Najlepšie thajskej pivo značky – 3 Najobľúbenejšie Beers v Thajsku

Posted on

Najlepšie thajskej pivo značky - 3 Najobľúbenejšie Beers v Thajsku
Pivo v Thajsku naozaj scvrkáva na tri najlepších thajských pivných značiek: Singha, Leo, a Chang.

Všetky tri pivá vychutnať väčšinou lojálni pokračovanie zložené z miestnych obyvateľov, cestovateľov a západnej krajanov, ktorí teraz volajú Thajsko domov.

Konkurencia v Thajsku je neľútostná – obvykle nemusíte chodiť ďaleko, aby na mieste niekoho v tričku podporujúci jednu z veľkých pivných značiek. Pivári v Thajsku páči to, čo sa im páči, a oni teraz argumentovať nuansy. Mnohí si neuvedomujú, Leo a Singha sú vyrobené rovnakou spoločnosťou.

Beer bol pôvodne predstavený do Thajska európskymi návštevníkov, ale od roku 1933, Thais boli varenie samy o sebe. Aj keď môžete nájsť importovaným pivom vo väčšine barov a reštaurácií, miestne pivo robiť skvelú prácu pri kontrole bolesti a zároveň sa teší niektoré pikantné rezance.

Craft pivo sa snaží uchopiť v Thajsku, však, prísne zákony a tvrdé postihy za homebrewing sa dusí priemysel. V roku 2016, zákony boli ešte tvrdšie. Od zmeny režimu, Thajsko bolo sprísnenie svoje zákony týkajúce sa alkoholu.

Tip: Nebuďte prekvapení, ak sa podáva vaše pivo v Thajsku s pohárom ľadovej ( nam Keng ). Nie je to tak zlé, ako to vyzerá, a to najmä v juhovýchodnej Ázii tepla. Miestny pitie etiketa je zdieľať veľké fľaše; nemajú zostať chladný dlho.

Singha

Výslovnosť: “spievať” (ďalej len h a mlčí) Thajsko je najprv – a mnohí by sa argumentovať, najlepšie – pivo je clean-and-ostrý svetlý ležiak na 5 percent ABV.

Singha je tiež thajský pivo najznámejšie mimo Thajska, pretože to je vyváža do mnohých cudzích krajín. Zdá sa veľtrhu, Boon Rawd Pivovar vyrába Singha od roku 1933.

Meno “Singha” je odvodený od Singh , je sanskrtské slovo pre “lev” a mocné šelmy v hindské folklóru (tiež dôvod, prečo je Singapore známy ako “Leví mesto”).

Singha je často o niečo drahšie ako ostatné top značky piva v Thajsku. Možno to je dôvod, prečo je to viac vyhýbajú rozpočtu pre cestujúcich, ktorí preferujú Lea alebo Chang.

Boon Rawd Brewery (najstarší v Thajsku), so sídlom v Bangkoku, ale pivo sa vyrába v rozptyle pivovarov po celej krajine. Verejné prehliadky pivovaru nie sú inzerované však súkromné, skupiny a firemné výlety môžu byť usporiadané kontaktovaním spoločnosti .

Lev

Výslovnosť: “Leo”

Leo, ležiak s 5 percent ABV, je jedným z Thajska najpopulárnejšie “rozpočet” pív – hlavne preto, že ide dole ľahko a nie je Chang.

Kedysi dávno, Chang mal škaredú povesť dávať trvalo terrible “Changovers.” Cestovatelia sa obrátil k Leovi, ktorý bol považovaný za lepšiu kvalitu, ale stále lacná. Rovnako ako Singha, je to aj tým, Boon Rawd pivovaru, ale stojí o niečo menej. Áno, je názov ďalší výkrik-out na mytologické, lev-ako zviera.

Leo má veľký podiel na trhu v Thajsku, ale podľa Chang verných, postráda chuť šmrnc Chang. Nazvime to prostredné kandidátom niekde medzi Chang a Singha.

Ceny sa líšia v celej krajine, ale Leo zvyčajne stojí len o málo viac než Chang, ale menej ako Singha.

pivo Chang

Výslovnosť: “ch-ah-ng” skôr ako “ch-ae-ng”
Beer Chang ( chang je thajský výraz pre “slona”) nemusí byť za západe ako Singha tak známy, ale je to nesmierne populárny v Thajsku. Chang je predovšetkým milovaný rozpočtu pre cestujúcich, ktorí trávia veľa času spoločenský život: je to väčšinou najlacnejšie z najlepších thajských pivných značiek, ktoré ponúka.

Chang bol pomáha obnovovaciu slnkom vyprahnuté cestujúci od roku 1995. Mnohí preferujú odvážne chuti nad Leo alebo Singha. Až do roku 2015 sa ležiak bol najsilnejší z volieb piva v Thajsku: ABV bolo ťažšie zasiahnuť 6,4 percenta. Nová Chang Classic má ABV o 5,2 percenta.

Aj keď je získal rad ocenení, Chang bojoval s povesťou kontroly kvality. Zvesti bežal wild že Changův ABV bolo v rozpore medzi fľašami a môže dosiahnuť viac ako 10 percent. Backpackers celom Thajsku obávali obávaný “Changover”, ktorý rozhodne sa cítil ako slon stojaci na niečí hlave. Skôr než overindulgence pivo recept bol zvyčajne považovaný za vinníka.

Chang zmenil ABV a vzorec, uvoľňujúce niekoľko variantov, vrátane Chang Light, Chang návrh a chang export. V roku 2015, všetky značky boli zlúčené do Chang Classic.

Chang je vyrábať podľa Thai Beverage (ThaiBev) , najväčší výrobca nápojov v Thajsku. Oni tiež robia Sangsom a Mekhong, najpopulárnejší rumy v Thajsku.

ThaiBev bola založená v roku 2003 a sídli v Bangkoku, ale veľa z varenia sa vykonáva v Ayutthaya, starobylé hlavné mesto len severne od Bangkoku.

Archa (kôň) pivo je tiež produkovaný firmou ThaiBev, ale to nie je tak známy pre cestujúcich. Archa je populárny výber v niektorých krajanských kruhov, ktorí dávajú prednosť chuti a 5 percent ABV.