Najlepszy czas, aby odwiedzić Bali

Posted on

 Najlepszy czas, aby odwiedzić Bali
Najlepszy czas, aby odwiedzić Bali jest zazwyczaj w miesiącach letnich w czerwcu, lipcu i sierpniu, kiedy pogoda jest najbardziej suchym, a dni są słoneczne. Niestety, to również wtedy, gdy wyspa staje się najbardziej zatłoczone-nie będzie jedynym w poszukiwaniu surfowania, piasku i słońca!

Możliwość ucieczki zimowych miesięcy na półkuli południowej jest po prostu zbyt kuszące dla dziesiątek tysięcy Australijczyków, którzy chwytają krótkie, niedrogich lotów o długości do Bali.

Bez względu na porę roku, należy oczekiwać Bali być ruchliwy. Wyspa idzie tylko od zajęty do bardziej ruchliwe. W rzeczywistości, większość podróżujących do Indonezji, największego narodu wyspie i czwartym najludniejszym kraju, tylko odwiedzić Bali.

To nie ze względu na brak możliwości wyboru w Indonezji. Bali jest po prostu jednym z ponad 8800 wysp nazwanych w Indonezji, plus wiele więcej bezimiennych wysp archipelagu.

Szczyt sezonu na Bali

Jeśli nie przeszkadza duży ruch i dzielenie zatłoczonych plaż, pójść, kiedy pogoda jest najlepsza. Lipiec i sierpień są często najsuchszymi miesiąc z przyjemnymi temperaturami.

Dobrym kompromisem jest ryzykować okolicznościowe prysznice deszczu w zamian za więcej spokoju. Ramieniu miesięcy przed i po sezonie (zwłaszcza kwiecień, maj i wrzesień) są przyjemne doświadczenie i wiele słonecznych dni.

Najwilgotniejszych miesięcy do odwiedzenia Bali są od listopada do marca. Grudzień, styczeń i luty to dodatkowy deszczowe i trochę cieplejsze. Są to miesiące szczytowe w Tajlandii i krajów na północ od Indonezji, które świętuje swoje suchych sezonów zanim upał naprawdę przesuwa.

Mimo deszczu i nieco cieplejszych temperatur w grudniu, Bali nadal będzie zajęty z biesiadników podczas świąt Bożego Narodzenia i nowy rok.

Pogoda w Bali

Chociaż Bali jest ciepłe i komfortowe przez cały rok, wyspa ma dwa różne sezony: mokre i suche.

Nic dziwnego, że liczba odwiedzających zwiększa się słoneczne dni wzrost. Ulubione zajęcia wyspy każdego z nas, szczególnie opalania, trekking i motorbiking, są o wiele bardziej przyjemna bez monsunowym deszczu.

Temperatury w Bali w lipcu i sierpniu zakresie od 70 stopni Fahrenheita (21 stopni Celsjusza) do 80 stopni Fahrenheita (27 stopni Celsjusza), i grudniu i styczniu nie jest zbyt daleko, albo.

Bali znajduje się zaledwie 8 stopni na południe od równika i cieszy się tropikalny klimat. factoids te stają się spocony trzy prysznic dziennie rzeczywistość raz wędrować zbyt daleko od wybrzeża animuszu. Wilgotność często oscyluje wokół 85 procent. Jedynym wyjątkiem jest zielony Kintamani rejon na północ od Ubud we wnętrzu. Mount Batur zapewnia wystarczającą wysokość, aby nawet zrobić pogody chłodno i drizzly kilka dni dla osób podróżujących na motocykl.

Podróżując w czasie suchej i sezonie nie gwarantuje wszystkie słoneczne dni. Matka Natura utrzymuje zielona wyspa przez cały rok. Nawet w porze suchej, będziemy chcieli, aby być przygotowanym na krótkich burz pop-up.

Zwiedzanie Bali sezonem

Chociaż deszcz nie dokładnie zrobić za miły dzień na plaży lub zwiedzania wnętrza wyspy, istnieją pewne zalety odwiedzenie Bali podczas „zielonej” sezonu.

Dostaniesz lepsze oferty dotyczące zakwaterowania i można uaktualnić do ładniejsze pokoje w tej samej cenie byś normalnie zapłacić za niedrogi pensjonat. Za pomocą kilku sztuczek z wykorzystaniem informacji poufnych, można zdobyć świetne okazje w hotelach w Bali.

Plus, mniej turystów będzie zatykanie popularne hotspotów takie jak Ubud. Możesz mieć takie atrakcje jak Goa Gajah (Elephant Cave) do siebie. W sezonie, być może trzeba będzie czekać, aby wejść do środka. Również powietrze jest czystsze. Mniej pyłów i cząstek stałych z pożarami wiszą w powietrzu. I wreszcie, interakcje są czasami bardziej przyjazny kiedy mieszkańcy nie są tak przepracowany w sezonie.

Oczywiście, odwiedzając sezonem ma swoje wady, zbyt. Czasami spójne ulewy rozciągać przez kilka dni, podczas gdy inni rozproszyć w ciągu godziny. Nigdy nie wiesz. Plus, wilgotność jest znacznie wyższa, co sprawia, że czuję ciepło znacznie gorzej. Komary są znacznie gorsze od deszczów, co gorączka denga większym zagrożeniem na wyspie. Widoczność na nurkowania i nurkowania miejsc jest często gorszy z powodu osadów myte do morza. Chropowatych mórz może dokonać wycieczki statkiem mniej przyjemne.

Wady brzmieć mniej niż atrakcyjne, ale wielu podróżnych wolą odwiedzić cele tylko w niskich sezonów.

Dlaczego Bali tak popularne?

Może dlatego, że Bali jest przeważnie Hindus zamiast muzułmanin czy chrześcijanin, oferuje wyjątkową atmosferę, która różni się od otaczających wysp. Bez względu na przyczynę, Bali jest zawsze najlepsze miejsce w Azji.

Bali jest popularnym przystankiem dla turystów na szlaku Banana Pancake przez długi czas. Na wyspie jest także znanym miejscem surfowanie w Azji Południowo-Wschodniej, a pierwsze miejsce miesiąc miodowy w Azji.

Elizabeth Gilbert naprawdę rozpowszechniać jej przeboju książki Eat, Pray, Love . Julia Roberts zagrała w filmie 2010 o tej samej nazwie, otwierając wrota do Ubud. Przed 2010 Ubud był głównie cicho i przyciągnął budżet podróżnych zainteresowanych zdrową alternatywę dla szalejących stron Kuta.

Ale Hollywood nie jest tak samo winny jak geografii. Backpacking studenci i australijskich rodzin, wraz z dużą ilością emerytów emigrantów-wybierz uciec chłodniejszą pogodę na półkuli południowej, chwytając tanie loty do Bali.

Z wielu uczniów ze szkoły w miesiącach letnich, epicentra firm, takie jak Kuta stać się hałaśliwy jak młodzi biesiadnicy się korzystać z życia nocnego. Atmosfera przy ulicy Jalan Legian przypomina to, czego można się spodziewać w niektórych amerykańskich plaż podczas kolegium przerwy wiosennej. Na szczęście, istnieje wiele mniej znanych miejsc wzdłuż wybrzeża: Amed, Lovina i Padangbai nadal oferują ucieczkę. A jeśli coś naprawdę wymknąć się spod kontroli, w pobliżu wyspy Lembongan i Nusa Penida są kuszące.

Wiosna

Wiosna przynosi deszcz Bali w marcu i temperatury mogą być bardzo gorące. Jednak czekać miesiąc, a znajdziesz kwietnia do być o wiele bardziej wygodne, a pora sucha zaczyna się w maju. Wiosna to popularny czas na surfowanie wybrzeży wyspy.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Nyepi, balijski Dzień Milczenia, przypada na hinduskiego Nowego Roku i będzie z pewnością wpływa na wycieczkę, ale w nocy jest dużo zabawy! Przez pełne 24 godzin, oczekuje się turystów do pozostania w swoich hotelach i nie ma hałasu jest dozwolone. Plaż i firmom blisko nawet międzynarodowe lotnisko zamyka! Nyepi uderza w marcu lub kwietniu, w zależności od hinduskiego kalendarza księżycowego.
  • Kolorowy festiwal Holi obchodzony jest zwykle pod koniec marca.

Lato

Co to jest lato dla większości ludzi Zachodu jest zima na Bali. Jest to również najlepszy czas, aby odwiedzić, jeśli wolisz ciepłą i suchą pogodę (chociaż miejscowi uważają lipca i sierpnia „na zimno”). Są sporadyczne deszcze, ale nic takiego monsunu.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Hari Merdeka (Dzień Niepodległości Indonezji) w dniu 17 sierpnia, może również wpływać na podróż do iz Bali. Indonezyjczycy także podziwiać Bali i pochodzą aż z Sumatry i innych miejscach w archipelagu.
  • Bali Arts Festival to długotrwały festiwal, który jest jednym z najbardziej popularnych w kraju. Festiwal tradycyjnie rozpocznie się w drugą sobotę czerwca i trwa do połowy lipca.

Spadek

Chociaż Indonezja jako całość nie naprawdę mają jesienny sezon, odcinek miesięcy od września do listopada zaczyna z czystą, suchą pogodę. W listopadzie, jest mniej turystów, ale jeśli masz nadzieję, pływać, mórz może być szorstki w tym czasie.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Nusa Dua Fiesta jest zabawa tydzień wystaw artystycznych, imprez kulturalnych, a wzdłuż południowo-wschodnim wybrzeżu Bali. To zwykle odbędzie się w październiku lub listopadzie.
  • Wśród Bali najpopularniejszych zdarzeń, mekepung (bawół) wyścigi odbywają się przez cały spadek Negara.

Zimowy

kopnięcia grudnia sezonu letniego w Indonezji. Wilgotność jest wysoka i godzin burze nie są niespotykane. Ciepłych morzach mają wzburzonej wodzie, dzięki czemu kąpiel mniej niż idealna, ale warunki są idealne do lutego surferów.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Galungan jest najważniejsze święto religijne w Bali. To oznacza czas, kiedy duchy przodków odwiedzić Ziemię.
  • Jak w przypadku wszystkich popularnych miejsc w Azji, Nowy Rok Księżycowy (daty zmieniają się z roku na rok) przyciąga tłum, mimo deszczowej pogody w styczniu i lutym.