Mısır’da Hava Durumu: İklim, mevsim ve Aylık Ortalama Sıcaklık

Posted on

 Mısır'da Hava Durumu: İklim, mevsim ve Aylık Ortalama Sıcaklık

Farklı bölgeler farklı hava desen tecrübe olsa da, Mısır kuru çöl iklimi vardır ve genellikle sıcak ve güneşli hem de. kuzey yarımkürede bir parçası olarak, Mısır’da mevsimler Kasım ve Ocak ayları arasında düşen kış ile, çok Avrupa ve Kuzey Amerika’da aynı düzeni izlerler ve tepe yaz aylarında, Haziran ve Ağustos ayları arasında düşüyor.

sıcaklıklar geceleri 50 derece Fahrenheit (10 ° C) altına düşmesi, ancak Winters, genellikle hafiftir. Batı Çölü yılında rekor alçak kış aylarında donma altına düştü gelmiş. Kahire ve Nil Deltası alanları kışın birkaç yağışlı gün yaşayabilir ancak çoğu bölgeler, ne olursa olsun sezon çok az yağış var.

Summers, özellikle çöl ve ülkenin iç diğer alanlarda, dayanılmaz sıcak olabilir. Aswan için rekor, Nil Nehri kıyısında popüler bir turizm, Fahrenheit (51 santigrat derece) 124 derece iken Kahire’de, ortalama yaz sıcaklıkları düzenli, 86 derece Fahrenheit (30 santigrat derece) aşıyor. Yaz sıcaklıkları sahilde yüksek kalır ancak düzenli serin esintiler tarafından daha tolere yapılır.

Mısır’da Popüler Alanları

Kahire

Mısır sermaye sıcak çöl iklimine sahiptir; Ancak bunun yerine kuru olma, Nil Deltası ve sahil olan yakınlığı şehir son derece nemli yapabilirsiniz. Haziran, Temmuz ve Ağustos etrafında 86 ila 95 derece Fahrenheit (30 ila 35 santigrat derece) ortalama sıcaklıklar en sıcak aylardır. Işık, gevşek pamuk giyim yüksek su güneş kremi ve bol miktarda esansiyel iken, şu anda kenti ziyaret etmeyi tercih edenler için tavsiye edilir.

Nil Deltası ve Asvan

Eğer Nil Nehri aşağı bir seyir planlıyorsanız, Aswan veya Luxor hava durumu ne olacağını en iyi göstergesidir. Hazirandan ağustos aracılığıyla, sıcaklıklar düzenli olarak 104 derece Fahrenheit (40 santigrat derece) aşıyor. Sonuç olarak, bu bölgenin antik anıtlar, mezarlar ve piramitler yakın bulunacak küçük gölge, özellikle bu tepe yaz aylar önlemek için genellikle önerilir. Nem düşük ve güneşli 3,800 saatten fazla Dünya’da en güneşli yerlerinden biri Asvan yılda yapmak ortalama.

Kızıldeniz

Hurghada’nın kıyı kenti Mısır’ın Kızıldeniz tatil hava hakkında genel bir fikir verir. Yaz aylarında biraz daha soğuk iken Mısır’da diğer hedeflere kıyasla, kıyısında kışlar genellikle hafif bulunmaktadır. etrafında 86 derece Fahrenheit (30 santigrat derece) ortalama yaz sıcaklıkları ile, Hurghada ve diğer Kızıldeniz varış noktaları iç bunaltıcı sıcaklığından bir sığınak sağlamaktadır. Deniz suyu sıcaklıkları 82 derece ortalama Ağustos sıcaklık Fahrenheit (28 santigrat derece) ile, şnorkel ve tüple dalış için idealdir.

Batı çölü

Eğer Mısır’ın Batı Çölü bölgesinde başka bir yerde bir Siwa Oasis gezisi veya planlıyorsanız, ziyaret için uygun bir zaman erken ilkbahar ve geç sonbahar döneminde olduğunu. Bu zamanlarda, yaz yakıcı sıcaklıkları ve kış buz gibi gece sıcaklıklarının önleyecektir. Sıcaklıklar kışın 28 derece olarak düşük olarak Fahrenheit (2 santigrat derece) bırakabilirsiniz ise Siwa için rekor, 118 derece Fahrenheit (48 santigrat derece) olduğunu. Nisan ortası Mart itibaren, Batı Çölü kaynaklanan sandstorms eğilimli khamsin rüzgar.

Mısır’da Bahar

Mısır’da Bahar everchanging edilebilir. Genellikle sıcak ama sezon kum fırtınaları neden olabilir şiddetli rüzgar ile tanınır. Bunlar büyük şehirlerin en yaygın dışındadır ve bazen üç güne kadar uzayabilir. sıcaklıklar Mayıs’a kadar Mart ayında yükselmeye karşın, nem oranı çok makul.

Ne paketlemek için: olursa olsun ziyaret sezonunun, sağlam yürüyüş ayakkabıları mutlaka vardır. Ayrıca uzun pantolon ve bir yay gezi için (kısa ve uzun kollu ikisi) hafif tepelerini paketi isteyeceksiniz.

Mısır’da Yaz

Beklendiği gibi, Mısır’da yaz baskıcı ısı ve pişirme güneş anlamına gelir. Yaz aylarında sıcaklıklar (40 santigrat derece) etkileyici bir 104 derece Fahrenheit ortalama ancak 122 F (50 ° C) olarak en yüksek olarak ulaşabilir. Hatta kıyı alanları beachgoers-su için iyi tipik bir çatlak 82 derece Fahrenheit (28 santigrat derece) olduğu, hangi sıcak muaftır. Eylül’e kadar yaz süreleri Temmuz ayı boyunca en sıcak dönem, bu yüzden tüm ama çoğu hava-sertleştirilmiş ziyaretçiler sakınmak gerekir.

Ne paketlemek için:  Eğer yaz aylarında Mısır’ı ziyaret ettiğiniz soğuk tutulması öncelikli hedefi. Hafif pamuk ve keten giysiler Paketi, ancak güneş gözlüğü ve geniş kenarlı şapka yanı unutma.

Mısır’da Güz

Mısır’da Sonbahar turist akını getiriyor. Yani hava neredeyse mükemmel olduğu göz önüne alındığında, şaşırtıcı değil. Eylül ayının sonuna kadar, sıcaklıklar önemli ölçüde düştü. Çoğu gün yaklaşık 85 derece Fahrenheit (29 santigrat derece) ortalama, ama yere bağlı biraz değişebilir. Bu yüzden otel ve diğer faaliyetler için fiyat artışları buna göre artmasını bekliyoruz, popüler bir sezon.

Paketi gerekenler:  Paketi’ni hafif bir ceket, katman için gömlek ve bir şemsiye-it can ve yağmur yapar! Diğer mevsimlerde olduğu gibi, bir kenarlı şapka ve yüksek faktörlü güneş kremi her zaman iyi bir fikirdir.

Mısır’da Kış

Mısır’da rüzgarlar kış mevsiminde almak, ama üzülmek yok: Sıcaklıklar hala burada nadiren 50 derecenin altına Fahrenheit (10 santigrat derece) bırakın. Aralık ayının başında deniz hala oldukça sıcak olduğunda, fiyatların düşük ve kışın en kötü ihtimalle henüz çıkartılmamış değil rüzgarlar, ziyaretten bir asal zamandır. Turistler ayrıca Noel ve yılbaşı kutlamak için, Aralık ayının üçüncü ve dördüncü haftalarda ülkeye akın ediyor.

Paketlemek için gerekenler:  (! Rüzgar olacak) Mısır’da Kış olarak soğuk başka yerlerde olduğu gibi değil, ama hafif bir ceket veya rüzgarlık iyi bir fikirdir. Genel olarak, hatta kışın, giyim, hafif ve nefes alabilen olmalıdır.