Medzi najčastejšie nápoje v Thajsku

Posted on

Už si niekedy zaujímalo, čo všetky tie farebné nápoje je, že každý je popíjanie (niekedy z plastových vrecúšok) v Thajsku? Rovnako ako potravinové kultúry, nápoj kultúra je silná v tejto krajine a ľudia milujú chutné nápoje.

Pokiaľ máte pouličné jedlo, budete pravdepodobne len dostanete na výber z vody a sódy, a ak sa chystáte na alkoholický nápoj, Thai pivo nemôže byť porazený. Ale ak chcete niečo bez alkoholu v tom, tu sú niektoré z najobľúbenejších nápojov v Thajsku. Majú tendenciu byť veľmi, veľmi sladký, aj keď, takže buďte pripravení.

Cha Yen

Môžete byť oboznámení s týmto Thai ľadového čaju, to je mliečna, pomarančový nápoj, ktorý je často slúžil v thajských reštaurácií v Spojených štátoch a Európe. V typickej thajskej ľadového čaju, zistíte, čierny čaj varí s vriacou vodou s použitím sitko látkový, plus nejaké sladeného kondenzovaného mlieka, podávané na ľade s cukrom a trochu kondenzované mlieko na vrchole. V týchto dňoch červeno-oranžová farba je produktom potravinárske farbivo, hoci tradične to môže pochádzať z prírodného zdroja. Ak dávate prednosť vaše Cha Yen bez ďalších cukru, môžete požiadať o to, mai Waan , čo znamená “nie sladké.” Budete ešte dostať malú sladkosť z kondenzovaného mlieka, ale aspoň nebudete mať lopatka cukru na vrchole, že.

Cha MANA

Ak chcete, ľadový čaj, ale nechcú všetky mliečne výrobky, ktoré sú zvyčajne slúžil s ním, môžete požiadať o cha mana , ktorý prekladal do angličtiny, znamená “vápno čaj.” Že to varí rovnako ako cha jenu, ale namiesto toho, aby slúžil s kondenzovaným mliekom, je podávaná s čerstvo vylisované limetovej šťavy. Predvolená hodnota je slúžiť to veľmi sladké, takže ak nechcete žiadny cukor, ako je pre neho mai Waan ako u cha jenu.

nam MANA

Nam Mana je len limetkovej šťavy, vodu a cukor spolu slúžili. Rovnako ako pri podobných nápojov nájdete v Indii a ďalších krajinách s teplým podnebím, je to základná, osviežujúci nápoj tropické. Ak si objednáte nam mana od pouličného predavača, že je pravdepodobné, že bude sladené, ale keď si ju objednať v reštaurácii budete podávať cukrový sirup na boku. Nam Mana je skvelý doplnok k pikantnej thajskej kari .

MANA Soda

To je len limetovej šťavy, podávané s sódovej vody a cukrového sirupu, ak chcete. To je skvelá náhrada za sladené limonády a každá reštaurácia v krajine bude slúžiť to.

sladké Sódovky

Tie sú spravidla objednávajú uvedením farby chuti chcete zmiešaný s sódou, takže napríklad ak chcete, cherry príchuťou sóda si objednať červenú sóda. To isté platí aj pre vápennej (zelená) a oranžové (oranžová). Tie sa pripravujú miešaním farebný, ochutený sirup do ľadu a sódovej vody a sú veľmi obľúbené, a to aj u dospelých, v Thajsku.

Sladké ochutené mlieko

Ako sladká farebných sódovej vody, sú vyrobené zmiešaním mlieka, ľad, a farebný, ochutený sirup spoločne. Buď máte radi myšlienku, alebo sa zdá trochu divné.

Niekoľko tipov si môžete vychutnať nápoje v Thajsku

Predajcovia v Thajsku ešte niekedy slúžiť nápoje v plastových vreckách, aj keď vždy môžete požiadať o pohár, či je to to, čo si prajete. Niektorí ľudia zisťujú, že vrecia oveľa pohodlnejšie, najmä ak máte nosiť viac nápojov, ale je to oveľa jednoduchšie, aby sa veľký neporiadok s plastovom vrecku, než je tomu pri šálke.

Ak ste slúžil sódu v sklenenej fľaši v reštaurácii, pouličnom stánku, alebo inak, ste nemal odísť s fľašou. Predajcovia dať vklady dole na sklo a bude uistite sa, že získať späť pred odchodom.