Mısır Seyahat Danışma – bu Travel Mısır’a Güvenli mi?

Posted on

Mısır Seyahat Danışma - bu Travel Mısır'a Güvenli mi?

Mısır binlerce yıldır turist çekmiştir güzel bir ülke. Bu antik mekanlara, onun Nil Nehri gezileri ve Kızıl Deniz tatil ünlüdür. Ne yazık ki, o da siyasi kargaşa ile son yıllarda özdeşleşmiştir ve terörist faaliyeti artmıştır. Fotoğraf terk yatan Giza Piramitleri ve Sfenks Büyük gibi ikonik manzaraları çıktıklarında tatile Mısır’ı ziyaret etmek seçerek insanların sayısı, 2015 yılında tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Ancak, seyahat acentaları 2018 baharında rezervasyonlarında önemli bir artış bildirdi ve yıl sonuna kadar 9 milyon turist 2016 yılında 5.4 milyon ile karşılaştırıldığında Mısır’ı ziyaret – turizm sektörü kurtarma yolunda iyi olduğunu düşündürmektedir. Bu yazıda, son yıllarda Mısır’da güvenlik durumunun bir göz atın ve gelecekte orada seyahat etmeye karar verirseniz güvenli kalmak için olanaklar ile ilgili bilgi verir.

Not: En gezi rezervasyonu önce en son haberleri ve hükümet seyahat uyarıları kontrol etmek emin olun. Mısır’da güvenlik durumu her an değiştirebilir.

politik Arka Plan

Şiddetli protestoları ve emek grevleri bir dizi sonunda Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek kaldırılmasına neden zaman ülkenin yakın huzursuzluk, 2011 yılında başladı. O Muhammed Mursi (Müslüman Kardeşler üyesi) 2012. yılında Kasım 2012’de cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmasından kadar ülkeyi yöneten Mısırlı askeri, yerini, hükümet ve anti-Müslüman Kardeşler protestocuları karıştığı çatışmalar dönüştü Kahire’de şiddet sahneleri ve İskenderiye . Temmuz 2013’te, ordu geçici cumhurbaşkanı Adli Mansur ile onun yerine, Başkan Morsi devreye girdi ve devrik.

Erken 2014 yılında, yeni bir anayasa kabul edildi ve daha sonra aynı yıl geçerli başkan Abdülfettah el-Sisi seçildi.

Mevcut Durum

Bugün Mısır’ın siyasi ve ekonomik istikrar artıyor. Dan Seyahat uyarıları UK ve ABD hükümetleri de son yıllarda artmıştır terörist aktiviteleri, tehdidi daha fazla odaklanmak. Çeşitli terör gruplarının Mısırlı sınırları içinde çalışırlar. En aktif ayrıca Irak İslam Devleti ve Levant (ISIL) veya ISIS olarak bilinen Daesh-Sinai vardır. Hükümet ve güvenlik güçlerine karşı saldırılar, toplu taşıma modları, turistik mekanları ve sivil havacılık dahil olmak üzere son beş yıl içinde birçok terörist vahşet, olmuştur.

Özellikle saldırılar Mısır’ın Kıpti Hıristiyan nüfusunu hedef gibi görünüyor.

26 Mayıs, 2017 tarihinde, ISIL silahlı bir otobüs nakli Kıpti Hıristiyanlar ateş açtı olduğu bir saldırının sorumluluğunu üstlenen 30 kişi öldü . Palmiye Pazar günü aynı yıl, Tanta ve İskenderiye kiliselerinde de patlamalar başka 44 kişinin ölümüne; ve 24 Kasım 2017 tarihinde, teröristler Kuzey Sina camide dua üzerinde 300 sivili öldürdü. En son, silahlı Kasım 2018 yılında Kıpti Hıristiyanlar ile dolu bir otobüste yedi kişi Fakat Mısırlı güvenlik güçleri himayesinde Şubat 2018 yılında Sina bölgedeki askeri koruma yoğun öldüren Operasyonu Sinai 2018 ve saldırılar sonucunda daha az sıklıkla gerçekleştiğini .

Seyahat Uyarılar

Nedeniyle terör riskine, Birleşik Krallık hükümetinin uyarı seyahat kuzey Sina Yarımadası tüm seyahat karşı önerir. ABD danışma ikonik Kızıl Deniz tatil kasabası Şarm El-Şeyh hariç tüm Sina Yarımadası o uyarıyı uzanır. Her iki hükümet de Batı Çölü önemli olmayan seyahat karşı tavsiye. Ancak, Kahire veya seyahatinde herhangi belirli seyahat uyarıları vardır Nil Deltası (bu alanlardaki yüksek güvenlik önlemlerine karşın, terör faaliyeti öngörülemez kalır farkında olmak önemlidir rağmen). Ülkenin önemli turistik yerler (Abu Simbel dahil Luxor , Philae , Giza Piramitleri ve Kızıldeniz kıyısında) hala güvenli olarak kabul edilir.

Güvenli Kalmak İçin Genel Kurallar

Bir terörist saldırı tahmin imkansız olsa da, ziyaretçilerin kalış kasa için alabileceği önlemler vardır. Düzenli olarak hükümet seyahat uyarıları kontrol edin ve heed emin onların tavsiyelerini olun. Yerel güvenlik görevlilerinin talimatları uygulayarak gibi Uyanıklık önemlidir. Özellikle dini veya resmi tatillerde kalabalık alanlar (Kahire’de kuşkusuz zor bir görev), kaçının. Ziyaret ederken ekstra özen ibadethane . Sharm el-Sheikh ziyaret ettiğiniz, özenle oraya nasıl seçenekleri tartmak. İngiltere hükümeti bomba 2015 yılında Petersburg uçuş için Sharm el-Sheikh patladı sonra tatil kasabasında uçan gemide herkes öldü karşı tavsiyede. Ancak, Sina Yarımadası’na aracılığıyla kara yolculukları daha tehlikeli ABD hükümeti devletler olduğunu.

Petty Hırsızlık, Dolandırıcılar ve Suç

Yüksek yoksulluk seviyesine sahip ülkelerin çoğunda olduğu gibi, küçük hırsızlık Mısır’da yaygındır. Tren istasyonları ve pazarlara gibi kalabalık alanlarda kasadan özellikle farkında dahil – bir kurbanı olmaktan kaçınmak için temel önlemleri alın. Az miktarda Carry para , para kemeri de bir kişinin üzerine otelinizde kilitli bir kasa içinde (pasaport dahil) büyük faturaları ve diğer değerli eşyalarınızı tutmak. Şiddet suç bile Kahire’de nispeten nadirdir, ama yine de geceleri yalnız yürümek için iyi bir fikir değil. Dolandırıcılar yaygındır ve genellikle istemediğiniz alım mallara seni almak için, ya da bir “akrabanın” dükkan, otel veya tur şirketi patronu için yaratıcı yollar sayılabilir. Çoğu zaman, bu can sıkıcı ziyade tehlikelidir.

Sağlık Endişeleri ve Aşılar

Mısır’ın büyük şehirlerde ve kasabalarda Tıbbi tesisler ama az çok kırsal kesimde, çok iyi. Gezginler karşılaşmak ana sağlık sorunları yanığı bir mide arasında değişen rutin sorunlardır. Emin olun bir ilk yardım çantası paketi böylece-ilaçla tedavi kendini gerekirse can olduğunu,. Sahraaltı ülkelerinin aksine, Mısır birden gerektirmez aşı ya karşı profilaksi sıtma . Ancak, emin rutin aşıların tüm güncel olduğundan emin olmak için iyi bir fikirdir. Tifo ve hepatit A için aşılar önerilir, ancak zorunlu değildir. Eğer sarı humma ile bir ülkeden seyahat ediyorsanız Sarıhumma aşısı belgesi girişinin bir gerekliliktir.

Mısır Seyahat Kadınlar

Kadınlara karşı şiddet suç nadirdir, ancak istenmeyen dikkat değildir. Mısır Müslüman bir ülke olduğunu ve rencide (ya da rahatsız bakışları çizin) için aradığınız sürece, bu konservatif elbise iyi bir fikirdir. Uzun pantolon, etek ve uzun kollu gömlek yerine şort, mini etek veya tank üstleri için Opt. Bu kural Kızıl Deniz kıyısında turistik kasabalarda az katıdır, ama çıplak güneşlenme hala no-hayır. toplu taşıma araçlarında, denemek ve başka bir kadınla ya da aile yanında oturmak. Emin saygın otellerde kalmak ve kendiniz gece dolaşmak yok olun.