Skip to main content

Najlepszy Markets w Paryżu (dla każdego typu Traveler)

 Najlepszy Markets w Paryżu (dla każdego typu Traveler)

Miłośnicy rynkowe będą zachwyceni odkryciem, że są one w żaden brakuje w stolicy Francji. Jest to, mimo wszystko, miasto słynie wymagających żywności kultury, nie wspominając o modę i historię. W rezultacie, a także ze względu na lokalną odporność na mdłe sieci sklepów przejmując ulicach, Paryż szczyci się imponującą gamę targowiskach. Pop-up rynki żywności, pchle targi i sprzedających antyki, stare-świata „bazary”, stałe ulice rynkowe i smakoszy Sklepy specjalistyczne wszystkie obfitują w mieście. Bez względu na upodobania, pragnienia lub interesy, tam rynek nazywając swoją nazwę. Czytaj dalej, aby w domu szybko na to, co najlepsze – w każdej kategorii.

Jak globalne miasta iść, Paryż zapewne ma jeden z największą liczbą per capita na wolnym powietrzu, targowiskach pop-up, ukochany przez mieszkańców, którzy tłumnie do nich raz w tygodniu, aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkcji, serów, ryb i wędliny, chleb, oliwki i świeże kwiaty cięte, wśród innych przedmiotów. Aby naprawdę zanurzyć się w paryskiej kultury rynkowej, wizyta w jednym z tych Shangri-Las świeżych produktów spożywczych, jest na pewno w porządku. Na szczycie żywności, można spodziewać buskers nuci się klasyczne utwory w nadziei kilka monet, okazjonalne żonglera lub pantomimy oraz innych artystów ulicznych, wszystkich znanych bywalców cotygodniowych rynkach, gdzie założyć sklep.

Teraz, że jesteś gotowy, aby się zanurzyć, można się zastanawiać, które rynki są najlepsze. Większość, jeśli nie wszystkie z nich są przyjemne miejsca na spacery, smak i odchodzić z pysznych, przedmioty o wysokiej jakości – przy założeniu, że nie jesteś klaustrofobiczna, oczywiście. Zwłaszcza w weekendy, najbardziej popularne wśród tych rynkach lokalnych uzyskać bardzo zatłoczone.

lokalne Ulubione

Marche Aligre pobliżu Bastylii jest uważany przez paryżan (i przez nas) jest jednym z najlepszych tygodniowych rynków w mieście; jakość produktu, ryby i mięso oferowanych przez ponad 20 dostawców jest doskonałe, a atmosfera jest niemal niezmiennie charming.The targ jest mniej afery wyskakującego niż jednego stałego, otwarte codziennie z wyjątkiem poniedziałku , Tam dostać wcześnie – większość sprzedawców zamknąć swoje stoiska o 1:00 pm w dni powszednie i 2:00 pm w weekendy. Jest też hali targowej, Marché Beauveau, przylegający na zewnątrz jedna z który jest otwarty przez cały tydzień. (Metro: Ledru-Rollin lub Faidherbe-Chaligny – Linia 8)

Bastille Rynek: Kolejna wysoce pożądane na rynku jest taki, który rodzi się w każdy weekend wzdłuż ruchliwego Boulevard Richard Lenoir, w pobliżu Place de la Bastille (Metro: Bastille). Oprócz wybitnych produkcji, sera i kwietniki, spróbuj stanąć na Bliskim Wschodnie pobliżu środka dla świeżych oliwek i pyszne kanapki, z falafel do tabouleh i hummus– ulubionym porze lunchu, który współgra z wegetarian wśród was.

„Les puces de Paris” – dosłownie, pchły Paryża – uważane są za instytucje pół święte przez Francuzów, którzy na ogół pozostają raczej odporne na działanie sił korporacyjnych globalizacji i nie chcą ich miasto, aby stać się (jak wiele z Londynu ) morze jednorodnych sieci sklepów. pchle targi nie są szczególnie łatwe w obsłudze, a znalezienie rzadki klejnot jest rzeczywiście wyzwanie. Ale to właśnie zabawy.

Z Puces de Clignancourt , najstarszy, największy Paryża – a na pewno najbardziej chaotyczny – pchli targ zaklinowane na pasie niedaleko ponurym północnej granicy miasta, na Puces des Vanves na przeciwległym końcu w południe, te tradycyjne rynki są najlepiej podchodzić z duch spontaniczności i ciekawości. Przede wszystkim, spadek oczekiwań co do tego, co można odkryć. W wielu stoiskach, będziesz prawdopodobnie musiał przesiać przez stosy dziwnej starej śmieci przed znalezieniem element wartego zabierając do domu; w innych, cenne antyki są na sprzedaż, ale zdecydowanie poza zasięgiem dla większości z nas – chyba że czujesz się gotowy, aby dostać swoje rękawice targowaniu na, oczywiście.

Dojazd i Orientacja: 

Puces de Clignancourt można uzyskać z metra Porte de Clignancourt (kierujemy się na rynku od zjazdu z metra). Otwarte w soboty od 9:00 do 6:00 pm; Niedzielę i poniedziałek od 10:00 do 5:00 pm.

Dla Puces de Vanves: wysiąść na stacji metra Porte des Vanves. Rynek Vanves jest otwarty w każdy weekend od 7:00 do 2; południe.

Pop-Up na poddaszu sprzedaży

W uzupełnieniu do pół-stałych rynków w Clignancourt i Vanves, spróbuj pojawiały się jednym sprzedaży weekendu poddaszu miasta. Te wiosna się okresowo –  sprawdzić tę witrynę (tylko w języku francuskim, niestety),  aby znaleźć taki, w pobliżu w czasie wizyty.

Oprócz rynków pop-up, które wyrastają tygodniowy wokół stolicy Francji, Paryż liczy również niezwykle wysoką liczbę doskonałych stałych ulic rynkowych: Są to na ogół pieszych tylko czy ulice przyjazne dla pieszych wyłożone tradycyjnymi warzywami, sklepach serem, rzeźników , kwiaciarnie, piekarnie, restauracje i kawiarnie (ten ostatni na powitanie przerwę od zakupów i pobierania próbek).

Od Rue Mouffetard w Dzielnicy Łacińskiej do Rue Montorgueil klapsa w centrum miasta, ulice te są idealne, jeśli chcesz, aby w pewnym otoczeniu rynkowym, ale nie chcą mieć zarezerwować danym czasie tygodnia. Rue Cler w zachodniej części Paryża, w pobliżu wieży Eiffla, jest również doskonałym targ; podczas Rue des Martyrs w 9 jest prawdopodobnie najmodniejszy ze smakoszy w tej chwili.

Dojazd i Orientacja: 

Na rynku Rue Mouffetard, metrem do Censier-Daubenton lub Place Monge (zarówno linia 7), i chodzić dwa bloki na ulicy tętniącego życiem.

Aby dostać się do Rue Montorgueil, pojechać linią metra nr 4 do Etienne-Marcel i krzyż zajęty Rue de Turbigo Rue Etienne-Marcel; skręcić w prawo w Rue Montorgueil.

Na rynku Rue Cler, metrem do La Tour-Maubourg lub Ecole-Militaire (zarówno linii nr 8); Tętniąca życiem ulica jest pięć do dziesięciu minut na piechotę.

Wreszcie, na Rue des Martyrs rynku , swoją  najlepszą opcją jest wysiąść na stacji metra Notre-Dame de Lorette (linia 9) i wend się modny ulicę w kierunku jego wysokości w Montmartre.

Nie każdy ma możliwość spędzenia Bożego Narodzenia lub hannukah w Paryżu – ale to z pewnością doświadczenie, warto dążyć do. Jest to szczególnie ważne ze względu na ciepłych, pogodnych domków stylu alzackim, które pojawiają się każdego roku w całym mieście, a sprzedawał wszystko od pierników do ręczna biżuterię, przyprawione grzane wino, aby pomóc zachować swoje ręce ciepłe i delikatne dekoracje świąteczne na drzewie z powrotem do domu.

Wybierane Markets

Niewątpliwie najbardziej popularne, a największy roczny rynek święto jest na rozległym Avenue des Champs-Elysées. Poza gospodarzem dużej liczby producentów, tam zazwyczaj lodowisko, jazda na łyżwach i obszar „Mikołaja Village”, które są idealne do przechowywania młodszych członków rodziny zajęte.

Inne bardzo oczekiwaną rynki obejmują jeden w St-Germain-des-Pres, pobliską Trocadero / wieża Eiffla, i taki, który jest szczególnie pożądane dla swoich rzemieślniczych alzackich produktów spożywczych przy Gare de l’Est, wschodnim dworca kolejowego miasta.

Jeśli tradycyjne rynki żywności przez miasto są fantastyczne porty zaproszenia do świeżych produktów w szczególności, liczne sklepy spożywcze, restauracje i rynków, które zamieszkują francuskiej stolicy są szczególnie idealny do obsady walizkę przed powrotem do domu. Od francuskich musztard confits, sosów i pasztetów do smakoszy czekolady, suszonych grzybów i przypraw i francuskich win, te wysokiej klasy epiceries  to wszystko.

Najbardziej popularne wśród tych, oferuje najszersze naw i produktów w ofercie, są Lafayette Gourmet (w Galeries Lafayette Department Store; Metro / RER linii podmiejskich: Haussmann St-Lazare lub Opera) oraz Grande Epicerie w domu towarowego Bon Marché na lewym brzegu (metro: Sevres-Babylone).

Oba te rynki mają ogromne sekcje poświęcone konserwy dobre, suszone towary, czekoladki, ciastka, słodycze i inne macarons, jak również imponujący wybór wysokiej jakości win, piw i alkoholi.

Oni sprzedają również doskonałe produkty świeże, pieczywo, sery i meats– ale uważaj na stromych metki. To chyba najlepiej udać się do jednego z wyżej wymienionych cotygodniowych rynkach pop-up dla świeżych rzeczy, jeśli chcesz uniknąć rozwidlone małą fortunę.

Gourmet łańcuchy pokarmowe z bardzo dobrej jakości obejmują Fauchon i Hediard; dla francuskich specjalistycznych herbat, które zadowolą nawet najbardziej wybredne podniebienia, spróbuj Mariage Frères lub Kusmi Tea .

Ostatni, ale nie najmniej na naszej liście są coroczne targi dedykowane do specjalistycznych towarów, od jedzenia i wina do mody i akcesoriów. Choć większość turystów nigdy nie dotrzeć do nich – przecież niewielu z nas naprawdę myśleć o spędzeniu dni urlopu w zatłoczonym centrum konferencyjnym – mogą być wielkie porty zawinięcia, jeśli masz nadzieję, że pochodzą z dala od swojego paryskiego wypad ze specjalnego, twardego -to znaleźć przedmioty. Rzemieślnicy i specjalne marki z całego kraju i świata skonfigurować kabiny w tych corocznych imprez, sprzedawał odzież i akcesoria regionalne specjały dla smakoszy, Home Decor i nawet trudno rytm wycieczki zorganizowane. Te coroczne pokazy są jednymi z najbardziej popularnych i oferują najszerszy wybór pod jednym dachem:

Foire de Paris:  ogólnie stwierdzić na początku lata, w tym popularnym wydarzeniem jest prawdopodobnie premierowe specjalistyczne-towary i usługi francuskiej stolicy fair. Oferujący produktów i marek z obu ustalonych i rzemieślnik marek, w różnych kategoriach, jak moda, jedzenie i wino, i turystyki, jest to dobre miejsce, aby kierować, jeśli nie jesteś pewien, co szukasz, lub mieć wiele konkurujących zainteresowania.

A Taste of Paris:  Ten rocznie gastronomiczny wydarzenie w Grand Palais rośnie ogromnie na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, jako nowego pokolenia młodych smakoszy i początkujących restauratorów i właścicieli żywnościowego ciężarówek zmieniają raz stateczny kulturę kulinarną miasta. Szczególnie zabawne są możliwości, aby spełniać najwyższe i rosną-gwiazdkowe kucharzy z siedzibą w mieście, a nawet smak ich kreacje.

Artystów Otwarte Studios w Belleville: Żywy, kosmopolityczny wschodniego sąsiedztwa z Belleville ożywa jeszcze większej aktywności każdego roku dziesiątki lokalnych artystów i rzemieślników otworzyć swoje podwoje dla ogółu społeczeństwa na trzy pełne days– zwykle przez długi okres weekendu. Jest to fantastyczne wydarzenie, aby sprawdzić, czy jesteś na rynku znaleźć specjalną małoformatowych malarstwa, rzeźby lub kawałek rzemieślniczej biżuterii; będzie można zobaczyć ciekawy, off-the-beaten-track strony Paryża, podczas gdy jesteś na to.

Zalecamy drinka w  Aux Folies baru po uważne studia kilku artystów w zakresie: od stolika (jeśli uda się szkopuł jeden, że jest), można podziwiać lub nienawidzić misternych sztuka ulicy zdobiły ściany na przylegający od strony ulicy.

You may also like