Skip to main content

Najlepszy czas, aby odwiedzić Singapur

 Najlepszy czas, aby odwiedzić Singapur
Decydując najlepszy czas, aby odwiedzić Singapur zależy od tego, czy chcesz, aby uniknąć ruchliwych okresów podczas festiwali lub objąć tłumów i przyłączyć się do zabawy. Jeśli chcesz, aby zmaksymalizować sucha pogoda, najlepszy czas, aby odwiedzić Singapur jest w miesiącach letnich w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Singapur jest poważnym tyglem różnych religii i grup etnicznych, zwłaszcza chiński, malajski, indyjskie. Plus, malutki naród wyspa, która jest miastem-państwem, ma jeden z największych odsetka pracowników zagranicznych na świecie. Przy tak wielu narodowości w jednym miejscu, zawsze jest coś do świętowania! można nieoczekiwanie znaleźć się w środku ogromnego festiwalu lub ulicznej procesji nie wiesz nadchodzi.

Pogoda w Singapurze

Singapore znajduje się bardzo blisko równika. To tylko 85 mil na południe od miasta. Nigdy nie będzie zimno w Singapurze, chyba dlatego, że klimatyzacja jest wiecznie łukowaty do maksimum wewnątrz z wielu centrów handlowych. Muzeów i kin filmu są nawet gorsze wziąć kurtkę! Temperatury pozostają spójne w całym roku, osiągając poziom 88 stopni Celsjusza i upadki w połowie lat 70-tych.

Wielu podróżnych po raz pierwszy w Singapurze są zaskoczeni widząc tak dużo zieleni i mnóstwo szlaków turystycznych. Spodziewali się futurystycznym mieście gdzie bezduszny beton i ruchome chodniki zastąpiły wszystkie zieleni. Ale wyspa pozostaje zielony bez powodu: Singapur dostaje dużo burzami. W przeciwieństwie do pozostałej części Azji Południowo-Wschodniej, gdzie istnieje niewiele ma deszczu podczas szczytu porze suchej, niespodziewane opady deszczu pojawiają się często w Singapurze. Na szczęście zazwyczaj nie trwają długo, a słońce powraca do podniesienia wilgotności.

Średnia wilgotność Singapore zawsze powyżej 80 procent.

Opady są przeważnie spójne przez cały rok, z wyjątkiem dodatkowego deszczu w listopadzie, grudniu i styczniu. Singapur doświadcza najbardziej mokrych miesięcy w sezonie monsunowym między listopadem a styczniem.

Co robić, gdy pada deszcz w Singapurze

Średnie Singapur 178 deszczowe dni rocznie, to prawie jedna z dwóch dni w roku z odrobiną deszczu! Wraz z połączonym matrycy centrach handlowych, kryte korty żywności i lokalnych rynków, istnieje wiele światowej klasy muzeów w Singapurze , aby cieszyć się podczas prysznice przechodzących.

Dym i Haze Od Sumatry

Singapur otrzymuje przewidywalny mgłę i dym rocznie system żarowy pożarów rolnych że wściekłość się spod kontroli w najbliższej Sumatra, Indonezja, tylko na zachodzie. Zanieczyszczenie stworzony przez tych pożarów jest tylko jeden przykład tego, jak niezrównoważony plantacje palm olejowych stały się katastrofa ekologiczna. Pomimo protestów ze strony rządu, pożary zazwyczaj zaczynają wokół maju i może trwać przez suchych miesięcy letnich.

Zmiany kierunku wiatru czasami nosić mgła z dala tak szybko, jak się pojawiła, więc nie należy unikać odwiedzania chyba że już cierpią z powodu problemów z oddychaniem. W dniach, kiedy stężenie cząstek wzrośnie zbyt wysoko, powietrze może podrażniać oczy i spowodować zadławienie. Miejscowi często wybierają do noszenia masek ochronnych, gdy mgiełka przychodzi; można dostać je w każdej aptece.

W niektórych latach, poziom cząstek stałych w powietrzu wzrasta powyżej „bezpiecznych” progów, zmuszając niektórych zamknięć biznesowych. Podróżujący z problemami układu oddechowego powinien sprawdzić zamglenie w Singapurze stronie stworzonej przez Narodową Agencję Ochrony Środowiska, aby zobaczyć czy zamglenie jest poważnym zagrożeniem. Na niektórych bardzo mgliste dni w przeszłości mieszkańcy zostali poinformowani, aby zminimalizować czas na świeżym powietrzu i pozostaje w pomieszczeniu.

Świątecznych w Singapurze

Mieszkańcy Singapuru cieszyć się 11 dni świątecznych rocznie, aby pomieścić cztery główne grupy religijne (buddyjskie, muzułmańskie, hinduskie i chrześcijańskim). obserwowane są także niektóre świeckie święta, takie jak Nowy Rok (1 stycznia) nie są związane z konkretnymi grupami.

Niektóre festiwale takie jak Nowy Rok Księżycowy rozpiętość znacznie dłużej niż jeden dzień, a miejscowi zażądać czas wakacji przed lub po, aby zmaksymalizować czas wolny. Firmy należące do konkretnych grup etnicznych, mogą być nadal zamknięte w zachowaniu, a podróż może być ograniczona.

Jeśli święto państwowe przypada w niedzielę, firmy zamknie poniedziałek zamiast. Ministerstwo Manpower ustala termin święta w Singapurze każdego roku. Sprawdź ich kalendarz, czy czas w Singapurze jest krótki.

Wiele festiwale i święta w Singapurze są oparte na lunisolar kalendarzy, więc terminy zmieniać się z roku na rok.

Wakacje różnią się między grupami etnicznymi. Regularne święta Singapur obejmują:

 • Nowy Rok (1 stycznia)
 • Chiński Nowy Rok (dwa dni obchodzony w obu styczniu lub lutym)
 • Wielki Piątek (marzec lub kwiecień; terminy zmieniać)
 • Święto Pracy (1 maja)
 • Vesak (terminy zmieniają się, zazwyczaj w maju)
 • Hari Raya Puasa (terminy zależą ramadanu)
 • Święto Narodowe (9 sierpnia)
 • Hari Raya Haji (daty zmieniać)
 • Diwali (Diwali) (terminy zmieniają; zwykle października lub listopada)
 • Boże Narodzenie (25 grudnia)
 • Ankietowanie Dzień wyborów powszechnych wyborów prezydenckich i dni są święta

Szczyt sezonu w Singapurze

Jak zwykle, podróże w czasie wielkich świąt państwowych może być zabawne, ale spodziewać się wyższych cen za noclegi. Hotele często zawyżać ceny do zwiększonego zapotrzebowania, szczególnie podczas księżycowego Nowego Roku.

Festiwale i imprezy w Singapurze

Najgorszy scenariusz dla odwiedzających Singapur ma pojawić się tylko dzień lub dwa po poważnym festiwalu. Ze słabą czasu, to mamy do czynienia z tłumów i wyższych cen bez uzyskiwania cieszyć samym festiwalu. Największe festiwale mające wpływ na transport i zakwaterowanie w Singapurze są Boże Narodzenie (tak, jeden na 25 grudnia), Nowy Rok Księżycowy w styczniu lub lutym, ramadanie i święta narodowego. Znajdziesz wiele mniejszych imprez, parady i uroczystości, aby korzystać z innych festiwali azjatyckiej.

Wiosna

Wiosna w Singapurze rozpoczyna się pora sucha kraju, co czyni go najczęściej przyjemny czas, aby odwiedzić. Temperatury są zwykle około 76 stopni Celsjusza.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Singapore International Film Festival jest najdłużej niezależnym wydarzeniem kulturalnym kraju. To odbywa się każdego kwietnia.
 • W maju, Singapore Airlines sponsoruje Singapore Airlines International Cup. O 3 miliony dolarów nagrody, jest to jeden z najbogatszych wydarzeń azjatyckich wyścigów konnych, przyciągając tłumy na Turf Club.

Lato

Lato to sezon dryest Singapuru i jednym z najbardziej popularnych wśród turystów, ale należy wziąć pod uwagę jakość powietrza podczas odwiedzania. Pomimo mnóstwo wysiłku, aby ograniczyć ten system żarowy praktyk rolniczych w sąsiedniej Sumatrze one kontynuowane, a dym i zamglenie utworzyć słabą jakość powietrza, które dławi się mieszkańców i turystów każdego lata.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Singapore Food Festival jest miesięczny obchody żywności.
 • Wielki Singapur Sprzedaż jest rajem dla kupujących. Od maja do lipca hipermarkety, centra handlowe, butiki i indywidualnych oferują niesamowite rabaty i gospodarzem nocnych imprez handlowych.

Spadek

Wczesną jesienią widzi przerwę w ruchu turystycznym, które nękają lato. Jeśli przyjdziesz na tyle wcześnie, można również zakupy na samym końcu Wielki Singapore sprzedaż.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Grand Prix Singapuru jest częścią Formuły World Championship. To odbywa się każdego upadku w Marina Bay Street Circuit.

Zimowy

Nawet lutego często najbardziej suche miesiące w Singapurze, jeszcze uśrednia osiem dni deszczu. Zobaczysz mnóstwo mieszkańców niosących parasole w każdym czasie; są one użyteczne zarówno gorące słońce i niespodziewanego deszczu.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Chingay Parade to coroczna parada uliczny, który odbywa się w lutym. Kolorowe uroczystość obchodzi urodzin chińskiego bóstw.
 • ZoukOut, jeden z największych festiwali muzycznych Azji tańca, odbywa się każdego roku w grudniu.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *