Najlepszy czas na wizytę w Egipcie

Posted on

Najlepszy czas na wizytę w Egipcie

Przez tysiące lat, podróżujących wyruszyli do Egiptu, by patrzeć z podziwem na starożytnych piramid i świątyń pozostały z czasów faraonów, jednej z największych cywilizacji na świecie nigdy nie wiadomo. Niedawno odwiedzający również przejść do chłonąć kulturę lub do prowadzenia działalności gospodarczej w Kairze; i odkryć idylliczne plaże i słynne raf Morza Czerwonego. Jeśli podróż do Egiptu jest na waszej liście, jedna z pierwszych decyzji, jakie trzeba zrobić to, kiedy iść.

Jeśli pogoda jest podstawowy problem, najlepszy czas, aby odwiedzić Egipt jest w północnej półkuli jesienią zimą lub wczesną wiosną (od października do kwietnia), kiedy temperatury są niższe. Aby uniknąć tłumów w starożytnych miejsc, takich jak piramidy w Gizie, Luksor, Abu Simbel, starają się unikać szczytowego sezonu (grudzień i styczeń). O tej porze roku, zakwaterowanie i wycieczki na terenie całego kraju są zwykle droższe. budżet podróżnych można dostać dobre zniżki w lecie i barkowych sezonów.

Pogoda w Egipcie

Dla wielu ludzi, pogoda jest kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji, kiedy odwiedzić Egipt. Klimat jest zwykle ciepło i słonecznie przez cały rok, i jest bardzo mało opadów na południe od Kairu. Nawet w najbardziej mokrych miejscach (Aleksandria i Rafah), pada tylko na średnio 46 dni w roku. Zimy są zazwyczaj łagodne, z dziennych temperatur w Kairze średnio około 68 stopni C. W nocy temperatura w stolicy może spaść do 50 stopni F lub niższej. W lecie temperatury sięgają średnio 95 stopni F, pogarsza intensywnej wilgoci.

Ważne jest, aby pamiętać, że wiele starożytnych zabytków Egiptu znajdują się w regionach pustynnych, które pozostają gorące pomimo bliskości Nilu. Wspinając się na grobie airless na dzień 100 stopni może być opróżniania. Kilka główne atrakcje znajdują się w południowym Egipcie, gdzie jest nawet lepszy niż Kairze. Jeśli masz w planach odwiedzenie Luksor, Asuan, Abu Simbel i / lub Jezioro Nasera od maja do października, upewnij się, aby uniknąć upale południa przez planowaniu punkt widokowy na wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.

Od marca do maja chamsyn wiatrowej daje grubą pył i piaskowych.

Najlepszy czas na rejs Nilu

Mając to na uwadze, najlepszy czas, aby zarezerwować rejs Nile jest między październikiem a kwietniem. Temperatury są do opanowania w tej porze roku, co pozwala uzyskać jak najwięcej z wycieczki do kultowych miejsc, takich jak Dolina Królów i świątyń Luxor. Z tych samych powodów, podróże w czasie szczytowego miesiącach letnich od czerwca do sierpnia nie jest zalecane. Średnie tony wysokie dla Asuanu przekraczać 104 stopni F o tej porze roku, i nie ma dużo cienia do oferty wytchnienia od południowego słońca.

Najlepszy czas, aby cieszyć się Morze Czerwone

Od czerwca do września to doskonały czas, aby odwiedzić Morza Czerwonego nadmorskich. Mimo że szczyt latem temperatury na wybrzeżu są znacznie chłodniejsze niż we wnętrzu. Średnie temperatury latem w popularnym nadmorskim kurorcie Hurghada oscylować wokół 84 stopni F, a temperatura morza jest balsamiczny 80 stopni F-idealne do nurkowania i nurkowania. W lipcu i sierpniu jest to niezbędne, aby zarezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ ośrodki mogą dostać zajęty wakacjach Europejczyków i Amerykanów; i bogatych Egipcjan szukając ucieczki ciepła z Kairu.

Najlepszy czas na wizytę w Egipcie Pustyni Zachodniej

Summers na pustyni należy unikać, ponieważ temperatury w miejscach takich jak Siwa Oasis rutynowo przekracza 104 stopni C. W środku zimy, temperatury nocne może po prostu spadają poniżej zera, więc to najlepszy czas na wizytę jest w połowie drogi między nimi w obu wiosnę lub upadek. Od lutego do kwietnia oraz od września do listopada są optymalne czasy temperatura mądry, chociaż goście wiosny powinien zdawać sobie sprawę z możliwych burz piaskowych w wyniku rocznej Khamsin wiatru.

Podróż do Egiptu Podczas Ramadanu

Ramadan jest muzułmański święty miesiąc postu, i daty zmieniają się co roku zgodnie z datami w kalendarzu islamskim. Turyści nie oczekuje się szybko, kiedy wizyty w Egipcie w czasie Ramadanu. Jednakże, sklepy i banki mają tendencję do zamykania przez większą część dnia, a liczne kawiarnie i restauracje nie otwarte w ogóle w ciągu dnia. W nocy, nie jest ogólnie świąteczna atmosfera jak jedzenia i picia CV. Pod koniec Ramadanu, istnieje wiele uroczystości, które są zabawne doświadczenie i obserwować.

Wiosna

Wiosna to miły czas, aby odwiedzić Egipt, a temperatury są zwykle dość umiarkowane. Niektórzy użytkownicy mogą chcieć uniknąć chamsyn wiatru sezonie (marzec-kwiecień), a widoczność jest często ograniczona przez piasek i pył burze. Jest to szczególnie niebezpieczne dla zapalonych fotografów. Zakwaterowania i wycieczek ceny są zazwyczaj tańsze niż są w szczycie sezonu zimowego.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Abu El Haggag Moulid, karnawał pięć dni w Luksorze, zwykle odbywa się wiosną, przed miesiącem Ramadan. Festiwal obchodzi lidera Sufi 13th-wieczną Yusuf Abu al Haggag.
  • Ludzie Egiptu świętować Sham el Nessim powitać sezon wiosna w kraju. Zwykle odbywa się w kwietniu, po koptyjskiej Wielkanocy.

Lato

Temperatury są często upalne w lecie, zwłaszcza w Górnym Egipcie niedaleko Luksoru. Ale podróżowanie w tym czasie ma swoje zalety: można zobaczyć Egipt bez pęcznieje z innymi turystami, pozostawiając cię w spokoju na niektóre z najbardziej szanowanych zabytków w kraju. Ramadan zazwyczaj spada w miesiącach letnich; strzeżcie się, że niektóre atrakcje mogą zamknąć wcześniej niż zwykle.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Muzułmanie kończą długiej miesiąca Ramadan z Eid al Fitr, święto religijne.

Spadek

Jak wiosna, jesień przynosi niższe temperatury i przystępne ceny. Ciepło może czasami ostatni w październiku, ale nadal są tłumy cienkie, co czyni ten wielki czas, aby odwiedzić popularnych zabytków. Jeśli planujesz wizytę do plaży, jest to idealna pora, aby to zrobić jak Morze Czerwone jest jeszcze ciepły i mało ludzi.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Wafaa Al Nil jest starożytny festiwal poświęcony Nilu. To zazwyczaj odbywają się we wrześniu.

Zimowy

Choć zima może oznaczać ładna pogoda, to również w sezonie turystycznym. Atrakcje będą bardziej zatłoczone, a ceny hoteli mogą rakieta. Jest okazjonalne deszcz i niektóre miasta, jak Aleksandrii, będzie dość wilgotne.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • 7 stycznia, gdy Coptics Egiptu świętować koptyjskiego Bożego Narodzenia. O północy wierni gromadzą en masse i cieszyć się tradycyjne Fatta posiłek.
  • Abu Simbel Festiwal odbywa się w dniu 22 lutego każdego roku w ramach obchodów tytułowej świątyni.
  • Dawniej odbyła się w lecie, Kair Art Fair to jedna z największych wystaw sztuki współczesnej w kraju.