Najlepšie Čo robiť v Sukhothai, Thajsko

Posted on

Najlepšie Čo robiť v Sukhothai, Thajsko
Mnoho z najlepších vecí, ktoré sa v Sukhothai si môžete vychutnať self-sprevádzaný cez rozpätí niekoľkých dňoch; len chytiť bicykel a ísť! Sa nachádza zhruba na polceste medzi Bangkok a Chiang Mai, starobylé hlavné mesto Thajska od 13. storočia získala status svetového dedičstva UNESCO v roku 1991.

Na rozdiel od Ayutthaya, ďalší z dávnych hlavných miest Thajska, Sukhothai má kompaktnejšie pocit a je často menej zaplnené. Vzdialenosť od Bangkoku odrádza niektoré cestujúcich, ktorí namiesto toho sa rozhodnú, aby sa kratšie, dvojhodinovú cestu do preskúmať trosky Ayutthaya, však obe mestá stojí za návštevu.

Sukhothai je starší ako Ayutthaya, takže preživší ruiny tam o to pôsobivejšie. Thajský systém písania bol vyvinutý v Sukhothai kráľovstvo v roku 1283. Moderné abeceda stále vyzerá podobne ako pôvodné kamenné nápisy nájdené v troskách po celom parku!

Navštívte Ramkhamhaeng National Museum

Áno, ktorí sa rozhodnú stráviť čas v interiéri pod fluorescenčným osvetlením, nie je jednoduché, keď je toľko archeologických zaobchádza čakajú v Sukhothai Historický park, ale trochu z histórie Sukhothai učenia sa výrazne zvýši vaše skúsenosti tam. Bez trochou pochopenie, budú všetky sochy Budhu a obnovených lokalít rozmazaniu do jedného veľkého archeologického neporiadok.

Mali by ste sa dostať do múzea skoro po príchode do Sukhothai. Ak doba je krátka, možno zváži preskúmavať ruiny čerpacie historického parku v dopoludňajších hodinách (najlepší čas, aby tak urobili, tak ako tak) potom skrývajú odo dňa, keď sa teplo v múzeu. Čas strávený v múzeu vám pomôže pochopiť, čo ste videli, že ráno. Potom, čo sa uzavrie v neskorých popoludňajších hodinách, vráťte sa do skúmania chrámov a vybrať dobré miesto pre slnko.

Ramkhamhaen Národné múzeum je otvorené až šestnásť hodín Štartovné je 150 bahtov a budete musieť opustiť svoj batoh v skrinke.

Požičať bicykel a začať prezerať

Aj keď môžete určite preskúmať historické zóny pešo, majúci koleso výrazne zvyšuje svoj sortiment. Mnoho penzióny požičia bicykle pre hostí zdarma. Ak tomu tak nie je, prenajať od obchodov v blízkosti hlavného vchodu do Sukhothai Historický park.

Kolesá môžu vidieť lepšie časy, ale nájmy sú lacné (40-50 baht za deň). Bicykel vám umožní vidieť okrajových lokalít bez pridaného zodpovednosť, ktorá prichádza s vjazd a státie na kolobežke.

Ak ste nešiel na bicykli za posledných niekoľko desaťročí, alebo pocit, že je lenivý v horúčave skočiť na elektrické električky, ktorý cirkuluje v parku. Prehliadky sú len 60 baht.

Navštívte Sangkhalok múzeum

Ak ste dôkladne užili Ramkhamhaen Národné múzeum, alebo možno potrebujú miesto pre kačice vnútri počas obdobia dažďov je Sangkhalok múzeum je ďalšia dobrá voľba.

Rovnako ako u Ramkhamhaen Národného múzea, bude návšteva Sangkhalok múzeum rozšíriť svoje znalosti z mnohých ruín v okolí. V múzeu je domovom pre veľkú zbierku starých keramiky – nutnosťou pre záujemcov o keramiku. Vstupné sa pohybuje okolo 100 bahtov.

Preskúmať Wat Mahathat

Považovaná za najdôležitejšie chrám Sukhothai je “Temple of Great Relic” je myšlienka mať uložené pozostatky od Budhu. Wat Mahathat bol postavený medzi 1292 a 1347; to slúžilo ako hlavný chrám pre Sukhothai kráľovstva.

Wat Mahathat je najväčší a najnavštevovanejší zo všetkých ruiny chrámu v Sukhothai. Doraziť buď skoro alebo neskoro v priebehu dňa – pritom vám pomôže vyhnúť sa väčšina turné skupiny, ktoré zostúpi do chrámu. Môžete tiež chytiť prestávku, keď idú na obed.

Poznámka: Názov “Wat Mahathat” sa používa pre niekoľko chrámov po celom Thajsku, vrátane obľúbeného chrámu v Ayutthaya.

Zažiť čaro Wat Si Chum

Wat Si Chum je jedným z tých miest, ktoré prináša vnútornú Indiana Jones, podobne ako niektoré z vínnej révy, zapletená chrámy Angkor Wat, Kambodža. Sekunda jediný k Wat Mahathat popularity, Wat Si Chum je veľmi fotogenická.

Skutočný pôvab Wat Si Chum sa pozrieť na 50 stôp vysoký socha Budhu prostredníctvom rovnako vysoký štrbinu pri vchode. Prsty smerujú nadol boli trela zlatom. Ryté bridlice pozdĺž koridoru líči život Budhu. Tieto umelecké diela sú považované za najstaršie príklady Thai výkresu.

Rovnako ako u Wat Mahathat, hosťujúci skoro a bitie turné skupiny má zásadný význam pre zachytenie čaro – a dobré fotografie – Wat Si Chum.

Pozrite sa na slony v Wat Chang Lom

Chang znamená “slon” v thajskej, a to je presne to, čo v tejto krásne zrenovované chrámu uvidíme. 32 kameň slony, ktoré obopínajú zvonovité stupa stáť v pozore.

Wat Chang Lom je trochu mimo obvyklé chrámovom obvodu. Nájsť ho za legendárneho Sukhothai Hotel a akonáhle ste sa dostali do sýtosti chrámu tam už veľa stravovacích a nákupné možnosti v blízkosti.

Poznámka: Tam je ďalší Wat Chang Lom hodinu severne od Sukhothai. Ak ste najal vodiča, uistite sa, že pochopiť, ktorý z nich chcete navštíviť!

Pozri khmérskej architektúry na Wat Si Sawai

Wat Si Sawai sa líši od ostatných chrámov v Sukhothai, pretože to bol pôvodne hinduistickej svätyne. To je tiež jeden z najstarších chrámov tam.

Každý, kto už navštívil Angkor Vat budú okamžite všimnete výrazný, Khmer-štýl architektúry vnútri priekopy. Početné sochy hinduistických božstiev boli nájdené v tejto oblasti a sú teraz na displeji v národnom múzeu. Wat Si Sawai bol prevedený do budhistického chrámu niekedy v 14. storočí.

Sledovať západ slnka na Wat Sa Si

Wat Sa Si je malý v porovnaní s ostatnými chrámov okolo historického parku, ale pokojný nastavenie vyrovná veľkosti. Chrám je obklopený vodou, a robí pre krásny západ slnka fotografiách. S trochou šťastia a dobré osvetlenie, môžete získať fotografie s červenej a pomaranča odráža v chráme jazera.

Stupa na Wat Sa Si je guľatá s bodom na vrchole, rovnakým štýlom vidieť v celej Srí Lanke. The Chedi je povedal, aby dom popol bývalého kráľa Sukhothai.

Pamätať: ruiny chrámu sú považované za posvätné miesta a sú hojne mníchov. Obvyklé spôsoby, ako ukázať rešpekt platí chrámy.

Urobte si výlet do Si Satchanalai

Si Satchanalai Historical Park je asi hodinu jazdy na sever od Sukhothai. Bola založená v roku 1250, ruiny “Mesto dobrých ľudí” je ako miniatúrne sukhothai historický park. Nájdete pôsobivé chrámy, sochy Budhov a pozostatky mestských obrán znamenalo udržať mimo barmskej útočníkmi. ruiny chrámu sú každý kúsok ako pôsobivý ako tie v Sukhothai Historický park.

Si Satchanalai je ľahko preskúmať pešo a je hodný zoznam svetového dedičstva UNESCO na návštevu.

Go Viď Thuriang pecí

Ak ste už preskúmali dosť chrámy zažiť “Wat vyhorenia,” zvážiť jazdy na sever do pozostatkov Thuriang pecí. Desiatky starovekých keramických pecí neboli objavené až do konca 20. storočia.

Mnoho pece sú chránené pred poveternostnými vplyvmi s strechami, takže miesto dobrou voľbou pre dostať von na slnko alebo dažďa na krátku dobu. Takmer 15-foot-long pece raz chŕlili keramických tehál a keramiky na vrchole Sukhothai kráľovstvo.

Nájsť Thuriang pecí len trochu na sever od Si Satchanalai. Budete musieť najať vodiča alebo prenajať skúter.

Jesť na trhoch

Najlepší spôsob, ako nájsť pulz každé nové miesto, je tráviť čas na trhoch. Sukhothai má niekoľko; pokúsiť sa tešiť na autentickú, lacné jedlá buď v noci na trhu, alebo ranné trh s čerstvým ovocím.

Nočný trh v Sukhothai je práve dosť práce, aby bolo vzrušujúce. Budete zvyčajne vidieť ďalšie Thajčanov okusovanie a spoločenský život, než turistov. Centralizované sedenie (odkrytý) umožňuje cestujúcim, aby socializovať a vychutnať chutné občerstvenie.

Ráno na trhu v Sukhothai je vynikajúci pre pozorovanie ľudí a vzorkovanie miestna atmosféra. Hoci mnoho stánkov sa špecializujú na suroviny pre miestne domácnosti a reštaurácie, tam sú niektoré príležitosti k vyskúšaniu miestnej tarifu. Urvat nejaké lepkavé ryža, zvyčajne jeden s prstami; pravou rukou byť zdvorilý.

Dávajte pozor na čerstvé ovocie (hľadať mangostanu, keď v sezóne) a vyprážané mäso zabalené v banánovom liste.

Skúste Sukhothai Noodles

Sukhothai má svoju vlastnú variantu juhovýchodnej Ázii všadeprítomné Kuay tiew rezancová polievka. Verzia Sukhothai môže byť ťažké nájsť inde.

Po stáročia starého receptu, ryžové rezance sa pridajú do kostnej vývar s tenké plátky bravčové mäso, mleté oriešky, sójovými klíčkami a nakrájanej zeleniny. Niektoré vylepšenia, aby sa vyvážila mierne sladkosť vývaru patrí limetkovej šťavy a slanú nam pla (rybia omáčka).

Nájsť Sukhothai Kuay tiew (znie ako “Kway tee-ow”, prepísaná hláskovanie sa líšia v ponukách) v miestnych reštauráciách a nočný trh. Rezance môžete vychutnať ako polievku alebo “na sucho”.