Najlepšie tradičné jedlá na služieb v Egypte

Posted on

S históriou tak dlho, ako to jeho historických pamiatok, egyptská kuchyne značnej miery opiera o bohatej štedrosti úrody ovocia a zeleniny každý rok v úrodnej delty Nílu. Obtiažnosť a náklady na chov dobytka v Egypte prostriedky, ktoré tradične veľa jedlá sú vegetariáni; Aj keď dnes, mäso možno pridať do väčšiny receptov. Hovädzie, jahňacie mäso a vnútornosti sú všetky bežne používané, zatiaľ čo plody mora je populárny na pobreží. Vzhľadom k tomu, že väčšina populácie je moslimská, bravčové nefiguruje v tradičnej kuchyni. Staples patrí Aisha Baladi alebo egyptskej chlebové placky, Fava fazuľa a húf exotickým korením.

ful Medames

Jednoduchý pokrm dusenými Fava fazuľa, ful medames je typický egyptský sponiek. Najstaršie dôkazy o fazuľou používaný pre ľudskú spotrebu pochádza z webu neolitu blízkosti Nazarete v Izraeli; a v Egypte, je pravdepodobné, že misa siaha až do čias faraónov. Dnes ful medames (alebo ful, ako je to známy hovorovo) sa podáva po celý deň, ale je populárny najmä pri raňajkách. Nájdete ju na predaj na ulici alebo v mnohých reštauráciách ako tradičné mezze. Fazuľa sú bublala cez noc vo veľkom hrnci, potom ochutený olivovým olejom a korením. Typicky, ful medames sa podáva s Aisha Baladi a nakladanej zeleniny.

Ta’meya

Ďalšie veľmi populárny street food, ta’meya je Egypta odpoveď na felafel. Na rozdiel od svojich blízkovýchodných bratrancov však ta’meya sú vyrobené z rozdrvených fazuľami miesto cíceru. Fazuľa pasta sa obvykle mieša s nakrájanú cibuľu a koreniny, vrátane petržlen, koriander, rascu a čerstvým kôprom; potom vrátená do guľôčky a vyprážané. Často ta’meya sú potiahnuté sezamu pred vyprážané, čo im extra chrumkavú textúru. Sú to vegan, lacná a naprosto lahodnej – či už je teraz na raňajky ako väčšina Egypťanov, alebo ako ľahké jedlo neskôr počas dňa. Ta’meya sa zvyčajne podáva s tahini omáčkou, šalát a Aisha Baladi, a často prichádzajú s strane ful.

Mulukhiya

Špalda odlišne od reštaurácie k reštaurácii (s variáciami vrátane molokhia, molokhiya a moroheiya), mulukhiya je egyptský zošívanie pomenovaný po rastline rovnakého mena. Známy ako juty v angličtine, mulukhiya je zelená listová zelenina, ktorá sa takmer nikdy neslúžil surové. Namiesto toho, listy sú jemne nasekané a varené s cesnakom, citrónovou šťavou a korením, kým sa podobajú hustú kašu. Prirodzene viskóza, že dusená listy majú trochu slizký textúru; ale ich chuť je bohatá, aromatické a príjemne horkú. Mulukhiya môže byť podávaná sama o sebe viac ako ryžou alebo chlebom, alebo s kúskami mäsa (typicky hovädzie, kuracie alebo králičie). Morské ryby sú populárne prídavok na pobreží.

Fattah

Populárny po celom Strednom východe, egyptská verzia Fattah je zvyčajne spojená s oslavami a náboženské sviatky. Najmä sa podáva v sviatok obete, obetné hody, ktorá označuje koniec ramadánu hladovania; a osláviť príchod nového dieťaťa. Skladá sa z vrstiev ryže a vyprážané Aisha Baladi, poprekladané kúsky mäsa sypaný s octom a paradajkovou omáčkou. Mäso použité líši od recept na recept, ale je zvyčajne hovädzie, teľacie alebo jahňacie mäso, s jahňacím je najviac tradičné. Mali by ste byť schopní nájsť Fattah mimo náboženských termínoch festivalu. Hmotnosť pozorovateľmi byť upozornení, aj keď – to jedlo je skvele kalorické!

Kushari

Cenovo dostupný a unikátne egyptský misa, kushari sa stal niečím kultovým fenoménom s celými reštaurácií v Káhire a ďalších mestách sa venujú slúžiace ju exkluzívne. Skladá sa zo zmesi ryže, špagety, makaróny okrúhle a čierne šošovky, podávané s hustou paradajkovou omáčkou, cesnak ocot a chilli. Táto skutočná míchanici zložiek sa potom ďalej zdobená chrumkavú smaženú cibuľkou a celých cícer. Je zvláštne, pretože to jedlo môže znieť, kushari poskytuje neuveriteľnú zmes chutí a textúr, ktoré miestni obyvatelia a turisti nájsť rovnako návykový. Je to tiež vegetariánsky (a skutočne vegánov, ak je rastlinný olej je použitý pre smaženie cibuľu namiesto masla).

Hamam Mahshi

Sedák, alebo holúbä, nemusí byť konvenčné mäso v západnej kultúre, ale je to niečo ako pochúťka v Egypte. Holuby sa pestujú vo dovecotes po celej krajine špecificky pre dosky, ktoré poskytujú tmavého mäsa, ktorá má svoju vlastnú jedinečnú chuť. Hamam mahshi je populárny voľbou pre svadobné hostiny, čiastočne kvôli jeho stavu ako delikátnosť a čiastočne preto, že je to považované za afrodiziakum. Ak chcete pokrm, celý sedák je plnená freekeh (popraskané zelený pšenica s orechovou príchuť), nakrájanú cibuľu, vnútornosti a korenia. Vták je potom grilované nad horiacim drevom alebo sliny-pečieme, kým jeho pleť je zlatohnedá a lahodne chrumkavé.

Hawawshi

Keď to slúžilo ako prílohu v reštauráciách a ako populárne grab-and-go možnosť street potravín hawawshi je možná najlepšie známy ako jadro dobrý pocit egyptskej domácu kuchyňu. V podstate je to take Egypta na plnené sendvič mäsa. Jedná sa korenený mleté ​​hovädzie mäso alebo jahňa varené v celej vrecku Aisha balady chleba v tradičnej peci na drevo. V čase, keď to bude hotové, chlieb je tak krehké, že takmer chutí vyprážané. Recepty sa líši od domu k domu, s mäsovou zmesou niekedy zahŕňajúce nakrájanú cibuľu, papriku alebo paradajku okrem najrôznejších korenia. Za kop, pokúste hawawshi sa s drveným chilli.

pečeňové sendviče

Pečeň je bežnou súčasťou mnohých egyptských jedál. V historickej prístavné mesto Alexandria, pečeň sendviče sú konkrétne špecialitou a návštevníci cestovať z ďaleka, aby si ich mohli kúpiť od pouličných predajcov potravín alebo fast food obchodoch. Recepty zvyčajne používajú nasekané teľacia pečeň, restované k dokonalosti vedľa cesnakom, paprikou a vápna alebo citrón. Korenie sú kľúčové, ale líši od kuchára kuchári. Okrem rasca, škorica, zázvor, klinček a / alebo kardamonu, akýkoľvek Alexandrian pečeň recept za jeho soľ by mala obsahovať výdatnú dávku chilli. Akonáhle varené, pečeň plnená do novej egyptskej bagetou alebo žemli, podávaný s nakladanú zeleninou (známy miestne ako torshi).

Sayadeya

Sayadeya

Jeden pre milovníkov morských plodov, sayadeya je ďalší pobrežné pochúťka najlepšie vzorky v prímorských mestách ako Alexandria, Suez a Port Said, kde je zaručená úlovok za čerstvé. Využíva filé z bielej ryby (tradične bas, Bluefish alebo parmica), ktoré sú marinované v citrónovej šťavy a korenia pred ľahko vyprážané. Potom, filety sú položené na posteli žlté ryže, zdobená bohatou paradajkami a cibuľovou omáčkou a pečené v hlinené hrnce (podobne ako u tagine marockého). Výsledok? Nádherne mäkké a voňavé ryby, ktoré sa taví pri dotyku vidličkou. Často sayadeya je zdobený smaženú cibuľkou a / alebo vo vločkách chilli.

Kunafa

Žiadny zoznam must-skúsiť jedla by nebola úplná bez dezertu a kunafa je jedným z Egypta najobľúbenejšie. Tradične slúžil počas ramadánu, aby ľudia full počas pôstu hodín, pôvodná verzia sa skladá z dvoch vrstiev extra tenký krupice múky rezance. Jedná sa pečie do chrumkava, usporiadaných okolo centrálnej náplň mäkkých syrov (zvyčajne ricotta) a namočené v sirupe. Alternatívne rezance môžu byť nahradené tenkými pásmi filo cesta alebo strihové drveným pšenica, zatiaľ čo výplne sa líši od orechov do pudingu. Niektorí egyptskí pekárne sú stále odvážnejšie so svojimi kunafa náplňami, s modernými interpretáciami s použitím mango, čokoládu a dokonca avokáda.