Mısır Turu: Avantaj, Dezavantajları ve Öneriler

Posted on

Mısır Turu: Avantaj, Dezavantajları ve Öneriler

Eğer bir seyahat planlıyorsanız Mısır , bağımsız keşfetmek veya organize bir tur için kaydolmak için karar vermek zor olabilir. Aşağıda listelenen her iki yaklaşımın avantajları ve dezavantajları vardır. Eğer bir tur sizin için doğru uygun olduğuna karar durumda Ayrıca, en iyi güzergahlar ile ilgili öneriler dahil ettik.

Mısır Turu Sağ Me musunuz?

Artıları:

 • Turlar genellikle kendi gezi planlaması daha az pahalıdır. uçak tek başına sadece düzenli uçak daha ucuzdur dahil olan Sık bir paket bulabilirsiniz.
 • Bir geziye sınırlı bir zaman çerçevesi içine daha manzaraları sığabilir.
 • Eğer biraz hissedebilirsiniz güvendiğiniz bir rehber ile daha büyük bir grubun parçası olmak daha güvenli Mısır’a ilk yolculuk, özellikle eğer yalnız seyahat ediyorsanız daha.
 • Dil bilen bir bilgili rehber gerçekten sayısız sizi yararlanacaktır antik mekanlara .

Eksileri:

 • Bir tur daha az esnektir. Kendini tapınak sıkılan bulursanız sadece bir tur oturup beklemek gerekecek.
 • Yerel tur rehberleri genellikle önemli mekanlara yakın özgü dükkan ve mağazalara bir grup alarak bir komisyon kazanırsınız. o azından sizi ilgilendirmiyor zaman bir parfüm dükkanında kendinizi bulabilirsiniz.
 • Büyük bir grup içinde yolculuk zor bir şey satmaya çalışan katılan dışındaki yerel insanlarla tanışmak kolaylaştırır.
 • Bazı tur güzergahları çok geri kalanı için çok az zaman var ki paketi.

Elbette, her iki dünyanın en iyi olabilir. Turunuza birkaç gün önce gelmesi ve size Mısır hayata jetlag ve iklime alıştırmak üzerinden almak için daha fazla zamana sahip bulacaksınız. Ayrıca turdan sonra devam edip bazı bağımsız gezmek mümkün. Bazı insanlar bir tur ile ve daha sonra bazı bağımsız Seyahatle bu programlarda birbirini tatili küçük birkaç porsiyon kitap seçin.

Bir Overland Mısır Turu için ne bekleyebilirsiniz

Klasik kara turları Kahire’de birkaç gün Mısır Müzesi, Giza ve daha Piramitleri görmek sayılabilir. En turlar başlatmak ve başkentte son olduğundan, iki ziyaret arasında manzaraları ayırabilirsiniz. en klasik güzergahlar sonraki durağı genellikle Luxor olduğunu. Luksor Mısır’ın en etkileyici arkeolojik bazı manzaraları açılan kapıdır. Bunlar Luksor Tapınağı, Karnak ve Krallar ve Kraliçeler Vadisi sayılabilir. Genellikle bütün manzaraları görmek için Luksor en az iki gün harcarsınız.

Tur Luksor Kahire’den alır nasıl önemli bir detaydır. Eğer otobüs ile seyahat ediyorsanız, emin klima var olun. Bu yolculukta çok sıcak ve rahatsız alabilirsiniz. Bazı turlar Kahire’den Luksor uçmayı tercih; Bu size zaman kazandırabilir ancak masraftan ekleyecektir. Aşağı Mısır’a Üst onu yapmak daha iyi yollarından biri trenle seyahat etmektir. Onların güzergahlar üzerinde tren yolculuğu dahil çeşitli turlar vardır. rıhtımlara ile Gece trenleri Kahire’den Luxor ve Aswan seyahat.

Nil Cruise için ne bekleyebilirsiniz

Luxor itibaren çok sayıda tur Esna, Edfu ve Kom Ombo antik mekanlara de yolda durdurma, Aswan Nil aşağı bir seyir alır. Bazı turlar Aswan doğrudan sinek ve daha sonra aynı mekanlara Nil birlikte kendi yolu kuzeye çalışırlar. Her iki şekilde de, bir yolculuk en az üç-dört gece geçirmek isteyeceksiniz. Nil cruise gitmek için en uygun zaman Ekim ve Nisan ayları arasında olduğunu. Yalnızca Mısır’da kısa bir süre varsa, bazı turlar Dendera’nın Tapınağı’nda bir stop Qena Luksor kısa bir gün seyir sunuyoruz.

kendi zevkinize ve bütçenize bağlı olarak, seçim için birçok yolculukları vardır. daha lüks tekneler özel banyo ve son teknoloji ile geniş ve klimalı kabin var. derviş performansları dönen için göbek dansı gösterileri şey – Çoğu yolcu gemileri gemide gece eğlence olacaktır. Yüzen otel size hitap etmiyorsa, bunun yerine geleneksel felucca üzerinde bir seyir kitap. Bunlar eski yelkenli gemiler oldukça büyük yolcu gemisi kadar rahat değildir, ancak kesinlikle daha macera sağlarlar.

Opsiyonel Mısır Tur Eklentileri

Kahire ve Luksor ve Aswan arasında antik mekanlara daha Mısır’a daha ancak vardır. Zamanınız varsa, hem ülkenin daha uzakta-dayak pist vurgular ziyaret eklemeyi düşünün. Bizim sık şunlardır:

Ebu Simbel

güney Mısır’da Nasır’ın kıyısında bulunan Ebu Simbel tapınağı karmaşık aslında Ramesses II döneminde kayaya kesildi. Aswan Barajı inşa edildiğinde, site sel ile tehdit edildi ve tapınak daha yüksek bir yere blok-blok taşındı. Turlar Aswan taşımalar dahil ve genellikle bir tam gün sürebilir.

İskenderiye

Alexander 332 M.Ö. Büyük tarafından inşa edilen İskenderiye Büyük Kütüphanesi ve İskenderiye Feneri’nin gibi ikonik yerlerinden ile Helenistik kültürün önemli bir merkezi kez oldu. kaybolduğundan beri Bunlar var ama, dinlenmek Corniche boyunca sahil restoranlarda atmosfer ve örnek taze deniz kadar emmek için harika bir yer kalır.

Kızıldeniz

Birçok turist için, Kızıldeniz aslında Mısır’ın en önemli cazibe merkezidir. Sharm el Sheikh, Hurghada veya Marsa Alam ve harcama tembel günlerde denizde yüzme veya sahilde uzanmanız gibi bir tatil beldesi Baş. Her şeyden önce, Kızıldeniz gelişen resifleri ve tarihi batıkların ile Afrika’da iyi dalış yerlerinden biri olarak değerlendirilmiştir.

Mount Sinai

Kızıldeniz kıyısında Dahab iki saatlik bir mesafede bulunan Mount Sinai olağanüstü güzellikte bir yerdir. Organize zamları 7497 feet / 2285 metre rakımda gün doğumunu izlemek için zamanında zirveye olsun. dağ Musa sözde On Emir alınan yer olarak da ruhsal olarak önemlidir.

Tavsiye edilen Mısır Turu

Eğer bir tur seçiminde, size uygun olduğuna karar verirseniz kitabın hangisini yanıltıcı olabilir. Sonuçta, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce seçeneği vardır. Aşağıda, faydalı bir başlangıç ​​yeri olarak hizmet etmek saygın operatörleri tarafından sunulan birkaç güzergahlar listeledik. Ancak, her zaman gizli maliyetler, grup boyutları, muhtemel eklenti eklentiler ve daha öğrenmek için rezervasyon önce şirket ile bizzat iletişim kurmak için iyi bir fikirdir.

Klasik Turlar

 • Mısır Deneyim Intrepid Travel tarafından. Bu tur Kahire’de 12 gün ve başlar ve biter sürer. Bu İskenderiye ziyaret ve Aswan ve Luxor arasında bir Nil gezisi içerir.
 • Kral Ramses Go turları ile. Sakkara’nın, Aswan, Abu Simbel, Luksor ve Kızıl Deniz kıyısında Kahire’den 13 gün seyahat edin.
 • Prim Nil Cruise Exodus seyahatler ile. Seçeneğiyle Luksor bu 9 günlük geziye, 5 yıldızlı bir tarzda Aswan Yelken, sonunda Abu Simbel ziyaret ekleyin.
 • Nubians & Plajlar Encounters Travel tarafından. Bu 13 günlük tur sonra Luksor kıyı Hurghada birkaç gün ardından, Aswan bir yolculuk, Kahire’ye götürür.

Aile Turu

 • Yalnız Ebeveynler için Mısır Aile Tatil Intrepid Travel tarafından. Bu sekiz günlük tur tek ebeveyn olarak seyahat stres alır ve Kahire, Aswan ve Luxor da yer alıyor.
 • Aile Mısırlı Macera ile keşfe !. Bir 10 günlük tur, bu seçenek Kızıldeniz kıyısında zamanla Aswan ve Luxor arasındaki geleneksel gezi güzergahı birleştirir.
 • Mısırlı Aile Macera  Go turları ile. Bu tur dokuz gün sürer ve Kahire, Giza, Aswan, Philae, Kom Ombo ve Luxor zaman dahildir.
 • Mısır: Kahire, Asvan ve Luksor Thomson Family Adventures tarafından. Bu 10 günlük tur Giza Piramitleri, Nil üzerinde felucca seyir ve geleneksel Nubiya kasabasını ziyaret etmek bir deve yolculuğu içerir.

Uzman Turu

 • Kadınlar: Tanrıçalar, Queens ve Heroines Tur Vahşi Kadınlar seferleri tarafından. Bir kadın Egyptologist öncülüğünde bu 12 günlük geziye Discover Kahire, İskenderiye, Luxor, Aswan ve Ebu Simbel.
 • Yaşlılar – Mısır – Firavunlar Diyarı ElderTreks tarafından. Bu 22 günlük programında 50 yaş ve üzeri yolcular için özeldir. Standart turistik mekanlara ek olarak, Siwa Oasis, Sina Dağı’ndan ve Şarm El-Şeyh götürür.
 • Gap Yıl: Mısır ve Nil Contiki tarafından. Yalnızca 18-35 yaşındakiler için, bu 8 günlük tur Kahire ve Hurghada durur ve Nil Nehri aşağı felucca seyir içerir.
 • Erişilebilir: Alex Abu Simbel Tekerlekli Paketi Memphis Tours tarafından. Bu 10 günlük, tekerlekli sandalyeler için geziye Nil Vadisi uzunluğunu seyahat edin.