Najlepší čas na návštevu Bali

Posted on

 Najlepší čas na návštevu Bali
Najlepší čas na návštevu Bali je zvyčajne v letných mesiacoch júni, júli a auguste, kedy počasie je najsuchšie a dni sú slnečné. Bohužiaľ, to je tiež, keď sa ostrov stáva najviac preplnené, nebudete jediný hľadať surf, piesok a slnko!

Príležitosť k úteku na južnej pologuli v zimných mesiacoch je jednoducho príliš lákavé pre desaťtisíce Austrálčanov, ktorí upútať krátke, lacné lety až Bali.

Bez ohľadu na ročnú dobu, očakávame Bali bude rušný. Ostrov ide iba z zaneprázdnený rušnejšie. V skutočnosti, väčšina turistov do Indonézie, najväčší svetový ostrovný národ a štvrté najľudnatejšej krajine, len navštíviť Bali.

Nie je to pre nedostatok voľby v Indonézii. Bali je len jedným z viac ako 8,800 pomenovaných ostrovov v Indonézii, plus mnoho ďalších bezmenných ostrovov v súostroví.

Vrchol sezóny na Bali

Ak vám nevadí, že silný prevádzku a zdieľanie preplnené pláže, ísť, keď počasie je najlepšie. Júl a august sú často najsuchšie mesiace s príjemnými teplotami.

Dobrým kompromisom je riskovať príležitostné dažďovými prehánkami výmenou za väčšiu mieru. Ramenné mesiacov pred a po sezóne (zvlášť apríl, máj a september), sú príjemné a skúsenosti veľa slnečných dní.

Nejmokřejší mesiaca navštíviť Bali je od novembra do marca. December, január a február sú navyše daždivé a trochu teplejšie. Jedná sa o vrchol mesiacov v Thajsku a krajín severne od Indonézie, ktoré sa slávi svoje suché obdobie pred tým, než teplo skutočne nasťahuje.

Napriek dažďu a mierne teplejšie teplôt v decembri, Bali stále stane zaneprázdnený hodokvas počas Vianoc a Nového roka dovolenku.

Počasie v meste Bali

Hoci Bali je v teple a pohodlí v priebehu celého roka, ostrov má dve zreteľné sezóny: mokré a suché.

Nie je prekvapením, že počet návštevníkov zvyšuje as slnečných dní nárast. Obľúbené ostrovné činnosť každého z nás, najmä opaľovanie, trekking, a motocyklistov, sú oveľa príjemnejšie bez monzúnové dažde.

Teploty v Bali počas júla a augusta rozsahu od 70 stupňov Fahrenheita (21 stupňov Celzia) až 80 stupňov Fahrenheita (27 stupňov Celzia), a v decembri a januári, nie je príliš ďaleko jeden.

Bali sa nachádza len 8 stupňov južne od rovníka a má tropické podnebie. Tieto Factoids stal spotený tri sprchovací kút-a-dňový realitou, akonáhle putovať príliš ďaleko od svieži pobrežia. Vlhkosť sa často pohybuje okolo 85 percent. Jedinou výnimkou je zelená Kintamani oblasť severne od Ubud v interiéri. Mount Batur poskytuje dostatočnú výšku, aby dokonca počasie chladno a mrholivý niekoľko dní pre cestujúcich na motorke.

Cestuje počas suchej sezóne nezaručuje všetky slnečné dni. Matka príroda udržuje na ostrovný green po celý rok. Dokonca aj počas obdobia sucha, budete chcieť byť pripravení na krátkych pop-up búrok.

Návšteve Bali mimo hlavnej sezóny

Aj keď dážď nie je presne robiť na pekný deň na pláži alebo preskúmať vnútro ostrova, tam sú niektoré výhody návšteve Bali počas “zelené” sezóny.

Dostanete ponuky ubytovania v lepšej a môžu upgradovať na krajšie izby za rovnakú cenu, ktorú by normálne platiť za rozpočet penziónu. S niekoľkými zasvätených trikov, môžete skóre ponuky hotelov v meste Bali skvelé.

Plus, bude menej turistov sa upchávaniu obľúbené hotspoty, ako je Ubud. Môžete mať atrakcií, ako je Goa Gajah (Slonia jaskyňa) na seba. Počas hlavnej sezóny, budete musieť počkať, až dovnútra. Tiež, vzduch je čistejší. Menej prachu a častíc z požiarov visieť vo vzduchu. A konečne, interakcie sú niekedy priateľskejší, keď miestni obyvatelia nie sú tak prepracovaný v hlavnej sezóne.

Samozrejme, že na návšteve mimo hlavnej sezóny má svoje tienisté stránky, taky. Niekedy konzistentné lejaky preklenúť niekoľko dní, zatiaľ čo ostatné rozptýli počas jednej hodiny. Nikdy nevieš. Plus, vlhkosť je oveľa vyššia, takže teplo, majú pocit, že oveľa horšie. Komáre sú oveľa horšie medzi dažďoch, čo horúčka dengue väčšou hrozbou na ostrove. Viditeľnosť pri skoku a šnorchel miest je často horšie, pretože usadeniny spláchne do mora. Hrubšie morí môže výlety loďou menej príjemné.

Nevýhody znieť menej ako lákavá, ale mnoho cestujúcich radšej k návšteve destinácie len pri nízkych ročných období.

Prečo je Bali tak populárne?

Možno preto, že Bali je prevažne hinduistická skôr než Moslim alebo kresťanský, to sa môže pochváliť jedinečnú atmosféru, ktorá sa líši od okolitých ostrovov. Bez ohľadu na dôvod, Bali je vždy top destinácií v Ázii.

Bali je obľúbenou zastávkou pre backpackers na Banana Pancake chodník po dlhú dobu. Ostrov je tiež preslávený surfovanie destinácií v juhovýchodnej Ázii a najvyššie medové týždne miesto v Ázii.

Elizabeth Gilbert skutočne šíriť slovo so svojím hitom knihy Jesť, meditovať, milovať . Julia Roberts hral v 2010 filme rovnakého mena, otvára stavidlá Ubud. Pred rokom 2010, Ubud bol väčšinou pokojný a prilákal rozpočtu cestovateľov so záujmom o zdravú alternatívu k zúriacej strán v Kuta.

Ale Hollywood nie je toľko vinu za zemepisu. Turizmu študentov a austrálskych rodín, spolu s veľkým množstvom vyslúžilých expat-vybrať uniknúť chladnejšie počasie v južnej pologuli tým, že chytí lacné lety do Bali.

S mnohými študentov zo školy v priebehu letných mesiacov, spoločenské ohniskách, ako je Kuta stal hlučný ako mladí nadšencov prísť užiť si nočného života. Atmosféru pozdĺž Jalan Legian pripomína to, čo by ste očakávali u niektorých amerických plážach počas zlomiť jarnej školy. Našťastie existuje veľa menej známych miestach pozdĺž pobrežia: Amed, Lovina a Padangbai stále ponúkajú útek. A ak sa veci naozaj dostať mimo kontrolu, blízke ostrovy Nusa Lembongan a Nusa Penida sú lákavé.

pružina

Jar prináša dážď na Bali v marci a teploty môžu byť veľmi horúce. Avšak čakať mesiac a zistíte apríla bude oveľa pohodlnejšie, a obdobie sucha začína v máji. Jar je populárny čas pre surfovanie z ostrova.

Udalosti na check-out:

  • Nyepi je balijskej Deň mlčanie, pripadá na hinduistického Nového roka a bude iste mať vplyv na vaše cesty, ale noc predtým je veľa zábavy! Po dobu celých 24 hodín, turisti sa očakáva, že zostanú vo svojich hoteloch a je povolené žiadny hluk. Pláží a obchody v blízkosti, dokonca aj medzinárodné letisko vypne! Nyepi hity v marci alebo v apríli, v závislosti na hindského lunárneho kalendára.
  • Farebné festival Holi je zvyčajne oslavovaný na konci marca.

letné

Čo je v lete pre väčšinu ľudí na Západe je zima na Bali. Je to tiež najlepší čas na návštevu, ak dávate prednosť teplým a suchým počasím (aj keď miestni obyvatelia domnievajú júl a august “studené”). Existujú občasné dažde, ale nič ako monzúnové obdobie.

Udalosti na check-out:

  • Hari Merdeka (Indonézia Deň nezávislosti), 17. augusta, môžu tiež ovplyvniť cestovanie do az Bali. Indonézanov tiež tešiť na návšteve Bali a pochádzajú z tak ďaleko, ako Sumatre a na ďalších miestach v súostroví.
  • Bali Arts Festival je long-running festival, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie v krajine. Festival už tradične začína na druhú sobotu v júni a potrvá až do polovice júla.

spadnúť

Kým Indonesia ako celok nie je naozaj majú jesennú sezónu, úsek mesiacov od septembra do novembra začína s jasným a suchého počasia. V novembri, tam je menej turistov, ale ak dúfate, plávať, more môže byť hrubý v tomto okamihu.

Udalosti na check-out:

  • Nusa Dua Fiesta je zábavná týždeň umeleckých výstav, kultúrnych vystúpení, a pozdĺž juhovýchodného pobrežia Bali. Je to typicky sa konala v októbri alebo novembri.
  • Medzi Bali najobľúbenejších podujatí sa mekepung (byvol) preteky sa konajú v priebehu poklesu Negara.

zimné

December kopy indonézskej letnej sezóne. Je vysoká vlhkosť a hodiny búrky nie sú neslýchané. Teplých moriach majú na divokej vode, takže plávanie menej ako ideálne, ale podmienky február sú ideálne pre surfistov.

Udalosti na check-out:

  • Galungan je najvýznamnejšou náboženský sviatok v Bali. To znamená dobu, kedy rodové nálade navštíviť Zemi.
  • Rovnako ako u všetkých miest v Ázii, lunárny Nový rok (dátum sa zmení z roka na rok) kreslí dav, napriek daždivému počasiu v januári a februári.