Muzea Kapitolińskie i Kapitol w Rzymie

Posted on

Muzea Kapitolińskie i Kapitol w Rzymie
Muzea Kapitolińskie w Rzymie lub Musei Capitolini, zawierają niektóre z największych skarbów archeologicznych i artystycznych Rzymu. Właściwie jeden muzeum rozłożone w dwóch budynkach – Palazzo dei Conservatori i Palazzo Nuovo – Muzea Kapitolińskie siedzieć na szczycie Kapitolu, lub Kapitolu, jeden ze słynnych siedmiu wzgórz Rzymu. Zajęte co najmniej od 8 wieku pne, Kapitol był to obszar dawnych świątyń. Z widokiem na Forum Romanum i Palatyn poza, było i jest geograficznym i symbolicznym centrum miasta.

Muzea zostały ustanowione przez papieża Klemensa XII w 1734 roku, co czyni je pierwszych muzeów na świecie otwarte dla publiczności. Dla każdego odwiedzającego mają interes w zrozumieniu historii i rozwoju Rzymie od starożytności do renesansu, Muzea Kapitolińskie to trzeba zobaczyć

Aby dostać się do Kapitolu, większość odwiedzających wspiąć się Cordonata elegancką, monumentalne schody zaprojektowane przez Michała Anioła, który zaprojektował także geometrycznie wzorzystą Piazza del Campidoglio na szczycie schodów. W centrum placu stoi słynny brązowy posąg cesarza Marka Aureliusza na koniu. Największy posąg z brązu rzymskiego antyku, wersja na placu jest rzeczywiście kopiowaniem oryginał jest w muzeum.

Palazzo dei Conservatori


Jak stoisz na szczycie Cordonata The Palazzo dei Conservatori jest po prawej stronie. Jest to największy budynek Kapitolu i jest podzielone na kilka sekcji, w tym konserwatorów Apartments, dziedzińca, w Palazzo dei Conservatori Muzeum i innych salach. Jest też kawiarnia i księgarnia znajduje się w tym skrzydle Kapitolu.

Palazzo dei Conservatori zawiera kilka słynnych dzieł sztuki od starożytności. Podstawowym z nich jest brąz She-Wolf ( La Lupa ), który pochodzi z piątego wieku pne i jest symbolem de facto Rzymie. Przedstawia Romulusa i Remusa , starożytny założycieli Rzymu, osesek wilczyca. Inne znane dzieła z czasów starożytnych są Il Spinario , pierwszy wpne marmur chłopca usuwania cierń z nogą; przy zawodach jeździeckich figura Aureliusza, a fragmenty z figurą olbrzymim cesarza Konstantyna.

Legendy i triumfuje w Rzymie są również wystawiane w freski, rzeźby, monety, ceramika, biżuteria i starożytny z Palazzo dei Conservatori . Tutaj znajdziesz portrety wojen punickich, napisów sędziów rzymskich fundamentach starożytnej świątyni poświęconej boga Jowisza i oszałamiający zbiór rzeźb sportowców, bogów i bogiń, wojowników i władców od czasów Cesarstwo rzymskie z okresu baroku.

Oprócz licznych znalezisk archeologicznych są też obrazy i rzeźby z średniowiecznych, renesansowych, barokowych i artystów. Na trzecim piętrze znajduje się galeria obrazów z dziełami Caravaggia i Veronese, między innymi. Jest też bardzo znana popiersie głową Meduzy dłuta Berniniego.

Galleria Lapidaria i Tabularium

W podziemnym korytarzu, który prowadzi od Palazzo dei Conservatori do Palazzo Nuovo jest specjalną galerię, która otwiera się na widok na Forum Romanum. Galleria Lapidaria zawiera epigrafy, epitafia (inskrypcje nagrobne) oraz fundamenty dwóch starożytnych rzymskich domów. Jest to także miejsce gdzie znajdziesz Tabularium , który zawiera dodatkowe fundamenty i fragmenty starożytnego Rzymu. Przechodząc przez Galleria Lapidaria i Tabularium jest znakomitym sposobem na lepsze zrozumienie starożytnego Rzymu i uzyskać niepowtarzalny widok na Forum Romanum.

Palazzo Nuovo

Choć Palazzo Nuovo jest mniejszy z dwóch muzeów Kapitolu, to jest nie mniej spektakularny. Pomimo swojej nazwy, „nowy pałac” obejmuje także liczne obiekty z czasów starożytnych, w tym duży wylegiwanie posąg boga wody o nazwie „Marforio”; ozdobny sarkofagów; figura dyskobol ; i mozaiki i rzeźby odzyskane z willi Hadriana w Tivoli.

Muzea Kapitolińskie Visiting informacji

Lokalizacja: Piazza del Campidoglio, 1, na Kapitolu

Godziny: Codziennie, 09:30 aż do 7:30 pm (ostatni wejście 6:30 PM), zamyka się o godzinie 2:00 po południu w dniu 24 grudnia i 31. Zamknięte w poniedziałki i 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia.

Informacja: Sprawdź stronę internetową dla zaktualizowanych godzin, ceny i wydarzeń specjalnych. Tel. (0039) 060608

Wstęp: € 15 (od 2018). Osób poniżej 18 lub powyżej 65 lat płacą 13 €, a dzieci w wieku 5 i pod wejść za darmo. Zapisać na przyjęciu z Roma Pass.