Najlepszy czas na wizytę w Tajlandii

Posted on

Najlepszy czas, aby udać się do Tajlandii w porze suchej, która rozciąga się mniej więcej od listopada do kwietnia. Nic dziwnego, że jest to, niestety, najbardziej pracowity okres w kraju, a także, jak rzesze turystów przybywają do skorzystania z suchej pogodzie między sezonów monsunowych.

W zależności od tego, gdzie się znajdują, deszcz podczas sezonu monsunowego Tajlandii może być tak bez przerywania jako prysznicem popołudnie fajnych rzeczy w dół. Z drugiej strony, niektóre burze mogą szaleć na dni i spowodować powodzie w niektórych obszarach. Deszcz pojawia się niespodziewanie, nawet podczas pory suchej Tajlandii, a będziesz jeszcze znaleźć wiele miejsc do odwiedzenia w miesiącach monsunowych. Zaletą podróżowania sezonem Tajlandii jest to, że trzeba będzie walczyć mniej tłumów i można dostać lepsze oferty na noclegi w popularnych miejsc.

Najlepszy czas, aby odwiedzić Bangkok

Najlepszy czas na wizytę w Tajlandii

Najlepszy czas, aby odwiedzić Bangkok będzie częściowo zależeć na jakie strony masz nadzieję zobaczyć. W ogóle, od maja do listopada to doskonała okazja, aby odwiedzić ze względu na minimalny opad-tego sezonu przypada na sezon ramieniu mokrych miesięcy. W ogóle, od grudnia do lutego to najzimniejsze miesiące o niższej wilgotności.

Bangkok jest zwykle piekielnie gorąco przez cały rok; będziemy chcieli luźną odzież wykonaną z materiałów oddychających i otwartych, takich jak buty japonki. Burze pojawiają się w godzinach popołudniowych podczas pory deszczowej, czasami zalewa ulice.

Wrzesień to zwykle najbardziej mokry miesiąc w Bangkoku. Niskie obszary wokół Bangkok w pobliżu rzeki Chao Phraya są narażone na zalanie podczas bardzo wilgotnych porach monsunowych, podczas gdy zanieczyszczenie w Bangkoku utrzymuje wilgotność bardzo wysokie przez cały rok.

Najlepszy czas na wizytę w Chiang Mai

Chiang Mai doświadcza przyjemny, łagodny pogoda od listopada do połowy lutego, co czyni go jednym z najlepszych razy do odwiedzenia. Nic dziwnego, że ten sezon jest szczyt sezonu turystycznego, więc można się spodziewać więcej tłumów i wyższych cen hoteli, ale pogoda sprawia, że ​​warto dodatkowych kłopotów. Temperatury mogą zanurzyć się poniżej 70 stopni Celsjusza w nocy w Chiang Mai podczas upadku, a nawet niższy później w ciągu roku.

Chociaż Chiang Mai jest stosunkowo chłodniejsze i łagodniejszy niż w pozostałej części kraju, dzięki elewacji, zanieczyszczenia z pułapek ruchu wilgotności miasta podczas gorących miesiącach marcu i kwietniu. Kurz i niekontrolowane pożary powodują złą jakość powietrza w marcu i kwietniu w okolicy Chiang Mai i północnej Tajlandii. Pożary są coroczne wydarzenie, że rząd nie był w stanie kontrolować. Osoby z astmą lub alergią na działanie dymu lub kurzu będzie lepiej wizyty w innej porze roku, być może w porze deszczowej, gdy powietrze jest czystsze.

Pogoda na Wyspach tajskich

Pogoda w tajskich wysp ma wpływ nie tylko od pory roku; sztormy na morzu może przynieść deszcz nawet w suchych miesiącach.

Deszcz zaczyna się około kwietnia i zwęża się w październiku na zachodnim wybrzeżu na wyspach na Morzu Andamańskim, takich jak Koh Lanta i Phuket. Wyspy takie jak Koh Tao i Koh Phangan w Zatoce Tajlandzkiej zobaczyć najwięcej deszczu w okresie od października do stycznia. Niektóre wyspy takie jak Koh Lanta praktycznie zamknąć w sezonie monsunowym. Choć nadal będziesz w stanie zorganizować transport tam, twoje wybory żywieniowe i zakwaterowania może być bardzo ograniczona.

Temperatury w styczniu i lutym są przyjemnie ciepłe, ale potem wspiąć się piekielnie gorąco wokół końca kwietnia tuż przed rozpoczęciem monsun. Deszcze monsunowe zaczynają się około maja lub na początku czerwca i potrwa do listopada. Podróżując w czasie sezonu monsunowego jest na chybił trafił, ale będziesz w stanie cieszyć się kilka miejsc w Tajlandii z niewielkim deszczem lub jedynie sporadycznych burz. Na północy Tajlandii zazwyczaj otrzymuje mniej deszczu niż na południu podczas sezonu monsunowego.

Zajęty sezonu i Festiwale w Tajlandii

Boże Narodzenie i Nowy Rok święta mają tendencję, aby przyciągnąć tłumy do Bangkoku, a następnie wspina się stale zajęty sezon od stycznia naprzód. Chiński Nowy Rok (która odbywa się w styczniu lub lutym) jest kolejnym zajęty czas, jak wiele osób podróży do Tajlandii do 15-dniowego urlopu.

Nieoficjalna zajęty sezon uderza wyspy w Tajlandii około czerwca, jak wielu studentów z Europy i Australii udać się na imprezę na wyspach, takich jak Koh Tao, Koh Phangan, Koh Phi Phi. Wyspy uspokoić ponownie nieznacznie po studenci kończą przerw letnich.

Największe festiwale w Tajlandii mają tendencję do ceny zakwaterowania rakieta i transportu wypełnia się przed i po uroczystości.

Chiang Mai jest epicentrum dla Songkran, tajski nowy rok i woda święto, wielkie wydarzenie obchodzone 13 kwietnia do 15. Zakwaterowanie i transport są całkowicie zarezerwowane zarówno przed jak i zaraz po festiwalu.

Haad Rin obszar Koh Phangan w Zatoce Tajlandzkiej przyciąga ogromne rzesze imprezowiczów każdego miesiąca zobowiązany do słynnego Full Moon Party; nocleg w okolicy Haad Rin uderza maksymalną pojemność. Pamiętaj, aby zaplanować wizytę wokół terminach Full Moon Party.

Loi Krathong Yi Peng i festiwale (daty zmiany, zazwyczaj w listopadzie) przyciągają znaczne tłumy do Chiang Mai; transport zostanie całkowicie przeciążony.

Wiosna

Azja jest jednym z najgorętszych miesięcy w Tajlandii, ale również zupełnie suche. Spodziewaj tłumy w większości atrakcji turystycznych, a także wyższe ceny.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Songkran, wakacyjny Tradycyjny tajski Nowy Rok, odbywa się w kwietniu 13. To znakami towarowymi ogromnej walce wody na ulicach-świetny sposób, aby ochłodzić.

Lato

Jeśli nie przeszkadza deszcz i ciepło, może być w stanie znaleźć ofertę poprzez odwiedzenie Tajlandii w okresie letnim. W Chiang Mai, szczyty monsunowych w sierpniu, podczas gdy w Bangkoku temperatura może przekroczyć 100 stopni Celsjusza. Mimo to, lato to popularny czas dla studentów do odwiedzenia Islan

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • The Amazing Tajlandia Grand Sprzedaż odbywa się każdego lata i jest sponsorowany przez instytucję turystycznej kraju. Sklepy ciąć ceny o ponad 80 procent.
  • Królowej urodzin jest 12 sierpnia, który służy również jako Dzień Matki w Tajlandii. Ceremonia odbywa się przy świecach w godzinach wieczornych.

Spadek

Spadek w Tajlandii może być bardzo mokry, ale tłumy są mniejsze, temperatury są nieco chłodniejsze, a zniżki poza sezonem może uczynić podróż bardziej przystępne. Pamiętaj, że spadek powodzie nadal być problemem w większości miast!

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • Podczas Loi Krathong i Yi Peng latarnie zasilane przeciwpożarowe są uwalniane do nieba w Chiang Mai.
  • Odwiedź dziwaczne Phuket Wegetariańskie Festival we wrześniu. Unikalna wydarzenie jest rzeczywiście częścią taoistycznych Dziewięciu Emperor Gods Festival.

Zimowy

Jak pora monsunowa porusza się, poruszają się tłumy. Zima to doskonały czas, aby odwiedzić, ale oczekują więcej tłumów i wyższych cen w całym kraju.

Wydarzenia na sprawdzeniu:

  • 05 grudnia jest król Tajlandii Narodzenia, które obchodzone jest w całym kraju.
  • Nie przegap świąteczne pełni księżyca Party na Haad Rin na wyspie Koh Phangan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *