Miks peaksite külastama Bordeaux Prantsuse Atlandi rannik

Posted on

Miks peaksite külastama Bordeaux Prantsuse Atlandi rannik

Top vaatamisväärsused Bordeaux

Bordeaux on kuulsusrikas tähistamine Prantsuse ajalugu ja arhitektuuri. Kuna sõlmitakse UNESCO maailmapärandi staatuse 2007. aastal oma klassikalise ja neo-klassikalise arhitektuuri segatud linnaehitus on Bordelais olnud hõivatud renoveerimine ja taastamine ta. Nad õnnestus väga hästi; Käesoleva aasta 2015 Bordeaux võitis Euroopa parim sihtkoht Award enne Lissaboni ja Ateena.

Bordeaux on piirkondlik pealinn Aquitaine ja üks tähtsamaid sadamaid Euroopas, eksport, muu hulgas nende kuulsusrikas rikas Bordeaux veini ja kangete alkohoolsete jookide tänulik maailmas.

Täna on see elav, elavat linna mõned kõige armuline arhitektuur Prantsusmaal; hea muuseumid; top sündmuste ja rohkem kui oma õiglase osa kohvikud, restoranid ja baarid. See muudab suurepärane koht lühiajalise või kasutada seda alusena avastada oma kuulsa ümbruskonna veini riigis.

Pisut ajalugu

Bordeaux alustas elu Roman linna ja seejärel 7 th sajandi nõuti uue Suurhertsogiriigi Aquitaine Good King Dagobert. Läbi abielu Akvitaania Eleanor ja Henry Plantagenet, hertsog Normandia ja Krahv Anjou 1152, Bordeaux sai kapitali tohutu ala Prantsusmaa, võrreldav Prantsusmaa kuninga suuruse ja tähtsusega. Kõik oleks läinud hästi, kuid 1154. aastal Henry troonile Inglismaa kuningas Henry II ja sai tõeliseks ohuks Prantsusmaa. Kolm sajandit vahelduva sõjapidamise millele kulmineerunud Sada aastat sõda, mille jooksul linnades muutunud käed, sageli rohkem kui üks kord ja suur hulk inimesi hukkus.

1340. Inglise kuningas Edward III taas väitis trooni Prantsusmaa ja saatis tema poeg, Musta Prince Bordeaux luua oma sõjalise peakorteri. Alates Bordeaux, ta läks välja terroriseerida ja vallutada palju ümbritsevale maapiirkonnale ja elanikud, kõige edukalt inglise ja võrdselt katastroofiliselt Prantsuse. Sõda venis kuni Prantsuse lõpuks valitses 1453.; Briti lükati ja nn Saja-aastane sõda oli lõppenud.

17 th sajandil suur ärkamine Bordeaux õnn; samas kui 18 th sajandil linna kaunistamist grand puiesteede, külgneb võrdselt grand neo-klassikalise majad, asendas keskaegse higgledy-piggeldy kvartalit. Oluline linn, Bordeaux nüüd sai kõige olulisem kauplemise sadamas Prantsusmaal.

Läbi ajaloo, Bordeaux on äratanud külastajaid, palverändureid läbib teel Santiago de Compostela Hispaanias (vt Prantsuse palverändurite marsruudid) tänapäeva turistid.

Tourist Office : 12 Cours du 30 Juillet

Jalutage Bordeaux Golden Triangle

Nagu te võite arvata nimest, Golden Triangle on kuulsusrikas piirkonnas. Moodustati kolm puiesteede, Cours Clemenceau, Cours de L’Intendance ja Allees de Tourny, see on koht, kus sooja värvi 18 th -century kivimajad varjutatud puud täita grand tänavatel.

Aga see ei ole muuseumi tükk; see on südames vana Bordeaux ja täna koht top-end kauplused, baarid ja restoranid. Cours de L’Intendance on peamine kaubatänav rahvusvaheliste nimed võistlev oma custom. Nr 57 on maja, kus kunstnik Goya elas ja suri (1828), nüüd Hispaania kultuurikeskus õpetamine hispaania keelt

At kagunurgas, Grand Teater seisab äärel Place de la Comédie. Suurepärane neo-klassikalise hoone ehitati aastatel 1773 ja 1780 kohapeal on Gallo-Roman tempel, on samuti muljetavaldav seestpoolt sambad, kupli ja trepp oli inspiratsiooni Garnier Pariisi ooperimaja. Tasub käivad kontsert (eriti ajal Music Festival juunis). Muidu ringkäigu kestab 45 minutit kolmapäeval ja laupäeval pärastlõunal. Kõrghooajal (juulis ja augustis) ekskursioonid päevas.

Pimestada on Esplanade des Quinconces

Lühikese jalutuskäigu ida Golden Triangle on Allees de Tourny viib teid selle tohutu graveled tühi ruut ümbritsetud pikk varjuline puud. See on tähelepanuväärne kujud kohaliku kangelased kirjanike Michel de Montaigne (1533-1592) ja Charles Montesquieu (1689-1755) ja erakorralise Monument aux Girondins. Üle-top ülevoolav purskkaevud ja kujud võidukas sõjavankrid ja allegooriline arvud tipus näitaja   Liberty Breaking Tema Ketid  pandi vahel 1894 ja 1902 au Girondins algselt häälekamaks toetajad Prantsuse revolutsiooni, kuid guillotined 1792. aasta korraldusi Robespierre Bütsantsi poliitikas revolutsioonilise assamblee.

Place des Quinconces

Kõndige mööda Bordeaux Ajalooline Jõeäär


Pankade Garonne jõe olid 15 aastat tagasi, tühermaale tühi laod ja mahajäetud kaid. Täna on see vapustav piirkond, taas ellu avatud ruumid ja aiad. Laod mööda vana kaid on täis kauplused, restoranid, baarid, ja kohvikud muutes selle üheks Bordeaux kõige elava kvartalit.

Kui linna südames, linnaosa on tuntud kui Saint-Pierre. Kõnni peale Pont-de-Pierre sild suurepärane vaade tagasi vana Quais et pühkima mööda jõe kallastele.

Palais de la Bourse ja vesi Peegel

The Place de la Bourse avaneb jõe, mille Palais de la Bourse, börsil 18. sajandi ümbritsemine selles suurepärases ruut, et lõhnab oskuslikult kaubanduse minevikust. Sümmeetrilised kivihoonetes teha täiuslik taustaks Päilyntä miroir d’eau , peegel vett piisavalt madal, et kõndida läbi, mis peegeldab kuulsusrikas palee. See on valgustatud öösel, kui ta võtab maagiline peaaegu sürrealistlik kvaliteeti. See on Saint Pierre linnaosa Bordeaux.

Katedraal torn ja Palais Rohan


Need kolm hoonet teha imeline klastri kohti külastada.

Tour Pey-Berland ehitati aastatel 1440 ja 1446, seisab peale katedraali. See on muljetavaldav saidi ja vaade ülevalt linna ja selle vaatamisväärsusi sätestatud enne on väärt ronida 231 kaupa kuni kitsas keerdtrepp.

Selle kõrval seisab Cathédrale St-Andre , suur hoone ehitatud 11. ja 15. sajandil. Skulptuurid kaunistavad Porte Royale, sissepääs paremal põhja ukseava, mis kujutab Kaheteistkümne Apostli ja viimse kohtupäeva. Proovi püüda tasuta orelikontsert juulis ja augustis teisipäeviti kell 06:00.

Just taga katedraali, endise piiskopilinnuse on väga suur asi. Palais Rohan ehitati 18 th sajandi peapiiskop, Ferdinand Maximilian de Meriadek, Prince of Rohan ja oli esimene uus Neo-klassikalise stiiliga Prantsusmaal. Nüüd City Hall, see on väärt külastamist oma suure riigi trepikoda, toad kaetud 18. sajandi puitpaneelid ja peoruumide. See annab teile idee tähtsust nii kiriku ja linna Bordeaux Prantsusmaal.

Musee des Beaux Arts ja Musee des Arts Decoratifs

Selline Grand City peaks ja teeb, on Grand Fine Arts ja dekoratiivkunsti Muuseumid. Rühmitatud ümbritsevatel tänavatel katedraali, Kaunite Kunstide Muuseum on päris muljetavaldav kogumise Euroopa kunsti meeldib Tizian, Rubens ja Brueghel samuti hea 20da sajandi teoseid. Muuseumis paneb hea näituste. Dekoratiivne kunst Muuseum näitab elu minevikus, portselan ja antiikmööbel kujud, klaas- ja sätestatud ruumides 18. sajandi mõis.

Musée des Beaux Arts : 20 Cours d’Albret

Musée des Arts Decoratifs : 39 rue Bouffard

Musée d’Aquitaine

Kui soovite näha, mida elu on olnud nagu see uhke Lääne piirkonnas Prantsusmaal, külastada muuseumi Aquitaine mis viib teid eelajaloolised mees täna läbi lai ja põnev segu objektid. On kunsti 20000 BC; Treasure alates Tayac on Garonne; rekonstruktsioon 20. sajandi alguse toidupoeni; Montaigne haud ja kuld esemeid 2. sajandil eKr. Gallo-Roman osa näitab igapäevaelu provintsi pealinnas klaas, skulptuur, mosaiigid, klaas- ja marmorist altar. Muuseum läbib keskajal ja peale kuldajal Bordeaux; ambitsioonikate linnaplaneerimise ja selle 18. sajandi kunsti ja hooned. See on omamoodi väga hästi korraldatud ja sätestatud muuseumi, mis kutsub sind tiir läbi viimase võttes palju kauem kui te näha.

20 cours Pasteur

Musee d’Art Contemporain on CAPC

Kõik suurlinnades Prantsusmaal on hea kaasaegse kunsti kogud ja Bordeaux ei ole erand. Majutatud endine laost 1894 on Kaasaegse Kunsti Muuseum näitab mõningaid kogud Center d’Arts Plastiques Contemporains de Bordeaux , pluss töötab alaliselt laenu Pompidou keskus Pariisis. Ladu on fantaasiarikkalt kujundatud tootma suur interjööri et saab maja väga suur tööde ja sisseseade, mis harva leida õige galerii ruumi. See on hea kunst 1960 ja 1970: tutvu Keith Haring, Sol le Witt ja Richard Long ja tal suurepärane ajutisi näitusi.

7 rue Ferrère

St-Michel ja Ste-Croix Kaile District

Jalutage mööda kõrval Quais jõe Garonne mööda suurepärane Pont de Pierre silla kaudu ala kord asustatud käsitöölised Bordeaux: köie-tegijad, Jama, pottsepad, sepad ja barrel-tegijad, gooti kirik St Michel. Vaba-alaline tornikiiver domineerib piirkonnas, see on kõrgeim linna (ja 114 meetri kõrguselt teine ​​kirikutorn Prantsusmaal pärast Strasbourg), kusjuures suurepärane vaade ülevalt. Kui oled siin pühapäeval hommikul saate tuhnida täika ruudu mugavamaks.

Veidi kaugemal lõunas jõuate romaani benediktiini klooster kirik Ste. Croix. Ehitatud 12. ja 13. sajandini, ja taastatud 19. sajandil oma ideid romaani, see on väärt läheb kolmapäeval kell 18:00 kuulata tasuta elundite põhjendus.

Basilique St-Michel : koht Canteloupe et Meynard

Ste-Croix kloostrikirik : Place Pierre Renaudel

Ühepäevareisi Bordeaux Wine Country


Sa ei tohiks mööda ümbritseva maastiku kui Bordeaux maailmakuulsad veinid on toodetud. Aga algab Bordeaux ise hetkel Musée du Vin et du negoce (4 rue Borie). Asub maja Iiri kaupmees, Francis Burke ja ehitatud 1720, see hõlmab veini ja tehingute tootmisega seotud. Lõpus saad Lisaboonusena maitsega 2 veine.

Relvastatud rohkem teadmisi Bordeaux veine, rännata välja suur nimed Entre-Deux-Mers, St-Emilion, Margaux, Sauternes, Médoc ja teiste kuulsate nimedega. Võite teha seda ise või üks reise korraldatud Tourist Office .