Najlepsze miejsca warte uwagi w Sukhothai, Tajlandia

Posted on

Najlepsze miejsca warte uwagi w Sukhothai, Tajlandia
Wiele z najlepszych atrakcji w Sukhothai można delektować się automatycznie kierowany na przestrzeni paru dni; wystarczy chwycić rower i jechać! Położony w połowie drogi między Bangkok i Chiang Mai, starożytnej stolicy Tajlandii od 13 wieku zdobył statusu Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1991 roku.

W przeciwieństwie do Ayutthaya, kolejny z dawnych stolic Tajlandii, Sukhothai ma bardziej zwartą dotyk i często jest mniej zatłoczone. Odległość od Bangkoku odstrasza niektórych podróżnych, którzy zamiast zdecydują się zrobić krótszą, dwugodzinną podróż do zwiedzania ruin Ayutthaya jest jednak oba miasta są warte odwiedzenia.

Sukhothai jest starszy niż Ayutthaya, dzięki czemu przetrwały ruiny tam tym bardziej imponujące. Tajski system piśmie został opracowany w Sukhothai w 1283 roku nowoczesny alfabet nadal wygląda podobnie jak oryginalnych kamiennych inskrypcji znalezionych w ruinach całym parku!

Odwiedzić Muzeum Narodowe Ramkhamhaeng

Tak, decydując się spędzić czas w pomieszczeniach przy świetle jarzeniowym nie jest łatwe, gdy tak wiele traktuje archeologicznych czekają w Sukhothai Historical Park, ale uczenie się trochę o historii Sukhothai znacznie poprawi tam swoje doświadczenia. Bez odrobiny zrozumienia, wszystkie posągi Buddy i przywrócony witryn będzie rozmycie w jeden wielki bałagan archeologicznych.

Powinieneś dostać do muzeum wkrótce po przybyciu do Sukhothai. Jeśli czas jest krótki, może rozważyć zwiedzania ruin Napełnianie park historyczny rano (najlepszy czas, aby to zrobić, w każdym razie), a następnie ukryć przed dzień ciepła w muzeum. Czas spędzony w muzeum pomoże Ci zrozumieć, co widziałeś tego ranka. Po jej zamknięciu w późnym popołudniem, wróć do zwiedzania świątyń i wybrać dobre miejsce na zachodzie słońca.

Muzeum Narodowe Ramkhamhaen jest otwarty do dnia 4 pm Wpisowe wynosi 150 bahtów i trzeba zostawić plecak w szafce.

Wypożyczyć rower i rozpocząć Exploring

Choć na pewno można zbadać stref historycznych pieszo, mając rower znacznie zwiększa swój zasięg. Wiele pensjonaty pożyczy rowery dla gości za darmo. Jeśli nie, wynająć jeden z sklepów w pobliżu głównego wejścia do Sukhothai Historical Park.

Rowery mogą widziałem lepsze dni, ale czynsze są tanie (40-50 bahtów dziennie). Rower będzie można zobaczyć miejsca brzegowe bez dodatkowych obowiązków, które pochodzi z jazdy i parking skuter.

Jeśli nie jeździłem na rowerze w dziesięcioleciach, czy czujesz się leniwy w upale, wskoczyć na tramwaj elektryczny, który krąży na park. Wycieczki są tylko 60 bahtów.

Odwiedzić Muzeum Sangkhalok

Jeśli bardzo zadowoleni z Muzeum Narodowego Ramkhamhaen, czy może potrzebują miejsca na kaczki wewnątrz w porze deszczowej, Muzeum Sangkhalok to kolejny dobry wybór.

Jak z Muzeum Narodowego Ramkhamhaen, wizyta w Muzeum Sangkhalok będzie poszerzyć swoją wiedzę na wiele ruin w okolicy. W muzeum znajduje się duża kolekcja starożytnej ceramiki – obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych ceramiki. Wstęp jest około 100 bahtów.

Przeglądaj Wat Mahathat

Uważany za najważniejszą świątynią w Sukhothai, „Świątyni Wielkiego Relic” Uważa się, że mieści relikwie od Buddy. Wat Mahathat skonstruowano między 1292 i 1347; służył jako główny świątyni do Sukhothai.

Wat Mahathat jest największym i najczęściej odwiedzanym wszystkich ruin świątyni w Sukhothai. Przybyć albo wcześnie rano lub późno w dzień – spowoduje to pomóc uniknąć większości grup turystycznych, które schodzą na skroni. Można również złapać przerwy, gdy udają się na obiad.

Uwaga: Nazwa „Wat Mahathat” jest używany przez kilka świątyń w całej Tajlandii, w tym popularnej świątyni w Ayutthaya.

Doświadczenie Magic Wat Si Chum

Wat Si Chum jest jednym z tych miejsc, które wydobywa wewnętrzną Indiana Jones, podobnie jak w niektórych świątyniach winorośli uwikłany Angkor Wat w Kambodży. Po drugie tylko do Wat Mahathat w popularności, Wat Si Chum jest bardzo fotogeniczny.

Prawdziwy wabik Wat Si Chum jest glimpsing z 50 metrowej wysokości Buddha figurę przez równie wysoki szczelinę na wejściu. Palce skierowane w dół zostały przetarł złotem. Grawerowane łupki wzdłuż korytarza zobrazowania życia Buddy. Te dzieła sztuki są uznawane za najstarsze przykłady Thai rysunku.

Jak z Wat Mahathat, odwiedzając wcześnie i pokonując grup turystycznych jest niezbędna do uchwycenia magii – i dobre zdjęcia – Wat Si Chum.

Zobaczyć słonie w Wat Chang Lom

Chang oznacza „słonia” w Tajlandii, i to jest dokładnie to, co zobaczysz w tym pięknie odrestaurowanej świątyni. Do 32 kamiennych słoni, które otaczają kształcie dzwonu stoiska stupa na uwagę.

Wat Chang Lom jest trochę poza zwykłym obwodzie świątyni. Znajdź go za legendarnego Sukhothai Hotel i gdy dotarłeś do syta świątyni nie jesteś w pobliżu mnóstwo restauracji i sklepów.

Uwaga: Jest jeszcze inny Wat Chang Lom godziny na północ od Sukhothai. Jeśli zatrudnił kierowcę, upewnij się, że rozumieją, który z nich chcesz odwiedzić!

Zobacz Khmer Architektura w Wat Si Sawai

Wat Si Sawai różni się od reszty świątyń w Sukhothai, ponieważ był pierwotnie Hinduski przybytek. Jest to także jedna z najstarszych świątyń tam.

Każdy, kto odwiedził już Angkor Wat natychmiast zauważyć charakterystyczny, Khmer stylu architektury wewnątrz fosy. Liczne posągi hinduskich bóstw zostały znalezione w okolicy i są obecnie na wystawie w Muzeum Narodowym. Wat Si Sawai przekształcono w buddyjskiej świątyni kiedyś w 14 wieku.

Oglądać zachód słońca na Wat Sa Si

Wat Sa Si jest mały w porównaniu do innych świątyń wokół zabytkowego parku, ale spokojny ustawienie nadrabia wielkości. Świątynia otoczona jest wodą i sprawia, że ​​piękne zdjęcia zachodu słońca. Przy odrobinie szczęścia i dobrego oświetlenia, można uzyskać zdjęcia z tych czerwienie i pomarańcze odzwierciedlenie w jeziorze świątyni.

Stupa w Wat Sa Si jest okrągła z punktu na szczycie, tym samym stylu widoczne w całej Sri Lance. Chedi mówi się mieścić prochy byłego króla Sukhothai.

Pamiętaj: Ruiny świątyni są uważane za święte miejsca i są często odwiedzane przez mnichów. Zwykłe sposoby okazywania szacunku zastosować w świątynie.

Wziąć na wycieczkę do Si Satchanalai

Si Satchanalai Historical Park jest około godziny jazdy na północ od Sukhothai. Założona w 1250 roku, ruiny „Miasto dobrych ludzi” jest jak miniaturowy Sukhothai Historical Park. Znajdziesz imponujące świątynie, posągi Buddy, oraz pozostałości umocnień miejskich za zadanie utrzymać się birmańskich najeźdźców. Ruiny świątyni są równie imponujące jak te w Sukhothai Historical Park.

Si Satchanalai jest łatwo zbadać na piechotę i jest godnym miejscu światowego dziedzictwa Unesco odwiedzić.

Idź Zobacz Thuriang piecach

Jeśli już zbadane wystarczająco świątynie doświadczyć „wat wypalenia” rozważyć jazdy na północ do pozostałościach Thuriang Pieców do Wypalania. Dziesiątki starożytnych piecach ceramicznych nie zostały odkryte aż do końca 20 wieku.

Wiele pieców są chronione przed czynnikami z dachów, dzięki czemu miejsce to dobry wybór na wydostanie się na słońcu lub deszczu na krótką chwilę. Piece prawie 15-metrowej długości raz odpalił z cegieł ceramicznych i ceramiki na szczycie Sukhothai.

Znaleźć Thuriang piecach tylko trochę na północ od Si Satchanalai. Musisz zatrudnić kierowcę lub wypożyczyć skuter.

Jeść w sprawie rynków

Najlepszym sposobem na znalezienie puls każdym nowym miejscu jest spędzić czas na rynkach. Sukhothai ma kilka; spróbuj cieszyć się autentyczną, niedrogi posiłek w jednej nocy rynku lub rynku wcześnie rano świeżego.

Rynek noc w Sukhothai jest na tyle zajęty, aby być ekscytujące. Będziesz zazwyczaj zobaczyć więcej Thais gryząc i towarzyskich niż turystów. Scentralizowane barowa (odkryte) pozwala podróżujący towarzysko i cieszyć smakołyki.

Rynek rano w Sukhothai jest doskonała dla osób ogląda i pobierania próbek lokalnej klimat. Chociaż wiele straganów specjalność surowców dla lokalnych gospodarstw domowych i restauracji, istnieje kilka możliwości, aby spróbować lokalnych przysmaków. Zdobędą lepki ryż, zwykle spożywany palcami; używać prawej ręki, aby być uprzejmy.

Miej oko na świeżych owoców (poszukaj smaczeliny gdy w sezonie) i smażone mięso zawinięte w liście bananowca.

Spróbuj Sukhothai Noodles

Sukhothai ma swój własny wariant wszechobecnego Azji Południowo-Wschodniej kuay Tiew noodle zupy. Wersja Sukhothai może być trudno znaleźć gdzie indziej.

Po wielowiekowej receptury, makaron ryżowy dodano do bulionu z kości cienkie plasterki wieprzowiny, orzeszków ziemnych, kiełkach fasoli i pokrojone warzywa. Niektóre akcesoria do wyrównania niewielki słodycz bulionu zawierać sok z limonki i słone PLA Nam (sos rybny).

Znajdź Sukhothai kuay Tiew (brzmi jak „kway tee-ow”; transliterowane Pisownia różnią się w menu) w lokalnych restauracjach i nocy rynku. Makaron można zjeść zupy lub jako „suchy”.