Mısır’da Para: Bilmek için Everything You Need

Posted on

Mısır'da Para: Bilmek için Everything You Need

Belki bir Nil gezisi veya Kızıldeniz dalış tatil planlıyorsanız, veya belki de Kahire’ye yaklaşan bir iş gezisi var. Ne olursa olsun Mısırlı macera nedeni, bir şey kesin: Eğer oradayken para harcamak gerekecektir. Bu yazıda size mezhepler ve döviz kuru gelen ATM kullanımı hakkında ipuçları, Mısır’da para hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklamak.

Döviz ve Mezhepler

Mısır’ın resmi para birimi Mısır kiloluk (EGP) ‘dir. Bir Mısırlı sterlin 100 kuruş oluşur. küçük adlandırmalar para veya not şeklinde temin edilebilen 25 kuruş 50 kuruş vardır. Notlar ayrıca aşağıdaki mezhepler gelir: 1, 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 küçük notlar devrilme için özellikle yararlıdır ancak giderek sıkıntısı içindedir. Bu nedenle, ATM’lerden düzensiz miktarda çizim veya üst seviye tesislerde daha büyük faturaları ile ödeyerek değişikliği sağlayarak can bunları stoklamaya iyi bir fikirdir.

Mısır resmi dili Arapça olmasına rağmen, notlar iki dilli ve miktarları bir tarafta İngilizce olarak yazılır. Görüntü ülkenin antik tarihini yansıtır. 50 kuruş not, örneğin, Ramses II göstermektedir; Bir ve 100 kiloluk notları Abu Simbel ve sırasıyla Büyük Gize Sfenksi tapınaklarını tasvir ederken. Sık sık kısaltma LE öncesinde fiyatları göreceksiniz. Bu açılımı livre Egyptienne , Mısır sterlin Fransızca çevirisine. Para bazen çevrimiçi forumlarda e £ veya £ E olarak kısaltılır.

Kurlar & Maliyetleri

aşağıdaki gibi yayınlandığı anda majör para birimleri için yaklaşık döviz kurları edildi:

= 16 EGP 1 dolar

= 12 EGP 1 CAD

1 GBP = 20 EGP

= 17 EGP 1 Euro

= 10 EGP 1 AUD

Tabii ki, döviz kurları sürekli bir değişim tabidir. En yukarı güncel oranları için XE.com gibi bir çevrimiçi para birimi çeviriciyi kullanabilirsiniz. XE.com tabletinizde veya akıllı telefonunuz için bir uygulama olarak da mevcuttur ve ayrılmadan önce indirmek için harika bir fikir. Hareket halindeyken hızlı dönüşüm yapmak mümkün olacak ve yemek, hediyelik eşya ve taksi sürmek için ödeme yaparken bütçe içinde kalıyorum bilecek Bu şekilde.

bütçe gezginler Mısır’da günde 600 EGP (yaklaşık 40 ABD Doları) kadar az yaşamak olması mümkündür. Bu da tek bir turistik sade bir oda, yerel gıda, ulaşım ve kabul içerir. 5 yıldızlı konaklama imkanı, özel turlar, ve kaliteli yemekler lüks gezileri çift o mal olabilir iken orta sınıf gezileri için, günde 1800 EGP (yaklaşık 120 USD) kadar bütçeleme öneririz.

Alışverişi Döviz ve Diğer Nakit İpuçları

Birçok gezginler böyle sizin havaalanından otele ulaşım gibi ilk masraflar için ödeme için bazı yerel para ile gelmesi gibi. Ancak, oradan önce seyahatiniz için ihtiyaç duyacağınız tüm nakit alışverişi planı yok. Mısır Turizm Otoritesi gezginler yerel para birimi cinsinden ülkeye 5.000’den fazla egp (yaklaşık 320 USD) getirmesine izin verilmez önerir. Sen 10.000 USD veya yabancı para cinsinden eşdeğeri kadar getirmek ve daha sonra bir döviz Mısır pound için takas olabilir. Döviz değişimler tüm havaalanlarında ve birçok büyük otellerde bulunur. Bankalar da yabancı notlar alışverişinde bulunacaklar. Bazı tur operatörleri ve oteller aslında çok bir kenara bazı notlar tutmak düşünün dolar ödenecek tercih ederler.

Paranızı alışverişi zaman en iyi fiyat için çevresinde alışveriş için iyi bir fikirdir. Emin bütün masraflar ve komisyonlar bir anlaşma kabul etmeden önce düşüldükten sonra alacağınız ne kadar sormaya olun. Eğer Mısır poundu aldıktan sonra, onları etrafında taşımak konusunda duyarlı kalarak güvende kalır. Bu iyi bir fikir para kuşağındaki nakit gizlemeye ve bagajında ​​veya otel kasa içinde gizli bir acil zulası etmek için. taksiler için ödeme ve yerel pazarlarda pazarlık, devrilme için küçük mezhepleri bol istemeye emin olun. Büyük notları sönen yankesici için sizi bir hedef yapabilirsiniz.

Kişisel Kartını Kullanma ATM’den Draw

Bazen nakit elde etmek için en kolay ve ucuz yolu yerel bir ATM’den kılma etmektir. ATM’ler Kahire veya İskenderiye gibi büyük şehirlerde kolayca kullanılabilir. Eğer daha uzak alana başlı, size hedefinize ulaştıktan sonra atm bulmak için mücadele olabileceğinden ayrılmadan önce yeterli para çekmek için emin olun. Sadece saygın alanlarda ATM’leri kullanmak ve size yardımcı olmak için çalışıyor herkes dikkatli olun. Çoğu ATM’ler daha büyük miktarlarda çizerek maliyetlerini en aza indirmek için mantıklı şekilde yabancı bir kartı kullanımı için küçük bir ücret talep edecektir. Bazı ATM’ler tam bir EGP 2.000 sınırı vardır; Eğer bundan daha çizmek isterseniz bir Banque du Caire makine arayın.

büyük yabancı bankalardan Banka ve kredi kartları Mısır (Visa ve Mastercard kartları genellikle güvenli bir bahis vardır) boyunca kabul edilmelidir. Seyahate önce, kart çalışacak ve kendi taraflarında çekilme ücretleri hakkında sormak ister onaylayın bankanızla görüşün. Ayrıca bunlar kartım çalındı ​​düşünmek ve ona bir Mısırlı ATM ilk kez kullanmadan önce iptal etmeyeceği şekilde seyahat tarihleri ​​not edin için onlara sormalısınız. Eğer varsa acil durumlarda bankanızın yurtdışı yardım hattı numarasını not yapıyor gibi bir yedekleme kart, iyi bir fikirdir.

Son söz

Nakit Mısır’da Kral ve birçok yerel restoranlar, mağazalar ve tur operatörleri kart tesisleri var olmayacaktır. Ancak, çoğu orta sınıf ve üst düzey mağazaları, restoranlar ve otellerde elektronik ödeme gerekir; Sadece büyük bir fatura almasına önce ilk kontrol ettiğinizden emin olun. Seyahat çekleri Mısır’da gereksizdir. Zor bunları kabul edecek ve bankalar nakit onlara overcharge yerde bulabilirsiniz: zorunlu kılınır.