Nájdenie najlepšie Gelato v Taliansku

Posted on

Nájdenie najlepšie Gelato v Taliansku
Keď vaši priatelia prísť domov z výletu do Talianska, čo im blúzniť o najviac? S najväčšou pravdepodobnosťou to bude jedlo a ešte pravdepodobnejšie je  zmrzlina. Talianske zmrzliny, nazvaný gelato, je uznávaný mnohými expertami byť najlepší zmrzlinu na svete. Gelato je v skutočnosti rovnaký ako zmrzlina, však, pretože to má nižšie percento tuku, ako zmrzlinu a má menej vzduchu v nej, pretože je to žalúdok pomalšie, čo je bohatšia textúru.

Kde sa nachádzajú It

A to najmä v teplejších mesiacoch, gelato je všade v Taliansku. No snack bar alebo jednoduché jedáleň v Taliansku chýba pre veselá, chladené gelato prípade buď predávať balené zmrzliny tyče (obvykle celkom dobre), alebo ručne nabral gelato z vane. Zmrzlina shop, nazvaný Gelateria, často predáva zmrzlina vyrobené in-house a môže robiť rôzne špeciálne zmrzliny pokrmom, ako sú poháre. Niektoré Gelateria správať ako staromódny cukrární, kde si môžete objednať z ponuky a sadajú k jedlu.

Iní sú malé miesta hole-in-the-múr, kde si objednať svoju zmrzlinu k ísť a jesť to, keď prechádzal. Majte na pamäti, že zvyčajne budete platiť viac sadnúť a jesť zmrzlinu, a to najmä vo väčších mestách.

Budete chcieť pozrieť na znamenie vyhlasovať gelato Fatto en casa (domáce), produzione propia (vlastnej produkcie), alebo artiginale (remeselnej). Tie signalizujú vyššiu kvalitu surovín a hotového produktu.

Tu je tip pre nájdenie dobrej zmrzliny Shop-Pozrite sa na pistáciovú príchuťou. Ak je farba vyzerá veľmi umelé sýto zelené, je to asi nie je dobré miesto k jedlu na. Flavors by mal vyzerať skutočné jedlo, z ktorého sú vyrobené, aby sa zabránilo pestrofarebné zmrzliny, ktorá je vyčesané na vás zapôsobí.

Ako objednať It

Ak nechcete hovoriť taliansky, nezúfajte. Často štítky pomenovanie gelato obsahovať obrázky hlavných zložiek, takže by ste mali byť schopní zistiť, aké sú. Prejdite na to, čo chcete, ak máte. Ak sa nemôžete rozhodnúť, čo chuť to skúsiť, vyskúšať niekoľko; aj na malé kužeľa, môžete zvyčajne zvoliť dve príchute. Budete musieť určiť, či chcete kužeľ ( Cono ) alebo hrnček ( Coppa ). Gelato je cenený podľa veľkosti šálky alebo kužeľa, alebo koľko chuťou vyberiete.

Ovocné príchute, vyrobené s reálnymi ovocie, sú obzvlášť osviežujúce v lete. Limone (citrón) a Fragola (jahoda) patrí medzi najobľúbenejšie príchute v celom Taliansku. V týchto dňoch tiež nájdete ďalšie tvorivé príchute v niektorých obchodoch, najmä vo veľkých mestách, za použitia prísad, ako je bazalka, zázvor, alebo škorica, alebo dokonca robiť pikantné namiesto sladkej zmrzliny. Niektoré gelato obchody ponúkajú tiež sójové mlieko zmrzlinu alebo jogurt.

Slovná zásoba je potrebné vedieť

  • gelato -čka krém
  • Gelateria -čka krém obchod
  • Cono -Kónické
  • coppa -cup
  • Gusti -flavors
  • sorbetto -sorbet alebo ochutených rumom

Zájazdy a Classes

Chcete sa dozvedieť viac o zmrzliny, keď ste v Taliansku? Vo Florencii, môžete si vziať na pizzu a zmrzlinu triedu alebo zmrzliny a vino ochutnávku , a to ako k dispozícii rezervovať prostredníctvom užšieho Taliansku. Neďaleko Benátok, mami Isa ponúka trieda remeselník gelato na výrobu .

Jedlo prehliadky, ako napríklad stravovacích Taliansko Food Tours v Ríme alebo s rímskej Labužník , patrí zastaviť u obľúbeného Gelateria.