Najlepšie miesta na zmrzlinu a Gelato v Paríži

Posted on

Bez ohľadu na ročnú dobu, a dokonca občas v hlbokej zimy, môžete vidieť, ľudia sa tešia ohromný, prepracované kužeľov v talianskom štýle zmrzliny v rôznych príchutiach na uliciach Paríža, alebo kradnúť do mesta známeho tradičnej zmrzliny dodávateľ, Berthillon, alebo ľubovoľný počet ďalších ľadovcov,  dopriať vo veľkom šálke božskej veci, nasledovalo, možno tým, že silné espresso.

V lete, samozrejme, zmrzlina sa zdá byť výhodné, náhrada jedného jedla ako pre miestnych obyvateľov a turistov. Gelato najmä sa stávajú divoko žiadané v posledných rokoch, s úrody malých špecializovaných obchodoch čo je čerstvým mieste a používajú iba prírodné chute a ingrediencie, bez stabilizátorov. Tu sú niektoré z mojich obľúbených miest na účasť v mrazených lahôdok, či už dávate prednosť tradičné ľadový-krémová odrodu alebo lahodne hustú ešte vzdušný kvalitu talianskej zmrzliny.

Berthillon: pre natívny francúzskeho Gourmet “Glaces”


Zvážil to veľa byť zlatý štandard vo francúzskom zmrzliny, Berthillon vznikla ako reštaurácie a čajovne na pôvabné Ile St Louis v roku 1928. 90. niekoľko rokov na to priťahuje davy turistov a miestnych obyvateľov, a to najmä v teplejších mesiacoch, pre jeho krémová napriek tomu pomerne ľahké a osviežujúce zmrzlina ( creme glacée ) a často neobvyklé ovocné sorbety. Môžete si tiež kúpiť zmrzlinu z autorizovaných obchodníkov, ale to je jediný oficiálny obchod a čajovňa v meste.

Vyrobené iba zmesi smotany a  smotana (omnoho ľahší odrody), vajcia, cukor a prírodná aróma, Berthillon zakladá sa na použitie nula umelé farbivá, príchute alebo stabilizátory. Kuchári robiť zmrzlinu na mieste každý deň, a zatiaľ čo niektoré z 60-nepárne chuťou na svojich ponukách sú konštantné (vanilka, čokoláda, pistácie, karamel s solené maslo), dajte si pozor na náladový a lahodnej chuti, vrátane prailine s koriandrom a citrónom, foie gras , Earl Grey čaj, Gianduja s oranžovou (jeden z mojich osobných favoritov, ktorý kombinuje orechovou lieskových orieškov s čokoládou), Grand Marnier, a mnoho ďalších.

Radšej niečo trochu ľahšia? Osviežujúci sorbety patrí Cassis vápno, liči ovocie, broskyňa s lístkami mäty, citrónu a tymián a maliny s ružovým extraktu. Ak ste oslavuje Vianoce v Paríži, zvážte obstaranie krásne tradičné vianočné log ( buche de Noel ) naplnený zmrzlinou a koláčmi.

Ako sa tam dostať:  29-31 Rue Saint Louis en l’ile, 4th arrondissement

Metro: Pont Marie alebo Sully-Morland

Tel: +33 (0) 143543161

Doba: Otvorené od stredy do nedele od 10 do 10 hodín. Uzavreté v pondelok a utorok, niekoľko týždňov v polovici júla a augusta. Výzva dopredu v prípade pochybností.

Pozzetto: My Favorite Gelato, Hands-Down


Táto drobná gelato obchod v srdci Marais  je môj najobľúbenejší pre taliansku zmrzlinu v Paríži: od chvíle, kedy som narazil na to, urobil som niečo ako rituál vyžíva v hrnci s ňou potom, čo sa teší fantastické falafel od V blízkosti L’Ako du Fallafel. Môj mrazené drogou? Intenzívne orechový, krémová pistácie spárovaný s jemne sladké, čokoláda-lieskových chuťou gianduja.

Ponúka len dvanásť chute v danom čase, s dôrazom na kvalitu a intenzitu chuťou cez rozľahlé výberu, všetko zmrzlina sa vyrába priamo na mieste tu denne, v priľahlom kuchyni. “Pozzetto” znamená “studnička” a odkazuje na kontajnery kovovými viečkami, v ktorom je uložená gelato (a odkiaľ to priamo slúžili). Skôr než zobrazovať zmrzlinu veľké, vizuálne príťažlivý hôr, ako je tradíciou v mnohých gelaterias , ľudí na Pozzetto hovoria zachovaním uložené v jamkách zachováva chuť a konzistenciu.

Aj všeobecne objednať kužeľ alebo pohár ísť z roztomilé okná a chodiť v blaženom stave, ale ak dávate prednosť sedieť, drobný kaviarni môžete sedieť, a podieľať sa na pravé talianske espresso alebo mazľavý silné hot čokoláda.

Ako sa tam dostať: 39 rue du roi de Sicile,  4. okrsku (tam je tiež druhé miesto za rohom na 16, rue du vieille chrám)

Metro: Hotel de Ville alebo St Paul

Tel:  +33 (0) 1 42 77 08 64

Doba:  Otvorené denne od 12:15 do 11:45 hodín (Po-Št a nedeľa), 12:15 do 12:45 hodín (v piatok a sobotu)

Amorino: Vynikajúca Gelato S niekoľkých miestach

To gelato reťaz slúži veľmi slušné talianskom štýle zmrzlinu na niekoľkých miestach po celom meste. Je to dobrá voľba pre rodinné výlety s deťmi, pretože si môžete vybrať z viac ako tucta príchuti (toľko, koľko chcete, teoreticky) a usporiadané umelecky v okvetných lístkov na kužeľ alebo v šálke.

Ako sa tam dostať: 119/121 Rue St Martin, 3. arrondissement

Metro: Rambuteau

Pozrite sa na oficiálnej webovej stránky pre viac miest