Mısır Seyahat Rehberi: Ziyaret Abu Simbel hakkında bilmek Her Şey İhtiyaç

Posted on

13. yüzyıl M.Ö. Ramesses II döneminde inşa edilen Ebu Simbel başlangıçta Sudan ile günümüz sınırı yakınlarındaki Nil Nehri ikinci katarakta de dağın içine oyulmuş. Asvan Barajı’nın yapımı ve Nasır’ın sonraki yaratma tapınakları batırmak için tehdit, onlar gölün batı kıyılarındaki mevcut konuma bölümü tarafından bölümünde taşındı. Bugün, tapınaklar UNESCO Dünya Mirası olarak yazılı ve arasındadır edilir en etkileyici ve en Mısır’ın eski mekanlara ziyaret etti.

Tapınaklar Kısa Tarihi

Ebu Simbel kompleksi iki tapınak oluşur: (tanrıların Ra-Horakhty, Ptah, Amun adanmış ve tanrılaştırdığı Ramses II) Büyük Tapınağı ve tanrıça Hathor ve Ramses II’nin en sevilen kraliçe adanmış Küçük Temple ( Nefertari). Her iki tapınaklar abone bilimsel hangi yorumlama bağlı olarak 1264 M.Ö. ya 1244 M.Ö. ya, Ramses II 19. hanedanı döneminde inşa edilmiştir. Her iki şekilde de tapınak bitirmek için yaklaşık 20 yıl sürmüş olduğu kabul edilmektedir ve 1274 M.Ö. Kadeş Savaşı’nda Hititler üzerinde Ramses II’nin zaferinin anısına, en azından kısmen, amaçlanan bulundu.

Zamanla, tapınaklar kullanmama içine düştü ve girişleri korumak devasa heykellerin sadece üstleri görünür kalana kadar çöl kumu ile kaplıydı. İsviçre coğrafyacı Jean-Louis Burckhardt güney Mısır üzerinden yaptığı yolculukları sırasında kendilerine tökezledi zaman onlar 1813 yılına kadar geniş dünya tarafından unutulmuş yatıyordu. ilk Avrupa Ürdün’deki Petra harabeleri keşfetmek için Burckhardt ünlüdür. O siteye gitti ama tapınaklar içine bir yolunu bulma konusunda başarısız oldu adam kaşif Giovanni Belzoni ile yaptığı bulguları tartışılmıştır.

Onun dört yıl sonra kendini döndüğümde sonunda tapınağın girişi kazılan Burckhardt oldu.

1954 yılında, planlar Asvan Barajı’nın yapımı ve Nasır’ın yaratılması için açıklandı. o gölün suları (Abu Simbel ve Philae tapınak kompleksi dahil) birçok ünlü antik anıtlar batırmak olacağı netleşti, UNESCO onları kurtarmak için bir kampanya başlattı. Bağışlar dünyanın her yerinden sular altında ve 1964’den 1968’e kadar, arkeologlar ve mühendislerden oluşan uluslararası bir ekip hareketli bloklar halinde tüm tapınak kompleksi kesti. Bunlar daha sonra yükselen sel suları üstünde güvenle tapınaklar koymak yapay bir tepe üzerine hassas ve itinalı ile yeniden bir araya getirilmiştir.

çaba 40 milyon $ (300 milyon $ bugün) fazla tuttu.

Görülecek şeyler

Büyük Tapınak

Büyük Tapınak girişinde yan ve yüksek 66 ayak standı onun devasa heykeller, ünlüdür. Dört heykeller bir tahtta oturmuş ve Yukarı ve Aşağı Mısır’ın çifte tacını giyen, Ramses II bulunmaktadır. Kralın feet eşi anne ve onun en sevdiği çocuklarının sekiz temsil etmek anlamına küçük heykeller bir dizi vardır. Kapının üstündeki bir niş içine Ra-Horakhty kümesinin bir heykeli ibadet, alçak kabartma şeklinde Ramses II görmek yukarı bak. Tapınağın iç bir iç kutsal yol oda ve salonlar bir dizi oluşur. Bunların en etkili Tanrılaştırılmış firavun şeklinde oyulmuş sekiz devasa sütunlar tarafından kuşatılır Hipostil salonu vardır. duvarlarda Bas kabartmalar Ramesses II zaferler, Kadeş’te özellikle betimliyor.

temple gizli odasının Ra-Horakhty, Amun, Ptah’ın ve tanrılaşmış Ramesses II dört heykel tarafından işgal edilir. Yılın iki gün (22 Ekim ve 22 Şubat) günü güneş ışınlarının onlar Kutsal odaya geçmesi ve tanrıların yüzleri üçünü aydınlatmak şekilde tapınağın girişinde aynı hizada. karanlıkta tek sol Mısır yeraltı ile ilişkili bulunmuştur Ptah vardır. Akademisyenler bu iki tarih onun doğum günü ve taç temsil olabileceğini Büyük Ramses II önemi ve varsayımında vardı inanıyoruz. Ancak, bu kanıtlanamamıştır. Tapınak taşındı zaman, büyük özen güneş hizalama aynı kaldı sağlamak için alınmıştır.

Küçük Tapınağı

Küçük Tapınağı Büyük Tapınağı yaklaşık 330 feet kuzeydoğu bulunduğu ve esasen bunun daha basit bir versiyonudur edilir. Altı heykeller giriş korumak; Nefertari iki Ramesses II dört, her bir ayakta 33 boyunda. Nefertari kocası eşit büyüklükte varlık olarak tasvir edilmiştir gerçeği Mısır sanatta azdır ve onu düzenlenen ettiği yüksek saygısı gösterir. Çiftin çocuklarının küçük heykeller ebeveynlerinin bacaklarının iki tarafında durmak. Bu tapınağın hypostyle salonu altı sütunlar, kraliçenin tasvirleri ve çeşitli tanrı ve tanrıçalarının bezenmiş her tarafından desteklenmektedir. vestibül Bas ikinci salonda kabartmalar ve iç odanın içinde niş ilahi inek şeklinde Hathor’un bir heykel tutarken kral ve kraliçe, dini teklifleri yapma göstermektedir.

Nasıl Ziyareti’ne

Ebu Simbel Abu Simbel köyünden beş dakikalık mesafede bulunmaktadır. Köyde birkaç oteller ve restoranlar vardır ve gecede orada kalmak istiyorsanız, Seti Abu Simbel Lake Resort TripAdvisor üzerinde en çok oy alan bir seçenektir. Ancak, çoğu ziyaretçiler en yakın şehir, Aswan kendilerini dayandırmak seçin. öncelikle en Nil yolculukları Luxor gelen nehir boyunca seyahat sonra Aswan sona: İki Bunun nedenleri vardır. İkinci olarak, bir Aswan konaklama çok daha geniş bir seçim ve otobüs ya da araba ile Abu Simbel günlük turlar sunan birçok şirket vardır. Çoğu otel pikap ve bırak-off giriş ücretleri ve Egyptologist kılavuzun fikir sayılabilir. Abu Simbel, Aswan sürücü 3.5 saat bir şekilde sürer gibi uzun bir gün için hazır olun.

çölde kendinizi uzun bir yolculuk kaydetmek için, Abu Simbel en amaca havaalanına Aswan uçan düşünün. Mısır Havayolları ve Air Kahire hem 45 dakika kadar yolculuk süresini kesmek günlük uçuşlar sunuyoruz. Göl Nasır yolculukları da tipik Abu Simbel durmaktadır. tapınaklar Ekim Nisan ile 5 pm 6 saatleri arasında açık olan ve 6 pm kadar Mayıs-Eylül. giriş yetişkin başına 160 Mısır poundu ($ 10) mal oluyor.

Ziyaret Best Time

22 Ekim ve Şubat, 22 Her yıl, Ebu Simbel Güneş Festivali Büyük Temple’in iç odanın kadar güneş aydınlatma gözlük izlemek için bir araya halkı ve binlerce ziyaretçi çekiyor. Katılmak seçerseniz, konaklama için ödeme prim fiyatları hazırlanmış ve emin birkaç ay önceden rezervasyon yapmak edilecek. gündüz sıcaklıkları biraz daha soğuk olduğunda WeatherWise, ziyaret yılın en iyi zaman Ekim ve Nisan ayları arasında olduğunu. Yaz yüksekliğini (Haziran Ağustos) olarak, Ebu Simbel de sıcaklıklar genellikle 100 derece F. aşan