Mena v Egypte: Všetko, čo potrebujete vedieť

Posted on

Mena v Egypte: Všetko, čo potrebujete vedieť

Možno plánujete Níl plavby alebo potápanie dovolenku Červeného mora, alebo snáď máte nadchádzajúcu služobnú cestu do Káhiry. Nech už je dôvod pre egyptského dobrodružstvo, jedna vec je istá: budete musieť míňať peniaze, keď ste tam. V tomto článku sa budeme vysvetľovať všetko, čo potrebujete vedieť o peniazoch v Egypte, od nominálnych hodnotách a výmenné kurzy, ktoré tipy na použitie bankomatu.

Mena a Označenie

Egypt je oficiálnou menou je egyptská libra (EGP). Jeden egyptská libra sa skladá z 100 Piastres. Najmenšie označenia sú 25 Piastres a 50 Piastres, z ktorých oba sú k dispozícii v podobe mincí alebo bankoviek. Poznámky tiež prísť v nasledujúcich označeniach: 1, 5, 10, 20, 50, 100 a 200. Menšie poznámky sú užitočné najmä pre sklápanie, ale sú v stále nedostatkovým tovarom. Z tohto dôvodu, je to dobrý nápad, aby im zásoby, keď môžete ťahaním neoprávnené sumy z bankomatov alebo zabezpečiť zmenu tým, že zaplatí s väčšími účtami v high-end zariadenia.

Hoci oficiálny jazyk Egypta je arabčina, poznámky sú dvojjazyčné a sumy sú písané v angličtine na jednej strane. Snímok odrážajú starobylú históriu krajiny. Na 50 Piastres poznámka napríklad, znázorňuje Ramses II; zatiaľ čo jeden a 100 librové bankovky líčiť chrámov Abú Simbel a Veľká sfinga, resp. Budete často vidieť cien predchádza skratkou LE. To je skratka pre livre égyptienne , francúzskeho preklade egyptskej libry. Menou je niekedy skrátene E £ alebo £ E v online fórach.

Výmenné kurzy a náklady

V čase publikácie, približné kurzy hlavných mien boli nasledovné:

1 USD = 16 EGP

1 CAD = 12 EGP

1 GBP = 20 EGP

1 EUR = 17 EGP

1 AUD = 10 EGP

Samozrejme, že výmenné kurzy sú predmetom neustálych zmien. U väčšiny sadzieb up-to-date používať online prevodník mien, ako je XE.com. XE.com je k dispozícii aj ako aplikácia pre váš tabliet alebo chytrý telefón a je to skvelý nápad, aby si ho stiahnuť pred odchodom. Týmto spôsobom budete môcť vykonávať rýchle prevody na cestách a bude vedieť, či ste zostať v rámci rozpočtu pri platbe za jedlo, suveníry a taxi jazdy.

Je možné, že pre rozpočet cestovateľov žiť na čo najmenej 600 EGP (cca 40 USD) za deň v Egypte. To zahŕňa základný priestor, miestne potraviny, dopravu a vstup do jednej hlavná turistická atrakcia. Pre mid-range výletov odporúčame rozpočtovanie až 1800 EGP (cca 120 USD) za deň, zatiaľ čo luxusné výlety s 5-hviezdičkové ubytovanie, súkromné ​​jazdy, a skvelú kuchyňu môže stať dvakrát toľko.

Výmeny meny a ostatné peňažné tipy

Mnoho cestovateľov chceli prísť s nejakým miestnym peniaze na počiatočné výdavky, ako je doprava z letiska do Vášho hotela. Avšak, neplánujete výmenu všetky peniaze, ktoré budete potrebovať pre vašu cestu, než sa dostanete tam. The Egyptian Tourism Authority radí, že cestujúci nie je dovolené vnášať viac ako 5000 EGP (cca 320 USD) do krajiny v miestnej mene. Môžete priniesť až 10.000 USD alebo ekvivalent v cudzej mene a potom ju vymeniť za egyptskej libry na zmenární. Prevody mien sa nachádzajú vo všetkých letiskách a mnoho veľkých hotelov. Banky budú tiež vymieňať cudzie poznámky. Niektoré touroperátorov a hotelov skutočne dávajú prednosť má zaplatiť v dolároch, aby zvážila vedenie nejaké poznámky stranou.

Pri výmene peňazí, že je to dobrý nápad nakupovať za najlepšiu cenu. Uistite sa, že sa opýtať, koľko dostanete po všetkých poplatkov a provízií boli odpočítané pred schválením dohody. Akonáhle budete mať svoje egyptských libier, zostať v bezpečí tým, že je rozumné o tom, ako ich nosiť. Je to dobrý nápad ukryť svoje peniaze do peňažného pásu a udržiavať núdzový skrýša ukryté v batožine alebo v hotelovom trezore. Uistite sa, že sa opýtať na veľa menších denominácií pre sklápanie, platiť za taxi a zjednávanie na miestnych trhoch. Blikanie veľkých poznámok môže vám cieľ pre vreckárov.

Používanie karty kresliť z bankomatu

Niekedy najjednoduchší a najlacnejší spôsob, ako získať hotovosť je o jeho stiahnutí z miestneho bankomatu. Bankomaty sú ľahko dostupné vo veľkých mestách, ako je Káhira alebo Alexandria. Ak ste mieri do vzdialenejšej oblasti, uistite sa, že na to dostatok peňazí, než odídete, ako môžete sa snaží nájsť bankomat, akonáhle sa dostanete do cieľa. používať iba bankomatov v renomovaných oblastiach a dávať pozor na každého, kto sa snaží, ktoré vám pomôžu. Väčšina bankomatov bude účtovať malý poplatok za použitie cudzej karty tak to dáva zmysel, aby sa minimalizovalo náklady tým, že kreslí väčšie množstvo. Niektoré bankomaty majú limit EGP 2,000, však; hľadať stroj Banque du Caire, ak chcete čerpať viac než to.

Debetné a kreditné karty z hlavných zahraničných bánk by mali byť prijaté v celom Egypte (VISA a MasterCard karty sú zvyčajne stávka na istotu). Pred cestou, kontaktujte svoju banku, aby potvrdil, či vaša karta bude fungovať a požiadať o odstúpení od zmluvy poplatkov na ich strane. Mali by ste tiež požiadať ich, aby na vedomie vašej cesty, takže nebudú myslíte, že vaša karta bola odcudzená a zrušiť ju prvýkrát ho použiť na egyptskej bankomatu. Záložné karta je dobrý nápad, ak máte jeden, ako je robiť poznámky zámorského linku podpory vo vašej banke v prípade núdze.

final Word

Hotovosť je kráľom v Egypte, a mnoho miestnych reštaurácií, obchodov a služieb cestovného ruchu nebude mať karty zariadenia. Avšak, mali by ste byť schopní platiť elektronicky na väčšine mid-range a high-end obchodov, reštaurácií a hotelov; Len nezabudnite skontrolovať skôr, než kombinovanie obrovský účet. Cestovné šeky sú nadbytočné v Egypte. Budete tvrdo tlačil nájsť všade tam, kde ich bude prijímať a banky vám preplatok na hotovosť nimi.