Skip to main content

Najlepší čas na návštevu Paríža

 Najlepší čas na návštevu Paríža
Pri plánovaní cesty do Paríža, jeden z vašich najnaliehavejších otázok, je pravdepodobné, že “keď je najlepší čas ísť?” Kým všetky štyri ročné obdobia v Paríži môže byť nádherné, najlepší čas na návštevu Paríža je v lete, kedy teploty sú takmer parfait (dokonalé) a dlhé slnečné dni, aby bolo dobre vidieť všetky pamiatky.

Ak ste pripravení na návšteve Paríža prvýkrát, môžete sa presvedčiť, že toľko velebený “Paríž na jar” je jasnou voľbou, ale v závislosti na vašom rozpočte, toleranciu pre veľké davy, a svojím osobným centier záujmu ďalšie ročné obdobie môže v skutočnosti vyhovovať vám oveľa lepšie.

Každé ročné obdobie v Paríži má svoje čaro a úskalia, výhody a nevýhody. Čítajte ďalej pre viac informácií o všeobecnom pocit a atmosféru v každom ročnom období, rovnako ako informácie o tom, čo vidieť a robiť v Paríži okolo roku.

Populárna akcie a festivaly

Zimné sezóne v Paríži ponúka dostatok svetla a slávnosti ako mesto rozsvieti na Vianoce a ďalšie zimnú dovolenku. Galeries Lafayette a ďalších pamiatok sú zdobené slávnostné sviatočné výzdobou. Na jeseň sa medzitým udalosti ako Montmartre vinobranie (Vendanges) a Nuit Blanche, celonočné umenia a kultúry prípade, že vidí davy dav v uliciach pre slobodné exponáty a predstavení, priniesť mesto k životu v pamätných spôsobmi. Jarné ohlasuje začiatok mestskej jazzového festivalu sezónu.

Jazz fanúšikovia nemali nechať ujsť Banlieue Bleues festival, ktorý zvyčajne začína v marci a rozprestiera cez leto. Jazz Festival St-Germain-des-Prés zvyčajne začína v máji. Počas leta, mesto je pokojnejšie, ako Parížania ísť na dovolenku, ale stále existuje dostatok vecí, ktoré sa, rovnako ako voľne pod holým nebom filmov v parku a bohaté hudobné festivaly.

Počasie v Paríži

Paris má typicky chladné a mierne vlhké zimy, s vysokými teplotami sa pohybovalo okolo 40 stupňov Celzia a pády približne 35 stupňov. Sneh nie je častá, ale môže stať. Marec a apríl sú tiež chladný, ale teploty môžu preniknúť do 50. rokov. Nie je to až v máji, že odmäk koná, s teplotami pomaly, ale iste vliezol do 60. rokov. (Samozrejme, že dážď v máji je typické, takže majte dáždnik po ruke!) Summers môže byť teplé a dusné, ale sú zvyčajne príjemne teplá, s teplotami zriedka väčšia ako 80 stupňov.

Niekedy “babie leto” pokračuje až do septembra. Novembra môže byť studené a vlhké, zatiaľ čo December je ostrý, ale tma ako dni sa skráti.

Vrchol sezóny v Paríži

Jar a leto sú nepochybne najobľúbenejšie ročné obdobie v Paríži. Počas jari, Parížania sú z teší zo svojej mesto v plnej sile, zatiaľ čo v lete, mnohé z nich sú preč na dovolenku-opúšťať mesto preplnené turistami. Rokmi a ubytovanie bude najdrahšie v priebehu nasledujúcich dvoch sezónach.

pružina

Za krásnych sezónnych kvetov, pikniky, a romantické veľkonočné pobyty, Paríž na jar jednoducho nemožno poraziť. Pamätajte však, že sa jedná o neuveriteľne populárny čas v hlavnom meste v oblasti cestovného ruchu, takže rezervácia čoskoro je nevyhnutné, ak chcete zachytiť dobrý obchod.

Udalosti na Odhlásenie

  • Ak ste športový fanúšik je French Open odštartuje tretí týždeň v máji.
  • Na začiatku apríla, Parížska Marathon udrie do ulíc, ako tisíce spustiť 26,2 míľ in the City of Light.

letné

Ak vám nevadí zdieľať mesto s stovky a tisíce ďalších turistov a milujú predstavu o tom, dlhé, lenivé dni a noci v čase, keď mesto je na jeho najpohodlnejšie, v lete je skvelý čas na preskúmanie francúzskeho hlavného mesta. Mnoho francúzskych ľudí ísť na dovolenku, takže zatiaľ čo v lete je uvoľnený čas na návštevu, niektorí turisti by mohol nájsť to byť trochu moc ospalá, pretože niektoré butiky, reštaurácie a bary ísť na ich každoročné “vacance” V blízkosti niekoľko týždňov pri čas.

Udalosti na Odhlásenie

  • Dňa 21. júna každého roka, Fête de la Musique otočí každý kút mesta do koncertného priestoru pod šírym nebom.
  • Deň Bastily 14. júla, je jedným z tejto krajiny najobľúbenejších sviatkov a oslavuje s sprievody, ohňostroje, a ďalšie.

spadnúť

Poetické a romantické duše budú milovať kontemplatívny náladu počas tejto doby, a ak ste art alebo knihu milenca, výstavné sezóna je v plnom prúde na jeseň. Pád môže byť docela chladno a dni sú krátke, ale listy sústruženie a chrumkavosť vo vzduchu robí tie prechádzky pozdĺž Seiny, že oveľa krajšie.

Udalosti na Odhlásenie

  • Nenechajte si ujsť Vendanges de Montmartre, nepredvídateľný, ktorá sa konala v Paríži posledné zostávajúce vinice.
  • Dňa 6. októbra, mesto hostí Nuit Blanche (Biely Night), kedy galérie a iné umelecké priestory zostávajú otvorené neskoro pre návštevníkov.

zimné

Vianočné trhy, klzísk, oslavy novoročných oboch západných a čínskych tradícií napriek svojej ponurej povesti, v zime je živý a farebný čas v hlavnom meste, a to skvelý čas, aby si rodinný výlet. Mnoho z mestských najatraktívnejších obchodných domoch majú pôsobivé svetelné a náklady, takže celé mesto slávnostné pocit.

Udalosti na Odhlásenie

  • Champs-Elysées sa zapne jeho ohromujúci displej vianočné svetlá každý rok koncom novembra.
  • Milovníci vína nebude chcieť nechať ujsť Salon des Vins des Vignerons Indépendants (Independent víno Producenti Fair), ktorý sa koná počas posledného víkendu v novembri každého zimného.

You may also like