Najlepsze miejsca do lodów i Gelato w Paryżu

Posted on

Bez względu na porę roku, a nawet czasami w głębokiej zimy, można zobaczyć ludzi korzystających wysoki, wyszukane stożki stylu włoskim lody w różnych smakach na ulicach Paryża, lub kradzież do słynnego lodów tradycyjnych miasta dostawca, Berthillon, lub w dowolnej liczbie innych lodowców,  aby angażować się w dużym kubku Bożego rzeczy, a następnie, być może, przez silny espresso.

W lecie, oczywiście, lody wydaje się być korzystna wymiana posiłek zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Gelato w szczególności stał dziko poszukiwane w ostatnich latach, z uprawy małych sklepach, zarówno świeże na miejscu, a przy użyciu wyłącznie naturalnych aromatów i składników, bez żadnych stabilizatorów. Oto niektóre z moich ulubionych miejsc do udziału w mrożonych smakołyków, czy wolisz bardziej tradycyjne, lodowaty-kremowy odmiany lub cudownie gęsty jeszcze przewiewne jakość włoskiego gelato.

Berthillon: dla rodzimych francuski Gourmet “Glaces”


Uważany przez wielu za złoty standard w języku francuskim lody, Berthillon powstała jako restauracja i herbaciarnia na uroczej Ile St Louis w 1928 roku 90-kilku lat na, to przyciąga roje turystów i mieszkańców, szczególnie w cieplejszych miesiącach, na jego kremowy jeszcze ciągle stosunkowo lekkie i orzeźwiające lody ( creme glacée ) i często niezwykłe sorbety owocowe. Możesz też kupić lody u autoryzowanych sprzedawców, ale jest to jedyny oficjalny sklep i herbaciarnia w mieście.

Wykonany tylko z mieszaniny śmietana i  fraiche creme (znacznie lżejszy od odmiany), jaja, cukier i naturalnych środków aromatyzujących, Berthillon szczyci się na zerowej sztucznych barwników, aromatów, lub stabilizatorów. Kucharze zrobić lody na miejscu codziennie, a jednocześnie niektóre z 60-dziwnych smaków na ich menu są stałe (waniliowy, czekoladowy, pistacjowy, karmel z solonego masła), uważaj na kapryśny i pysznych smakach, m.in. prailine z kolendrą i cytryną, foie gras , Earl Grey tea, Gianduja z pomarańczy (jeden z moich ulubionych, łącząc orzechowy orzechów laskowych z czekoladą), Grand Marnier, i wiele innych.

Wolę coś nieco lżejsze? Orzeźwiające sorbety to Cassis, wapno, litchi owoców, brzoskwinia z liści mięty, cytryny i tymianku, wyciąg z maliny z różanym. Jeśli obchodzi Boże Narodzenie w Paryżu, należy rozważyć zaopatrzenie się piękny tradycyjny dziennik Boże Narodzenie ( buche de Noel ) wypełnionej lody i ciasta.

Dojazd:  29-31 Rue Saint Louis en l’Ile, 4. dzielnica Paryża

Metro: Pont Marie lub Sully-Morland

Tel: +33 (0) 143543161

Godziny: Otwarte od środy do niedzieli, 10 rano do 10 wieczorem. Zamknięte w poniedziałki i wtorki, kilka tygodni w połowie lipca i sierpnia. Zadzwońcie w razie wątpliwości.

Pozzetto: My Favorite Gelato, Hands-Down


Ten mały sklep lody w samym sercu Marais  to mój absolutny faworyt na włoskie lody w Paryżu: odkąd natknęliśmy się na to, zrobiłem coś w rodzaju rytuału oddając w garnku z nim po ciesząc się fantastyczną falafel z w pobliżu L’As du Fallafel. Moja mrożone lekiem z wyboru? Intensywnie orzechowy, kremowy pistacjowy połączeniu z subtelnie słodki smak czekolady, orzecha laskowego z Gianduja.

Oferując tylko dwanaście smaków w danym momencie, podkreślając jakość i intensywność smaków nad rozległym wyboru, wszystkie lody wykonany jest tutaj na miejscu codziennie, w sąsiednim kuchni. „Pozzetto” oznacza „mała oraz” i odnosi się do metalowych pojemników powiekach, w którym przechowywane są lody (a, z którego jest bezpośrednio obsługiwany). Zamiast wyświetlania lody w dużych, atrakcyjnych wizualnie górach, jak to tradycja w wielu gelaterias , ludzie na Pozzetto powiedzieć utrzymanie go przechowywane w studzienkach zachowuje smak i konsystencję.

I ogólnie zamówić stożek lub filiżankę jechać z słodkie małe okna i chodzić w stan błogiego, ale jeśli wolisz siedzieć, mała kawiarnia pozwala usiąść i wziąć udział w autentycznym włoskim espresso lub lepki, gęsty gorący czekolada.

Dojazd: 39 Rue du Roi de Sicile,  4. dzielnica Paryża (istnieje również druga lokalizacja rogiem przy 16, rue Vieille du Temple)

Metro: Hotel de Ville i St Paul

Tel:  +33 (0) 1 42 77 08 64

Godziny:  Czynne codziennie od 12:15 do 11:45 pm (pon-czw i niedziela) 12:15 do 12:45 am (piątki i soboty)

Amorino: Znakomity Gelato W kilku miejscach

Ten łańcuch lody serwuje bardzo przyzwoite stylu włoskim lody w kilku miejscach w mieście. Jest to dobry wybór dla rodzinnych wycieczek z dziećmi, ponieważ można wybierać spośród kilkunastu smakach (tyle, ile chcesz, teoretycznie) i ułożone misternie w płatkach na stożku lub w filiżance.

Dojazd: 119/121 Rue St Martin, 3rd arrondissement

Metro: Rambuteau

Zobacz oficjalną stronę większej ilości miejsc