Mısır Seyahat Rehberi: Temel Bilgiler ve Bilgi

Posted on

Mısır Seyahat Rehberi: Temel Bilgiler ve Bilgi

Gezegendeki en eski ve en etkili uygarlıkların birinde ev sahipliği yapan Mısır tarih ve kültür hazinesidir. Nil Deltası Kahire’den başkenti itibaren, ülke Giza Piramitleri ve Abu Simbel tapınakları da dahil ikonik antik mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, rahatlatıcı yüzme ve dünyanın en el değmemiş mercan resifleri bazı tüplü dalış için Mısır’ın Kızıl Deniz kıyısı teklifler geniş fırsatlar.

Not: Mısır’da Turist güvenliği bir endişe olabilir. Senin gezi rezervasyonu önce dikkatlice seyahat uyarıları kontrol edin.

Mısır Hakkında Temel Bilgiler

Mısır Afrika kıtasının kuzeydoğu köşesinde kaplar. Kuzeyde Akdeniz ve doğuda Kızıldeniz ile sınırlanmıştır. Gazze Şeridi, İsrail, Libya ve Sudan ile sınır paylaşmaktadır ve Sina Yarımadası’nı kapsar. İkincisi Afrika ve Asya arasında bir köprü.

biraz üzerinde 386.600 kilometrekarelik (1 milyon kilometre kare) toplam alana sahip, Mısır’da yaklaşık iki katı İspanya’nın büyüklüğü ve New Mexico üç katı büyüklüğünde.

ülkenin çöl iklimine sahiptir ve gibi Mısır hava tüm yıl boyunca genellikle sıcak ve güneşli. Kahire ve Nil Deltası kışın bazı yağış görmelerine rağmen yazları düzenli 104 F / 40 C Yağmur çölde nadirdir aşan sıcaklıklar bunaltıcı edilebilirken kış (Ocak Kasım) sırasında, sıcaklıklar, çok hafif.

sıcaklıklar onların en keyifli konusu olduğunda Hava-bilge, Mısır’a seyahat için en iyi zaman Ekim-Nisan ayları arasıdır. Ancak, Haziran ve Eylül geziler ve konaklama-ama yüksek ısı ve nem hazırlanacak üzerinde dışı sezon fırsatlar için seyahat etmek iyi zamanlardır. Eğer Kızıldeniz’e seyahat ediyorsanız, kıyı esintiler (Ağustos Temmuz) hatta yaz aylarında ısı dayanabilmek.

CIA World Factbook tarafından yayınlanan Temmuz 2016 tahminlerine göre, Mısır sadece milyondan 94.6 üzerinde bir nüfusa sahiptir. Mısır resmi dili Modern Standart Arapça olduğunu. Eğitimli sınıflar genellikle İngilizce veya Fransızca yanı ya konuşurken Mısır Arapça, dil. İslam nüfusunun% 90’ını oluşturur, Mısır’da baskın dindir. Sünni Müslümanlar arasında en popüler mezhep olduğunu. Hıristiyanlar Kıpti Ortodoks birincil mezhep olmak üzere nüfusun geri kalan% 10 oluşturur.

Ulaşım

Mısır’ın ana kapısı Kahire Uluslararası Havalimanı (CAI) ‘dir. Şarm El-Şeyh, İskenderiye ve Aswan gibi önemli turistik destinasyonlarda uluslararası hub da vardır. Çoğu yalnız size en yakın Mısırlı büyükelçiliğinden peşin uygulanabilir Mısır, girmek için vizeye ihtiyacınız olacaktır. ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere ve AB’den ziyaretçiler Mısır havaalanlarında girişte vize ve İskenderiye limanına için uygundur. Biletinizi rezervasyon önce güncel vize uygulamalarında kontrol ettiğinizden emin olun.

Mısır’ın para birimi Mısır Lirası olduğunu. yukarı güncel döviz kurları kontrol edin.

Tıbbi Gereksinimler

Mısır’a Tüm yolcuları rutin aşılar kadar güncel olmasını sağlamak gerekir. Önerilen diğer aşılar hepatit A, tifo ve kuduz sayılabilir. Sarı humma Mısır’da bir sorun değildir, ancak sarı humma-endemik bir ülkeden ziyaret edenler girişte aşılama kanıtı sağlamalıdır. Tavsiye aşıların tam listesi için, CDC web sitesini kontrol edin.

Gize Piramitleri

Sadece Kahire dışında bulunan Giza Piramitleri tartışmasız Mısır’ın antik mekanlara en ünlü. site farklı firavun gömme odası evlerin her biri simgesel Sphinx ve üç ayrı piramit komplekslerini içerir. Üç, Büyük Piramit’in en büyüğü, Antik dünyanın yedi harikasından eski olanıdır. Ayrıca hala ayakta sadece bir tanesidir.

Luxor

Sıkça Dünyanın en büyük açık hava müzesi olarak anılacaktır, Luksor kenti Teb antik sermaye sitede üzerine inşa edilmiştir. Karnak ve Luxor – O Mısır’ın en etkileyici tapınak komplekslerinden iki ev sahipliği yapmaktadır. Nil karşı kıyısında Krallar Vadisi ve antik kraliyet gömülü olduğu Queens, Vadisi yatıyor. En ünlü, nekropol Tutankhamun mezarı kapsamaktadır.

Kahire

Kaotik, renkli Kahire Mısır ve UNESCO Dünya Mirası başkentidir. Bu El-Ezher Camii Asma Church (Mısır’da Hristiyan ibadet eski yerlerden biri) (dünyanın en yaşlı ikinci sürekli çalışacak üniversite) dan, kültürel yerlerinden doludur. mumyalar, lahitler ve Tutankhamun hazineleri dahil 120.000 eserler üzerinde Mısır Müzesi evleri.

Kızıl Deniz Kıyısı

Mısır’ın Kızıl Deniz kıyısı dünyanın en iyi dalış yerlerinden biri olarak ünlüdür. berrak, sıcak suları ve sağlıklı mercan resifleri bir zenginliği ile, dalış öğrenmek için harika bir yerdir. Hatta tecrübeli dalgıçlar bölgenin Dünya Savaşı batıkları ve kepçe liste deniz canlılarının heyecan olacak (köpekbalığı, yunuslar ve manta ışınları düşünün). En iyi tatil Şarm El-Şeyh, Hurghada ve Marsa Alam bulunur.