Najlepší čas na návštevu Ríma

Posted on

 Najlepší čas na návštevu Ríma
Večné mesto je nádherné miesto k návšteve po celý rok. Je to naozaj nie je “zlý” čas na návštevu Ríma, ale majte na pamäti, že v júli a auguste môže byť horúce a vlhké, a od decembra do marca sú na chladné strane. Väčšina z nich by sa zhodujú, že najlepší čas na návštevu Ríma je od septembra do novembra a apríla do mája, kedy davy sú menej, dni sú jasné a slnečné, a večery sú svieže a cool, zvyčajne len vyžaduje ľahkú bundu.

Ale bez ohľadu na to, čo počas roka ste sa rozhodli cestovať do Ríma, pred vami, aby vaša dovolenka v pláne, že je to dobrý nápad, aby zvážila rad faktorov, vrátane davy, počasie, špeciálne udalosti, a rozpočtu.

The Weather v Ríme

Rím má stredomorské podnebie s chladnými, vlhkými zimami a horúca, vlhká leta. Teploty v júli a auguste môže ľahko prekročiť 90 stupňov Fahrenheita (32 stupňov Celzia), s vlhkosťou, aby zodpovedala. Zvyšok roka klímy je príjemná, s nízkymi teplotami sa pohybovalo okolo 40 stupňov Fahrenheita (4 stupne Celzia). December, január a február sú najchladnejšie mesiace v roku, aj keď ortuť zriedkakedy ponorí pod 30 stupňov Fahrenheita (-1 stupeň Celzia). Sneženie nie je neslýchané, hoci to zriedka hromadí.

Október a november sú množstvá pripadá na rímske mesiacov.

Vrchol sezóny v Ríme

Jún, júl, august a vidieť najťažšie cestovný ruch v Ríme, pretože mnoho ľudí trávi dovolenku v lete počas školskej prestávky. Ak sa rozhodnete navštíviť počas hlavnej sezóny, buďte pripravení na veľké davy a dlhé čakanie na linky u atrakcií. Dážď je možné, ale nepravdepodobné, čo lete ideálne pre turistické výlety, stravovanie v vonkajších kaviarní a jesť zmrzlinu, čo je dôvod, prečo tak veľa cestovateľov plánovať svoje výlety počas tejto doby.

Jar a jeseň sú tiež populárne obdobie pre cestujúcich. March počasie je trochu variabilný (a chladnejšie) než apríla, kedy sa mesto začne zahrievať. Svätý týždeň (Easter Week, ktorý v závislosti na lunárnom kalendári je medzi marcom a aprílom) je mimoriadne zaneprázdnený čas v Ríme, a to najmä, ako sa dostanete bližšie k Vatikánu. Medzitým sa svetlo je nikdy ako zlaté a svetelný, pretože je v októbri a novembri. Majte na pamäti, že to sú niektoré z najdaždivejšie mesiace, ale na jeseň môže byť skvelý čas využiť menších davov a zvýhodnenej cene.

Nebyť odpočítal, zima je v skutočnosti naozaj dobrý čas na návštevu, a to najmä pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze na ubytovanie, a vidieť turistických atrakcií a lokalít bez dlhých radoch a drviacej davy v historickom centre mesta. Decembra do februára vidí relatívne mierne počasie, čo umožňuje spomaliť a vziať v každodennom rímskom živote, ale uistite sa, že zabaliť ťažký kabát, klobúk, útulné šatku a teplé rukavice.

január

V januári teploty dip, ale slnečné dni sú tiež pravdepodobné. Považovaný rímsky sezónu, stále existuje pomerne dosť vecí, ktoré sa od tej doby Večné mesto nikdy zavrie.

Udalosti na check-out:

 • Najväčší silvestrovská oslava na námestí Piazza del Popolo, završuje celý rok s hudbou, tancom a šumivé ohňostroj.
 • Zjavenia Pána 6. januára pripomíname 12. deň Vianoc.
 • Aj 6. januára, dobrá čarodejnica, La Befana , prináša sladkosti pre deti a ranné sprievod stredovekých kostýmoch ľudí sa koná vo Vatikáne.
 • 17. januára je deň svätého Antonína, oslavujúci patróna mäsiarov, domácich zvierat, košikárstvo a hrobárov.

február

Nie na rozdiel od január, február v Ríme je studená, ale takmer bez turistov, čo znamená, že budete mať voľnú ruku, aby si kapitál na pozvoľnejší tempo.

Udalosti na check-out:

 • Rímska Carnevale, oslava začiatku pôstu, nie je tak slávny ako Benátky, ale je to zábava všetky rovnaké.

marec

Pružina môže byť tiež rušné dobe v Ríme, pretože tisíce kresťanov sa hrnú do Ríma počas Easter Week (klesajúca niekedy v marci alebo v apríli) navštíviť baziliku svätého Petra a vatikánskych múzeí. Veľa hotelov účtovať čo najvyššiu cenu v priebehu tohto obdobia.

Udalosti na check-out:

 • Medzinárodný deň žien alebo Festa Della Donna sa oslavuje 8. marca.
 • Popolcová streda ohlasuje začiatok pôstu, s pápežskou publikum to ráno. Získať vstupenky on-line na Apoštolskú stolicu jeho webových stránkach .

apríl

Keď Svätý týždeň spadne v apríli, slávnosti vrcholí veľkonočné ( Pasqua ) hmoty na námestí svätého Petra, naplnenia kapacity s takmer 80.000 pútnikov.

Udalosti na check-out:

 • Veľký piatok slávnosti začínajú 5 hodín omši v Bazilike svätého Petra, po ktorom nasledujú Via Crucis, s pochodňami sprievod.
 • Veľkonočná nedeľa hmota sa koná na Svätopeterskom námestí v 10 hodín Pápež rieši dav na poludnie.
 • Na Veľkonočný pondelok ( Pasquetta ), pápež má hmotnosť na Svätopeterské námestie v poludnie.
 • Rome Marathon sa koná každoročne v apríli.

Smieť

V prvých dňoch po Svätý týždeň, je tu bump v oblasti cestovného ruchu, a tak mať istotu, aby svoje letecké spoločnosti a hotelové rezervácie čoskoro.

Udalosti na check-out:

 • 1.mája alebo Primo Maggio je národný sviatok označením Labor Day-oslavu pracovníka.
 • Sľubu novej švajčiarskej gardy sa deje vo Vatikáne 6. mája.
 • Na začiatku roka do polovice mája, Rím hosťuje Internazionali BNL d’Italia v tenisovom centre Stadio Olimpico (Rome Otvoriť).

jún

V júni, uvidíte zreteľný nárast počtu turistov s malými deťmi, tak sa určite rezervovať výhrady k lokalít najviac rodiny s deťmi dopredu.

Udalosti na check-out:

 • Festa della Repubblica (Deň republiky) je sledovaný 2. júna, pripomínajúce deň v roku 1946, kedy Taliansko stalo republikou.
 • Festa di San Giovanni je dôležitý festival s oslavou tanca, hudby a jedla.

júl

Historicky najteplejší mesiac roka, temps môže dosiahnuť takmer 100 stupňov Fahrenheita (38 stupňov Celzia), a to môže byť celkom dusno. Poraziť teplo vnútri kostolov a múzeí v priebehu dňa, prechádzky po uliciach v noci, keď Rím je na svojej najžiarivejšie.

Udalosti na check-out:

 • Lungo Il Tevere Roma je hip a deje udalosť predstavovať, v ktorom dočasné pop-up bary, reštaurácie, stánky potravín a hudobných sál linku sa pozdĺž brehov rieky Tiber.

august

Augusta môže byť tak horúce, ako júl s teplotami stúpajúcou pod intenzívnym rímskeho slnka. Avšak, pretože to je doba, mnohí Rimania chceli zamieriť k pobrežiu, mesto môže byť prekvapivo tichý.

Udalosti na check-out:

 • Isola del Cinema ponúka filmovú sériu letného dňa Tiberina ostrove uprostred rieky Tiber.
 • Ferragosto (Nanebovzatia) pristane na 15. augusta, čas na grilovanie a uvedomenie si, že v lete v Taliansku čoskoro skončí.

septembra

Ako deti vrátiť do školy, davy začnú rednúť trochu v septembri, a počasie sa stáva máličko príjemnejšie. Dni budú stále v teple, ale budete cítiť jesenné teploty začína vkrádať na chladné večery.

Udalosti na check-out:

 • Sagra dell’Uva (Festival Grape) je zber, ktorá sa konala začiatkom mesiaca v Bazilike Constantinea v fóra.
 • Počiatok všetkého dôležitého futbalového ( calcio ) sezónu! Forza Italia !

október

Jesenných farbách a chladnejšie temps habadej, a tak robiť umenie, remeslá a starožitné veľtrhov.

Udalosti na check-out:

november

Zima je hneď za rohom, ale modrá obloha a teplé popoludnie leňošenie.

Udalosti na check-out:

 • Sviatok Všetkých svätých 1. novembra je sviatok na pamiatku mŕtvych.
 • Sviatok svätého Cecilia Santa Cecilia cirkvi v Trastevere je na 22. novembra.

December

Ako ste si možno predstaviť, vianočné v Ríme je magický, s komplikovanými betlehemov všade a žiarivo farebné svetlá navlečené ulicami historického centra.

Udalosti na check-out:

 • Počas Chanuka, choďte na Piazza Barberini, aby boli svedkami osvetlenia obrie menor.
 • Prechádzať Piazza Navona každoročné vianočný trh.
 • Štedrý deň vo Vatikáne je miesto, kde tradičné odhalenie Ježiška dochádza v životnej veľkosti narodenia.
 • Polnočnej omše na Štedrý deň je zvláštny rímska tradícia.