Mayıs Roma, İtalya’da Etkinlikler ve Festivaller

Posted on

 Mayıs Roma, İtalya'da Etkinlikler ve Festivaller

Mayıs yaz sıcağında önce, Roma ziyaret etmek için en aydan biridir ve kalabalık şehir inerler. Bu festivaller ve özel etkinlikler açısından şehrin işlek ay biri değil, ama gerçekleşen birkaç eğlenceli ve önemli olaylar vardır.

Burada, Roma’da her Mayıs gerçekleşmesi festivaller ve olaylardır. 1 Mayıs İşçi Bayramı, çoğu müzelerde ve bazı restoranlar dahil olmak üzere ulusal bayram, pek çok işletme, unutmayın, kapalı olacaktır.

1 Mayıs – Primo Maggio

Primo Maggio İtalya’nın İşçi Bayramı ve genellikle erken öğleden sonra başlayan ve gece yarısı kadar devam ulusal tatil, pek çok Romalılar ya baş şehir dışında olduğunu ya da Piazza San Giovanni dev konser için buralarda. genellikle de yerel ulaşım bozulmalara neden olabilecek mitingler protesto vardır. Çoğu site ve müzeler kapalı ama yine de yeraltı mezarlığı birkaç genellikle açık olduğu Via Appia Antica üzerinde yürümek veya Ostia Antica, Roma kısa bir mesafede antik Roma sitesini ziyaret edebilirsiniz. Tabii ki, Piazza Navona ve Trevi Çeşmesi gibi açık hava siteler her zaman açıktır.

Mayıs ayının ilk veya ikinci Hafta Sonu – Açık House Roma

Open House Roma Roma’da kamu ve özel binalar, turistlere birçok normalde yasak, ücretsiz, rehberli turlar için açıldığı esnada sadece bir hafta sonu yılda gerçekleşir. Siteler bir Neoklasik antik karışımını yanı sıra Faşist dönemi binaları ve bazı şaşırtıcı cesur, modern mimari sayılabilir. Rezervasyon aracılığıyla gerekli olan  Open House Roma .

İtalyan Açık Tenis Turnuvası – Orta Mayıs turfanda

Roma barındıran  Internazionali BNL d’Italia da Stadio Olimpico tenis kortlarında İtalya Açık, her mayıs olarak bilinen. Bu dokuz günlük, toprak kort olay Fransa Açık’ı önce gelmesi büyük tenis turnuvası, bu yüzden birçok büyük tenis yıldızları bir ısınma olarak İtalya Açık kullanmaktır. Tenis En isimler (2018) Venus Williams’ı, Maria Sharapova, Francesca Schiavone (her zaman bir İtalyan oyunseverlerin beğenisine) yanı sıra Rafael Nadal (2018 erkek kazanan) ve Novak Djokovic de dahil olmak üzere, burada görünür.

Pantheon’da Rose Petal Töreni (Easter Mart ayında düştüğünde)

Noelin Hıristiyan kutlama Paskalya sonra yedi hafta sonra gerçekleşecektir – yani Paskalya Mart ayında düştüğünde, Hamsin Mayıs ayında görülmektedir. Pantheon anda, Hamsin kitle 10:30 gerçekleşir ve aşağıda zemin üzerine oculus gelen gül yaprakları kırmızı binlerce bırakarak Pantheon çatısına itfaiye ile sona eriyor. Bu muhteşem manzara ve anlaşılır, o gün Pantheon kapılar içinde olmak zor. Eğer taç yaprağı damla bulunması isterseniz, erken birkaç saat gelmesi ve beklemek hazırlamak planlıyoruz.

Geç Mayıs – Roma Yaz Fest

Yanı atılmış bazı caz, dünya müziği ve çocuk etkinlikleriyle çoğunlukla rock müzik bu program, gerçekleşir  Auditorium Parco della Musica otobüs veya tramvayla kuzey Piazza del Popolo ve ulaşılabilir. Önce Yaz Fest için, Oditoryum dünyadan ve hemen hemen her türün farklı eylemleri ile Mayıs ayında tam takvim vardır.