Najlepší čas na návštevu Singapuru

Posted on

 Najlepší čas na návštevu Singapuru
Rozhodovanie o tom, najlepší čas na návštevu Singapuru je závislá na tom, či sa chcete vyhnúť rušné obdobie, počas festivalov alebo prijať davy a zapojiť sa do zábavy. Ak chcete maximalizovať suché počasie, najlepší čas na návštevu Singapuru je v letných mesiacoch jún, júl a august.

Singapur je vážny taviace kotlík rôznych náboženstiev a etnických skupín, najmä čínskych, Malay, a Indian. Navyše malý ostrovný národ, ktorý je mestský štát, má jedno z najväčších percent zahraničných pracovníkov na svete. S toľkými národností, na jednom mieste, je tu vždy čo oslavovať! Môžete nečakane ocitnete uprostred masívnej festivalu alebo pouličný sprievod ste nevedeli príde.

The Weather v Singapure

Singapore sa nachádza veľmi blízko k rovníku. Je to len 85 míľ na juh od mesta. Už nikdy byť zima v Singapure, ak je to preto, že klimatizácia je neustále zalomeným na maximum vnútri z mnohých nákupných centier. Múzeí a filmové kiná sú ešte horšie vziať bundu! Teploty zostanú konzistentné v priebehu celého roka, pričom maxima 88 stupňov Celzia a pády v polovici 70. rokov.

Mnoho Ak prvýkrát cestujúci do Singapuru sú prekvapení vidieť toľko zelene a hojnosť turistických trás. Čakali futuristické mesto, kde bezduchý betón a pohyblivých chodníkov má nahradiť všetky zeleň. Ale ostrov zostane svietiť zelene z nejakého dôvodu: Singapore dostane veľa polojasno. Na rozdiel od zvyšku juhovýchodnej Ázie, kde je malý alebo žiadny dážď počas vrcholu obdobia sucha, nečakané sprchy pop-up často v Singapure. Našťastie, oni zvyčajne dlho nevydrží, a slnko sa vracia k zvýšeniu vlhkosti.

Priemerná vlhkosť v Singapure je vždy vyššia ako 80 percent.

Zrážky sú väčšinou konzistentné po celý rok s výnimkou ďalšieho dažďa v novembri, decembri a januári. Singapore prežíva najdaždivejšie mesiace počas monzúnového obdobia medzi novembrom a januárom.

Čo robiť, keď to prší v Singapure

Priemery Singapur 178 daždivých dní za rok, to je takmer jedna z dvoch dní v roku s trochou dažďa! Spolu s prepojenou matricou nákupných centier, vnútorné potravinové kurty a miestne trhy, existuje veľa svetových múzeí v Singapure , aby si v priebehu prechádzajúcich sprchy.

Dym a Haze od Sumatry

Singapore dostane predvídateľný zákal a dymu každoročne od vydarený poľnohospodárskej požiare, ktoré zlosť mimo kontrolu v najbližšom Sumatra, Indonézia, spravodlivý k západu. Znečistenie vytvorené týmito požiarmi je len jeden príklad toho, ako neudržateľný palmový olej výsadby stali ekologická katastrofa. Napriek protestom zo strany vlády, požiare zvyčajne začína okolo mája a môže pokračovať počas suchých letných mesiacoch.

Zmeny smeru vetra niekedy niesť opar preč tak rýchlo, ako to prišlo, takže by ste nemali vyhnúť návšteve, ak ste už trpia dýchacími ťažkosťami. V dňoch, keď hladina častíc stúpať príliš vysoko, vzduch môže dráždiť oči a spôsobiť udusenie. Miestni obyvatelia často volia nosiť ochranné masky, keď príde hmla; môžete získať vy v každej lekárni.

Na niekoľko rokov, hladiny častíc v vzostupom vzduchu nad “bezpečných” prahové hodnoty, núti niektoré obchodné uzávery. Hostia s dýchacími ťažkosťami mali skontrolovať opar na stránkach Singapuru vytvorený Národná agentúra pre životné prostredie, aby zistili, či opar je vážnou hrozbou. V niektorých veľmi hmlisté dni v minulosti sa obyvatelia bolo odporučené, aby sa minimalizovalo vonkajšie čas a zostať doma.

Sviatky v Singapure

Obyvatelia v Singapure teraz 11 štátnych sviatkov každoročne pojať štyri hlavné náboženské skupiny (budhistické, moslimskej, hinduistickej a kresťanské). sú tiež pozorované niektoré svetské sviatky, ako deň Nového roka (1. január) nie sú spojené so špecifickými skupinami.

Niektoré festivaly, ako lunárneho Nového roka rozpätie oveľa dlhšie ako jeden deň, a miestni obyvatelia požadovať dovolenku čas pred alebo po maximalizovať voľno. Podniky vlastnené špecifických etnických skupín môže byť ešte uzavretý v dodržiavaní a môžu byť ovplyvnené cestovania.

V prípade, že štátny sviatok pripadá na nedeľu, budú podniky zatvoriť pondelok miesto. Ministerstvo Manpower stanoví termín sviatkoch v Singapure každý rok. Skontrolujte, či ich kalendára, ak je váš čas v Singapure je krátka.

Mnoho festivaly a dovolenka v Singapure sú založené na kalendároch lunisolar, takže dáta zmeniť z roka na rok.

Sviatky sa líšia medzi etnickými skupinami. Pravidelné sviatky pre Singapur patrí:

 • Nový rok (1.)
 • Čínsky Nový rok (dva dni oslávil buď v januári alebo vo februári)
 • Veľký piatok (marec alebo apríl, dáta sa líšia)
 • Labor Day (máj 1)
 • Vešiak Day (dáta sa líšia, zvyčajne v máji)
 • Hari Raya Puasa (dáta sa líši v závislosti na ramadánu)
 • Štátny sviatok (9. august)
 • Hari Raya Haji (dáta sa líši)
 • Diwali (Deepavali) (dáta sa líšia, zvyčajne október alebo november)
 • Štedrý deň (25.prosince)
 • Volebný deň všeobecné voľby a prezidentské volebné dni sú sviatky

Vrchol sezóny v Singapure

Ako obvykle cestuje pri veľkých sviatkoch môže byť zábava, ale očakávať, že vyššie ceny za ubytovanie. Hotely často nafúknuť ceny za zvýšeného dopytu, a to najmä počas lunárneho Nového roka.

Festivaly a udalosti v Singapure

Najhorší možný scenár pre návštevu Singapuru, je obrátiť sa len deň alebo dva po veľkej slávnosti. So zlým načasovaním, budete konať s davy a vyššími cenami, bez toho aby sa tešiť na festival sám. Najväčší festivaly majú vplyv na dopravu a ubytovanie v Singapure sú Vianoce (áno, ten na 25. decembra), Lunárny Nový rok v januári alebo vo februári, ramadánu, a národný deň. Nájdete tu mnoho menších akcií, sprievody a oslavy užiť ďalšie ázijských festivalov.

pružina

Jar v Singapure začína obdobie sucha v krajine, čo je väčšinou príjemné doba k návšteve. Teploty sú zvyčajne okolo 76 stupňov Celzia.

Udalosti na check-out:

 • Singapore International Film Festival je krajina je najdlhšia nezávislé kultúrne akcie. Je to koná každý apríl.
 • V máji, Singapore Airlines sponzoruje Singapore Airlines International Cup. S 3 milióny dolárov cenu, je to jeden z ázijských najbohatších dostihových podujatí, priťahuje hordy Turf Club.

letné

Leto je Singapur je dryest sezónu a jeden z najviac populárne medzi návštevníkmi, ale mali by ste vziať do úvahy kvalitu vzduchu, keď navštívite. Napriek veľkým úsilím obmedziť vydarený poľnohospodárskych postupov v susednom Sumatra, budú pokračovať, a dym a opar vytvorí zlé ovzdušie, aby kvalita dusí až obyvateľov i turistov každé leto.

Udalosti na check-out:

 • Singapur Food Festival je mesiac dlhý sviatok jedla.
 • Veľký Singapur Predaj je rajom pre nakupujúcich. Od mája do júla obchodné domy, nákupné strediská a jednotlivé butiky ponúkajú neuveriteľné zľavy a hostiť nákupných akcií nočných.

spadnúť

Skorý jeseň vidí prestávku v cestovného ruchu, ktoré trápia v lete. Ak prídete s dostatočným predstihom, tiež môžete nakupovať na samom konci Veľkej Singapur predaj.

Udalosti na check-out:

 • Singapur Grand Prix je súčasťou rovnice jeden svetový šampionát. Je to koná každý jeseň v Marina Bay Street Circuit.

zimné

Dokonca februára často najsuchšie mesiac v Singapure, v priemere stále osem dní dažďa. Uvidíte veľa obyvateľov nesúcich slnečníky za všetkých okolností; sú užitočné ako pre horúce slnko a nečakaným dažďom.

Udalosti na check-out:

 • Chingay Parade je každoročná pouličný sprievod, ktorý sa koná vo februári. Farebný obrad oslavuje narodeniny čínskych božstiev.
 • ZoukOut, jeden z najväčších ázijských tanečných festivalov sa koná každý rok v decembri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *