych, a restauracje są zwykle pełne mieszkańców. Ponadto, ceny są niższe na bilety lotnicze, promy z Wielkiej Brytanii, a także w lokalnych hotelach, a jeśli Wielkanoc przypada w marcu, można korzystać z tych uroczystości, jak również.