Môže Počasie vo Francúzsku: Naplánujte si Vašu dovolenku do Francúzska v máji tohto roku

Posted on

Môže Počasie vo Francúzsku: Naplánujte si Vašu dovolenku do Francúzska v máji tohto roku

May je jedným z najpopulárnejších časov pre americkí turisti na návštevu Francúzska kvôli mierne a príjemné jarné počasie, nepreberné množstvo udalostí a relatívne malé davy na niektoré z najobľúbenejších destinácií v krajine.

V závislosti na ktoré mesto alebo časť krajiny na Vašu návštevu na dovolenke mája do Francúzska, môžete zažiť širokú škálu jedinečných kultúrnych podujatí, vrátane slávneho filmového festivalu v Cannes, ktorý priťahuje celebrity a prosté občanov z celého sveta.

Cestovať do rôznych miest môže tiež robiť to náročné zabaliť do Francúzska, ako budete potrebovať celý rad jarné oblečenie a vrstiev. Večery môžu byť chladné, dni strávené prechádzky môže byť celkom teplo, a budete pravdepodobne nájsť nejaký dážď a vietor, a to najmä v Paríži. Výsledkom je, že váš zoznam balenie by malo obsahovať teplú bundu na večer, svetre a vesty, dobré poltopánky a robustný dáždnik, ktorý môže odolávať vetru.

Spolu so začiatkom jarných udalostí vo Francúzsku, môžete tiež zažiť rozšírenej hodín pri turistických atrakcií ako obľúbené ciele rýchlostné stupne hore pre letné davy. Avšak, sadzby u leteniek a ubytovania aj začne stúpať v tomto ročnom období, a šnúry u najobľúbenejších francúzskych atrakcií začne sa predlžujú ako mesiac postupuje do rušnej turistickej sezóny.

Príprava na počasie, nech ste kdekoľvek

V máji, počasie je zvyčajne mierne, aj keď tam môže byť ešte jarný dážď a chladné večery naprieč veľa z Francúzska.

Napriek tomu podľa toho, kde ste vo Francúzsku, tam sú niektoré zmeny v oblasti klímy vzhľadom ku geografickej polohe a typografických funkcií, ako hory a údolia. Z Paríža do Štrasburgu, určite objaviť vynikajúce dobrodružstvo bez ohľadu na to, kam ísť vo Francúzsku:

  • Paris skúsenosti teplotné rozmedzie od 50 ° F (10 ° C) až 64 ° F (18 ° C) a v priemere o 57,2 ° F (14 ° C).
  • Strasbourg v severovýchodnom Francúzsku skúseností teploty sa pohybujú medzi 46 ° F (8 ° C) a 68 ° F (20 ° C) v priemere o 57 ° F (13 ° C).
  • Bordeaux vidí teploty medzi 50 ° F (10 ° C) a 66 ° F (19 ° C) s priemernou teplotou mája o 59 ° F (15 ° C).
  • Pekné skúsenosti rozmedzí 55 ° F (13 ° C) až 68 ° F (20 ° C), s priemernou teplotou mája 63 ° F (17 ° C).
  • Lyon vidí teploty medzi 48 ° F (9) a C 68 F (20 ° C), s priemernou teplotou 59 ° F (15 ° C).

Navyše, bez ohľadu na to, kam ísť, môžete očakávať, že medzi ôsmimi až 13 dní daždi v mesiaci máji, s pekným dostáva najmenšie množstvo zrážok a Paris najviac príjem. Avšak, to je dôležité mať na pamäti, že počasie vo Francúzsku je pomerne volatilné v tomto ročnom období, takže by ste mali vždy pripravení na každého počasia.

Top akcie a festivaly vo Francúzsku v máji

Každý rok, Francúzsko hostí celý rad kultúrnych podujatí a osláv, ktoré v skutočnosti začnú vyzdvihnúť pary ako prameň ohrieva počas mesiaca mája, čo je vynikajúce mesiac naplánovať si dovolenku, najmä ak chcete poraziť v lete turistické spech.

Snáď najpopulárnejší a najznámejší udalosť, ktorá sa deje každý rok je Medzinárodný filmový festival v Cannes, ktorý je prehliadkou toho najlepšieho v nezávislom filme z celého sveta.

Hoci väčšina z projekcií vyžadujú poverenia priemyslu prístup k nim je  Cinéma de la Plage  je nočná premietanie mimo súťaž filmov a Cannes klasikov, ktoré môžete zažiť pri návšteve Cannes turistickej centrály.

Za kultúrou a históriou nadšencov, môžete tiež zúčastniť  európskeho Noc múzeí  alebo zastaviť miest Viliama Dobyvateľa a 1066 bitky pri Hastingse, kde William porazil Anglicku zaviesť pravidlo Norman pred viac ako 950 rokov. Medzi najobľúbenejšie historické destinácie vo Francúzsku je hrad Viliama Dobyvateľa na Falaise.

Športoví nadšenci by mohlo tiež tešiť na French Open tenisový turnaj v Paríži, ale mali by ste byť istí, rezervovať si vstupenky s dostatočným predstihom, ak dúfate, že získať dobré miest pre turnaj ako udalosť má tendenciu sa rýchlo predať.