Na zdjęciach: Highlights z Luwru w Paryżu

Posted on

 Na zdjęciach: Highlights z Luwru w Paryżu

Jednym z największych problemów, ludzie mają tendencję do wystąpienia podczas wizyty w olbrzymi i niezwykle bogaty Luwr w Paryżu? Jest po prostu zbyt wiele do zobaczenia. Twój umysł nie może wziąć to wszystko, więc zrobiliśmy trochę ciężkiej pracy dla Ciebie, wybierając niektóre ze skarbów w kolekcji i daje możliwość zapoznania się z nimi przed wizyty. Przejrzyj naszą galerię inspiracji i pamiętaj, raz tam nie należy próbować zrobić i zobaczyć wszystko!

Na zdjęciu:

Ten widok dramatycznej, zamiatanie placu, na którym fasady Luwru stoi wykazuje silne zestawienie między klasycznej i nowoczesnej architektury. Istniejący pałac renesansowo-era, ukończony w 17 wieku przez Ludwika XV, służył jako siedziba rodziny królewskiej francuskiej aż Ludwika XVI zbudowany Versailles.

Piramida ze szkła, które obecnie służy jako wejście Luwru został zaprojektowany przez architekta chińskiego Ming Pei Ieoh i oddany do użytku w roku 1989. 22 metr / 72 ft szklana struktura składa się z 800 odrębnych kawałków szkła, montowanych na profilu aluminiowego o wadze 95 ton.

Bliższe spojrzenie na szklana piramida

Ten szczegół piramidy szkła w Luwrze przedstawia skomplikowany nakładanie się poszczególnych trójkątów szkła na ciężką konstrukcję z aluminium. Piramida może mieć dużo przeciwników, ale nie można zaprzeczyć, że ramy 17-wiecznym pałacu w zaskakujący sposób.

Da Vinci La Gioconda (Mona Lisa)

Na początku 15 wieku, włoski malarz Leonardo da Vinci zrewolucjonizował sztukę portretu i pomógł zapoczątkować renesansu włoskiego z „La Gioconda”, dzieło znacznie lepiej znany dziś jako „Mona Lisa”, a obecnie jeden z Louvre najbardziej wyczekiwany gospodarstw. Niezliczone turyści przyjeżdżają do ogromnej muzeum po prostu nacieszyć oczy na niego.

Jednak obraz, który jest całkiem mała i chronione za ciężkiego szkła, może być trudno dostać się blisko z powodu dużych tłumów. Spróbuj się do Luwru w dzień powszedni lub wcześnie rano na lepszą szansę na uzyskanie z bliska przyjrzeć się pani z tajemniczym półuśmiechem.

Wenus z Milo (Afrodyta)

W 1820 roku, rzeźba bogini Afrodyty greckiego został wydobyty na wyspie Milo w Grecji. Pochodzący do około 100 roku pne i bardziej znany jako Wenus z Milo (w odniesieniu do rzymskiego imienia dla bogini miłości), pomnik jest teraz starannie zachowane w Muzeum Luwru w Paryżu, gdzie miliony odwiedzających stada, aby zobaczyć jego harmonijny formularzy.

Nike z Samotraki (Starożytna Grecja)

Pochodzący około 190-220 pne, Nike z Samotraki przedstawia samicę figure– greckiej bogini zwycięstwa Nike () – stoi na cokole przypominającym statek. Masywna rzeźba, pokazany na stałe w Luwrze w Paryżu, stoi ponad 18 stóp wysokości. Jest on wykonany z ciężkiego bloku marmuru Parian i został wydobyty w 1863 roku Co ciekawe, szef nigdy nie odnaleziono.

Wolność wiodąca lud przez Eugene Delacroix

Jednym z najważniejszych dzieł francuskiego romantyzmu w malarstwie jest Eugène Delacroix w La Liberté Guidant le Peuple (Wolność wiodąca lud), który został namalowany w czasie rewolucji francuskiej 1830 roku jako plakat polityczny. Mieści się w Luwrze w Paryżu, to następnie określany jako pierwszy poważny grafiką politycznej współczesnej epoki. Delacroix, który sam był częścią wysiłków wojskowych, wcielił się w lewym górnym rogu (łatwo zidentyfikować jako człowiek z góry kapelusz).

Apollo Galeria: nowo wyremontowany Skarb w Luwrze

Po przejściu główną przywracania ustawień wystawne Apollo Galeria ponownie otwarty w Luwrze w 2004 Dedykowane do Króla Słońce (Louis XVI), funkcje galerii bogato malowane sufity i skarby w tym francuskich klejnotów koronnych. Podobnie jak w Galerii Luster w Wersalu, Apollo Galeria wziął roku do zakończenia i jest dziełem ponad 20 artystów, w tym Eugene Delacroix i Charlesa Le Bruna.

Kodeks Hammurabi pokoju w Luwrze

Kodeks Hammurabi to seria tabletek sprzed 12 wieku pne i imiennych z prawem ustanowionym na mocy panowania króla babilońskiego Hammurabi. Prolog do kodów, wpisany na glinianej tabliczce, mieści się w Luwrze, a także zapewnia fascynujący wgląd w życie codzienne w starożytnej babilońskiej królestwa. To skrzydło Luwru jest ogólnie znany z imponującą kolekcją starożytnych dzieł sztuki i artefaktów z Bliskiego Wschodu.