Skip to main content

Najlepšie Thai Street jedál do služieb v Bangkoku

 Najlepšie Thai Street jedál do služieb v Bangkoku

Pouličné jedlo je všade v Thajsku. Predavači nastaviť stánky, kde si môžete dať niečo k ísť, alebo sa môžete zastaviť, aby si jedlo v okolitých stolov a stoličiek. Ak si neviete, čo street potravín na zákazku, to môže byť trochu ohromujúci. Nebojte sa byť odvážnejší aj keď – stačí mohol nájsť nové obľúbené jedlo, aby sa vrátil domov. Tu sú niektoré populárne thajské street food jedál, ktoré môžete prezrieť počas vašej cesty.

1. Som Tam

Somtam, sladká, kyslá, pikantné, slaný šalát z drvenej zelené papája, rajčiny, cesnak, krevety, arašidy a feferónkami je jedným z najobľúbenejších pouličných potravín v Thajsku. Môžete ju nájsť v takmer akomkoľvek prostredí s ulice potravín. Kombinácia chuť nemusí byť oboznámení, ale je to chutné, svieže a zdravé. Väčšina Thajčania radi svoje som Tam pikantné, takže pri objednávaní, uistite sa, požiadať o miernej verzii v prípade potreby.

2. rezancová polievka

Guay Teow alebo rezancová polievka, je najpopulárnejšia thajské street food jedlo. Pochádza z Číny (od tejto doby čínske meno), ale stal sa jednoznačne Thai v priebehu rokov. Polievka je vyrobená z kuracieho, bravčového alebo hovädzieho vývaru a rezance sú buď ryžové rezance alebo vaječné rezance (dostanete na vyzdvihnutie). Väčšina predajcov hodiť v niektorých zelenina, a to buď na plátky mäsa, karbonátky alebo wontons. Tak ako je to jednoznačne Thai? Korenie, ako je sušené chilli, cukor, limetkovou šťavou a rybie omáčky sa pridá.

3. Pad Thai

Každý vie, že Pad Thai, krajina slávny Smažené rezance misky s krevetami, tofu a štipkou tamarínd. Pad Thai nie je tak populárny v Thajsku, pretože je v zahraničí, ale väčšina predajcov ulice potravín, ktoré tvoria zamiešať hranolky tiež ponúkajú jedlo.

4. Pad See Ew

Rovnako ako Pad Thai, pad vidieť ew je bezpečná voľba. Je to tiež nie je tak pikantné a má v skutočnosti trochu sladkosti k nemu. Široké ryžové rezance sa hýbať-vyprážané, a potom sa pridá vajcia, čínskej brokolica alebo kapusta, a tmavé sójovej omáčky. Spoločné mäsa používajú hovädzie, bravčové alebo kuracie mäso. Niekedy sa vysuší chilli vločky, ocot alebo obaja sú pridané.

5. Kai Jeow

Kai jeow je jedným z najbežnejších a najlacnejších kusov v thajských pouliční predavači jedla. Je to omeleta podávané cez ryžu s nadýchanými vnútornej a chrumkavé mimo to je skvelá voľba pre raňajky. Rybie omáčky, chilli omáčkou a chilli sa k nej pridá.

6. grilované mäso

Moo ping, alebo grilované bravčové špízy, je ďalší veľmi populárny street food, ale nie je to len špízy z bravčového mäsa, ktoré nájdete práve grilované na ulici. K dispozícii je tiež grilované kuracie mäso a niekedy aj grilované byvolie. Každý street food predávajúci má svoj vlastný recept na marinádu, ale to je zvyčajne sladké a cesnakový.

7. Poh Pia Tod

Jeden potraviny, ktoré ste sa snažil vrátiť domov sú jarné závitky. Predajcovia zvyčajne nakrájajte na menšie kúsky, takže je ľahšie jesť na cestách. V závislosti na dodávateľovi, rôzne prísady používané patrí mäso, ryžové rezance a zeleninu. Čerstvé jarné závitky (pa pia SOD) sú tiež chutné, ale oveľa zdravšie, pretože práve nie je vyprážané.

8. thajskej dezerty

Thai ulice jedlo je pohodlné, ale môže to byť zhovievavý, príliš. Nájdete veľa sladkostí a dezertov, ktoré sa predávajú spolu s rezancami a grilované mäso. Mango lepkavé ryža je k dispozícii len v rušných oblastiach, ale vždy nájdete čerstvé ovocie, vyprážané banány a thajskej sladkosti.

You may also like