Mart ayında Roma: Etkinlik ve Festivaller

Posted on

 Mart ayında Roma: Etkinlik ve Festivaller

Mart Roma ziyaret etmek için harika bir zamandır. Hava genellikle serin ve ılıman olduğunu ve iyi uçak bileti ve otel fiyatlarını bulabilirsiniz. (Easter Mart ayında düştüğünde yıl) ancak genellikle Mart ayında ziyaretçi sayısını azaltmak vardır şehir sağ Paskalya etrafında kalabalık olacak. ilginç ve “sadece Roma’da” bazı eğlenceli de vardır olay ve Mart-burada Roma’da gerçekleşen festivaller en popüler bazılarıdır.

Carnivale

Paskalya Mart veya Nisan ayında düşer bağlı olarak, Carnivale öncesi YAvan festivali Mart ayı başında gerçekleşebilir. Şenlikler Fat Salı veya Perhiz Arifesi Salı Carnivale son günü, önce hafta sonu zirve. Orada geçit törenleri ve binicilik gösterileri Piazza del Popolo altındadır ve Roma’nın kaldırımlar okul çocukları gruplar tarafından atılan kağıt konfeti ile kaplı bulacaksınız. Daha delişmen gençler çiğ yumurta ve un kullanarak sokak çatışmaları yapmak olabilir – bu yüzden ateş hattından uzak durmak emin olun!

Dünya Kadınlar Günü (Festa della Donna)

8 Mart Dünya çapında Dünya Kadınlar Günü, ya da İtalya’da Festa della Donna. Erkekler kokulu sarı mimoza çiçek hayatlarını demetler halinde kadınları getirmek ve kadınların gruplar genellikle birlikte yemeğe çıkmak. Bu günde Roma’da konum ve akılda belirli bir restoran varsa, önceden rezervasyon yaptırmak için iyi bir fikirdir. Müzeler ve siteler bazen 8 Mart’ta kadınlara ücretsiz ya da ucuz olarak kabul verebilirler.

Santa Francesca Romana Festa – Otomobil Blessing

9 Mart günü, Romalılar onların arabaları kutsayacaklar Santa Francesca Romana, kilise yakınında Piazzale del Colosseo götürmek. Francesca 14. yüzyılda yaşamış bir azizdir oldu. efsane gider o yürürken, bir melek onu korumak için, Francesca önce yola ışık olacağını, çünkü o otomobil sürücüleri azizi bu.

Julius Sezar’ın Ölüm Anma

Ayrıca Mart Ides Julius Sezar öldürüldü günü olarak bilinen 15 Mart günü, ölümünün Roma Forumu’nun yaptığı heykeli yakınında anılmaktadır. İnsanlar Forumda da Sezar Tapınağı çiçek bırakın.

Roma’daki Aziz Patrick Günü

Evet, İtalya’daki Aziz Patrick Günü bir şeydir. Yaygın kentte kutlanan olmasa da, Roma İrlandalı müzik ve yemek bulacaksınız İrlandalı göçmenler ve İrlandalı barlar adil bir numarası vardır. Scholars Lounge Irish Pub  Guinness ile canlı müzik ve 16 Mart tarihinde tipik İrlanda yemekleri ve 17 iki sahiptir  Druidler İrlanda pub  canlı İrlanda müziği varsa ve Aziz Patrick Günü partisi veriyorum. Finnegan’ın Irish Pub  Roma’nın tek İrlanda işletilen Bar söylüyor.

palmiye Pazar

Mart ayında Roma ziyaret ederek buradaki Paskalya sırasında olmak olur, bir turist yaşayabilirsiniz en benzersiz Roma deneyimleri için konum. Kutsal Hafta, İyi Cuma ve Paskalya Pazar giden günler, Roma ve Vatikan, ve iyi bir nedenle ziyaret etmek yılın en yoğun ve en hareketli zamanlarında biridir.

Paskalya Hafta Kütle Aziz Petrus Meydanı’nda Papa tarafından söz konusu özel Palm Pazar günü başlar. Palms, alayı ve kütlenin Blessing genellikle 9:30 başlayarak sabah düzenlenmektedir. Katılmak ücretsizdir ama çok kalabalık olur, yani erken gelmesi planlıyoruz.

Hayırlı cumalar

İyi Cuma günü Aziz Petrus Bazilikası 5 de bir Papalık Kütle yoktur. Akşam Haç İstasyonları, ya ritüel olarak  Via Crucis , genellikle 09:15 PM başlayarak Roma’nın Colosseum yakın yürürlüğe konması halinde. Via Crucis’in istasyonları Papa XIV tarafından 1744 yılında Colosseum’da yerleştirildi ve Colosseum bronz haç 2000 Jubilee yılında dikilmiştir.

Haçın istasyonları birçok dilde anlatıldığı gibi iyi Cuma günü, yanan meşaleler ile büyük bir haç gökyüzünde yanar. Sonunda Papa bir nimet verir. Bu çok hareketli ve popüler alayı olduğunu. Eğer gidersen, büyük kalabalıklar bekliyoruz ve herhangi çok kalabalık turist yerinde olduğu gibi, pick-cepler olasılığı farkında olmak.

Paskalya Pazar

Paskalya veya Pasqua , Vatikan’da en önemli dini bayram olarak ve tüm İtalya’nın sadece Noel ikincisidir. Papa genellikle 10:15 am başlayan, Saint Peter Meydanı’nda Paskalya Pazar Kutsal Mass diyor. Bu başka popüler ve çok kalabalık bir olaydır. Giriş ücretsizdir, ancak biletler gerekli olan ve içinden talep edilmelidir Papalık İzleyici Sitesi .

Öğleyin Papa Aziz Peter Bazilikası’nın merkez sundurma Paskalya mesajı ve nimet verir.

Roma Maratonu

Yıllık  Maratona di Roma Mart ayı sonunda veya Nisan başında gerçekleşir. Bu koşucular şehrin en önemli anıtlarından tüm geçmiş rüzgarları bir 26.2 mil kursu Roma manzaraları almak için bir şans var. Birçok sokaklar maraton sırasında aşağı trafiğe kapattı olduğundan, ziyaretçiler de taşıt trafiği ve koşucular tezahürat şans bir mola almak.

La Festa di San Giuseppe (Babalar Günü)

La Festa di San Giuseppe (Aziz Yusuf, Meryem’in kocası), 19 Mart da İtalya’da Babalar Günü olarak bilinir. ulusal tatil olarak kullanılan gün, geleneksel olarak Saint Joseph yaşam sahneleri ile bonfires ve bazen yarışmasında ile kutlanır. Çocuklar San Giuseppe Günü ve Zeppole üzerine babalarına hediye vermek, çörek benzer kızarmış hamur topları, geleneksel olarak yenir.

Günışığı Tasarruf zamanı

Bir festival ya da etkinlik değil rağmen, Mart ayının son Pazar günü (veya öncesinde Cumartesi gecesi) Avrupa’da Yaz Saati başlangıcıdır olduğunu bilmek önemlidir. Saatler bir saat geri açılır. Bu tarihten sonra ABD ve dünyanın diğer bölgelerinde zaman değişiklikten daha olduğunu unutmayın, bu yüzden eve arkadaşları ve sevdiklerinize arayarak veya noktaya seferler yaparken akılda tutmak.