Najlepszy czas na wizytę w Rzymie

Posted on

 Najlepszy czas na wizytę w Rzymie
Wieczne Miasto jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok. Tam naprawdę nie ma „zły” czas, aby odwiedzić Rzym, ale należy pamiętać, że w lipcu i sierpniu może być gorący i wilgotny, a od grudnia do marca są na chłodnej stronie. Większość zgodzi się, że najlepszy czas, aby odwiedzić Rzym jest od września do listopada i kwietnia do maja, kiedy tłumów są mniej, dni są jasne i słoneczne, a wieczory są kruche i cool-zwykle wymagające tylko lekką kurtkę.

Ale bez względu na porę roku zdecydujesz się na podróż do Rzymu, zanim Twoje wakacje planuje, że to dobry pomysł, aby wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym tłumie, pogoda, wydarzeń specjalnych i budżetu.

Pogoda w Rzymie

Rzym ma klimat śródziemnomorski z chłodnymi, wilgotnymi zimami i gorące, wilgotne lata. Temperatury w lipcu i sierpniu mogą łatwo przekroczyć 90 stopni Fahrenheita (32 stopni Celsjusza), przy wilgotności do meczu. Reszta roku klimat jest przyjemny, z niskimi temperaturami oscylują 40 stopni Celsjusza (4 stopnie Celsjusza). Grudzień, styczeń i luty to najzimniejsze miesiące w roku, chociaż rtęć rzadko spadki poniżej 30 stopni Fahrenheita (-1 stopni Celsjusza). Opad śniegu nie jest niespotykane, choć rzadko gromadzi.

Październik i listopad są deszczowy miesiąc w Rzymie.

Szczyt sezonu w Rzymie

Czerwiec, lipiec, sierpień i zobaczyć najcięższe Ruch turystyczny w Rzymie, ponieważ wiele osób podejmuje swoje wakacje w lecie w czasie przerwy szkolnej. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić w sezonie, być przygotowane do dużych tłumów i długiego oczekiwania w kolejkach w popularnych atrakcji. Deszcz jest możliwe, ale mało prawdopodobne, dzięki czemu latem idealny do zwiedzania, posiłki w kawiarni na świeżym powietrzu, i jeść lody, dlatego tak wielu podróżnych planować swoje wycieczki w tym czasie.

Wiosna i jesień są także popularne sezony dla podróżnych. Pogoda marca jest nieco bardziej zmienna (i chłodniej) niż kwietniu, kiedy miasto zaczyna się rozgrzać. Wielki Tydzień (Wielkanoc Tydzień, który w zależności od kalendarza księżycowego jest od marca do kwietnia) to wyjątkowo pracowity czas w Rzymie, zwłaszcza jak zbliżyć się do Watykanu. Tymczasem światło nigdy nie jest jak złote i jasne, jak to jest w październiku i listopadzie. Należy pamiętać, że są to jedne z najbardziej mokrych miesięcy, ale upadek może być doskonała okazja, aby skorzystać z mniejszych tłumów i obniżonych cenę.

Nie liczy się na zewnątrz, zimą jest rzeczywiście bardzo dobry czas, aby odwiedzić, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na wyleganie, i zobaczyć, atrakcji turystycznych i miejsc w historycznym centrum bez długich liniach i kruszenia tłumów. Od grudnia do lutego widzi stosunkowo łagodny klimat, dzięki czemu można zwolnić i wziąć w codziennym życiu rzymskiego, ale należy zapakować ciężką kurtkę, czapkę, szalik, przytulne i ciepłe rękawiczki.

styczeń

W styczniu temperatury kąpieli, ale słoneczny dzień są również prawdopodobne. Za niski sezon Rzymu, nadal istnieje sporo rzeczy do zrobienia, ponieważ Wieczne Miasto nigdy nie zamyka.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Największe uroczystości Sylwester jest na Piazza del Popolo, capping off roku z muzyką, tańcem i musujące sztucznych ogni.
 • Epifania 6 stycznia przypada 12. dzień Bożego Narodzenia.
 • Również w dniu 6 stycznia, dobra czarownica, La Befana przynosi cukierki dzieciom i procesja rano średniowiecznych kostiumach ludzi odbywa się w Watykanie.
 • 17 stycznia jest Dzień Świętego Antoniego, obchodzi patrona rzeźników, zwierząt domowych, ekspresy do kosza, a grabarzy.

luty

Nie inaczej niż styczeń, luty w Rzymie jest zimno, ale niemal pozbawione turystów, co oznacza, że ​​będziesz mieć wolną rękę, aby cieszyć się kapitału w pośpiechu.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Rzymu Carnevale, obchody początku Wielkiego Postu, nie jest tak sławny jak Wenecji ale to zabawa wszystkie takie same.

Marsz

Sprężyna może być również zajęty czas w Rzymie, ponieważ tysiące chrześcijan przybywa do Rzymu podczas Easter Week (wchodzących kiedyś w marcu lub kwietniu), aby odwiedzić Bazylikę Świętego Piotra i Muzeów Watykańskich. Wiele hoteli pobierać najwyższą cenę w tym okresie.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Międzynarodowy Dzień Kobiet lub Festa della Donna jest obchodzony w dniu 8 marca.
 • Środa Popielcowa to początek Wielkiego Postu, z audiencji tego ranka. Zdobądź bilety online przy Stolicy Apostolskiej stronie .

kwiecień

Kiedy Wielki Tydzień przypada w kwietniu, uroczystości zakończą się Wielkanoc ( Pasqua ) masy na placu Świętego Piotra, wypełniając po brzegi z prawie 80.000 pielgrzymów.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Dobre uroczystości piątek rozpocznie o masie 5 pm w Bazylice Świętego Piotra, a następnie Via Crucis, procesji latarka świeci.
 • Niedziela Wielkanocna msza odbywa się na Placu Świętego Piotra w 10 rano Papież zwraca się do tłumu w południe.
 • Poniedziałek Wielkanocny ( Pasquetta ), Papież posiada masę na Placu Świętego Piotra w południe.
 • Rzym Maraton odbywa się w kwietniu każdego roku.

Może

W kolejnych dniach Wielkiego Tygodnia, jest guz w turystyce, więc należy dokonać lotnicze i hotelowe rezerwacje wcześnie.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • 01 maja lub Primo Maggio jest obywatelem znakowania Day-Pracy obchody pracownika urlop.
 • Zaprzysiężenia nowego Gwardii Szwajcarskiej dzieje się w Watykanie w dniu 6 maja.
 • Na początku do połowy maja, Rzym gospodarzem Internazionali BNL d’Italia (Rzym) otwarty w centrum tenisowym Stadio Olimpico.

czerwiec

W czerwcu pojawi się wyraźny wzrost liczby turystów z małymi dziećmi, więc należy zarezerwować zastrzeżenia do najbardziej przyjaznych rodzinie miejsc z wyprzedzeniem.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Festa della Repubblica (Dzień Republiki) obserwuje się w dniu 2 czerwca, upamiętniające dzień w 1946 roku, kiedy Włochy stały się republiką.
 • Festa di San Giovanni to ważny festiwal z okazji taniec, muzyka i jedzenie.

lipiec

Historycznie najgorętszych miesięcy w roku, temps może osiągnąć blisko 100 stopni Fahrenheita (38 stopni Celsjusza) i może to być dość parno. Pokonać ciepło wewnątrz kościołów i muzeów w ciągu dnia, spacerując po ulicach w nocy, kiedy Rzym jest najbardziej żywe.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Lungo Il Tevere Roma to wydarzenie biodra i dzieje wyposażony w których tymczasowe bary pop-up, restauracje, stoiska spożywcze i klubów muzycznych linia się wzdłuż brzegów Tybru.

sierpień

Sierpień może być tak gorąco w lipcu przy temperaturach rosnących pod intensywnym rzymskiego słońca. Jednak, ponieważ jest to czas wielu Rzymian jak udać się do morza, miasto może być zaskakująco cichy.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Isola del Cinema oferuje letni cykl filmowy na Tiberina Island, w środku Tybru.
 • Ferragosto (Wniebowzięcie) ląduje na 15 sierpnia, to czas dla BBQs i świadomość, że lato we Włoszech wkrótce dobiegnie końca.

wrzesień

Jak dzieci wracają do szkoły, tłumy zaczynają się przerzedzać się nieco we wrześniu, a pogoda staje się odrobinę bardziej przyjemne. Dni nadal będzie ciepło, ale poczujesz temperatur jesienią zaczyna wkradać się na chłodne wieczory.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Sagra dell’Uva (Festiwal winogron) to wydarzenie odbyło żniwa na początku miesiąca w bazylice Konstantyna na forum.
 • Początek najważniejszej nożnej ( calcio ) sezonu! Forza Italia !

październik

Spadek kolory i chłodniejsze temps obfitości, tak jak i sztuki, rzemiosła i antyków targów.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

listopad

Zima jest tuż za rogiem, ale niebieskie niebo i ciepłe popołudnia odpoczynku.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Dzień Wszystkich Świętych 1 listopada to święto bankowe w pamięci o zmarłych.
 • Święto św Cecylii w kościele Santa Cecilia in Trastevere jest na 22 listopada.

grudzień

Jak można sobie wyobrazić, Boże Narodzenie w Rzymie jest magiczne, z wyszukanymi szopek wszędzie i jaskrawo kolorowe światła nawleczone całym ulicach zabytkowego centrum miasta.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

 • Podczas Chanuki, przejdź do Piazza Barberini świadkami oświetlenie olbrzymiego menorah.
 • Przejrzyj rynek Roczne Boże Narodzenie na Piazza Navona.
 • Wigilia w Watykanie, gdzie tradycyjna odsłonięcie Dzieciątka Jezus występuje w naturalnej wielkości Narodzenia.
 • Pasterka w Wigilię to specjalny tradycja rzymska.