Najvyššie 9 Festivaly v Taliansku

Posted on

 Najvyššie 9 Festivaly v Taliansku
Väčšina z týchto špičkových festivaloch sú zadarmo, ale niektoré udalosti vyžadujú zakúpenie vstupeniek. Mnoho talianskych festivaly sú založené na historických udalostiach a môže zahŕňať sprievody s ľuďmi oblečených v dobových kostýmoch, súťaží medzi jednotlivými mestskými časťami mesta, vlajky vrhačov, jedlo a ohňostroj. Leto je výška festivalovú sezónu – ako budete cestovať v Taliansku, pozrite sa na plagátoch propagujúcich si Festa alebo Sagra.

Carnevale – Taliansko karneval a festivaly

Benátky sú jedným z najväčších fašiangových slávností na svete, ale Carnevale sa oslavuje v mnohých talianskych mestách. Viareggio, na pobreží Toskánska, je známy pre svoje prepracované plaváky a sprievody sa konajú na niekoľkých víkendov. Carnevale udalosti sa často vyskytujú pred skutočným dátumom karnevalu, taky. Carnevale zvyčajne padá v februári.

Il Palio di Siena – dostih v hlavnom námestí

Palio Siena je jedným z najznámejších talianskych súťažiach Palio. Siena Palio je dostih beží v neobvyklom tvare vejára námestí, Il Campo. Siena 17 Contrada alebo susedstve, súťažiť vyhrať Palio. Závod kôň prebieha ako v júli a auguste sa ďalšie akcie koná pred preteky.

L’Ardi di San Costantino – Ancient Horse Race

L’Ardi Di San Costantino je jedným z najväčších festivalov na Sardínii. Koná v júli, to vzrušujúce závodný kôň pripomína Konštantínov víťazstvo v Mulvian mosta 312. Je to naozaj viac, ako je závod, a to má zaujímavú duchovnú zvrat. Okrem sledoval preteky, veľká séria stánkov s jedlom to skvelý festival k jedlu robí.

Festa della Madonna Bruna – sprievod a ohňostroj

Madonna Bruna festival, 2. júla v Matera, je jedným z najzaujímavejších procesie, aké sme kedy videli. Sprievod má prekvapivý koniec, a neskoro v noci, než sa vydáte do svojho jaskynného hotela, je tu nádherný ohňostroj nad Sassi Matera. Je to naozaj krásny pohľad.

La Quintana – Stredoveké Rytierske

Ascoli Piceno má stredoveký rytiersky turnaj, La Quintana, na prvú nedeľu v auguste. Vrcholom festivalu je sprievod pred turnajom s ľuďmi oblečenými v stredovekých kostýmoch. V nadväznosti na turnaji, je tu sprievod oslavujúce víťaza a slávnosti, ktorá trvala dlho do noci. Ascoli Piceno sa nachádza v centrálnej talianskom regióne Marche.

Letné hudobné festivaly

Prechod na hudobnom festivale alebo vonkajšie koncert v lete môže byť jedným z vrcholov cesty do Talianska. Nájdete tu mnoho koncerty pod holým nebom v námestiach a na verejných miestach po celom Taliansku.

Regatta z Ancient námorných republík

Závod z dávnych námorných republík je historická loď závod na lodiach nazývaných Gozza, každý hádal tímom osem veslárov z jednej zo štyroch námorných republík: Amalfi, Janov, Pisa, a Benátky. Pred závodu, je tu pestrý sprievod s účastníkmi z oboch republikách oblečené v tradičných stredovekých kostýmoch. Umiestnenie festival otáča každý rok.

San Biagio Festival – Day Festival južnom Taliansku svätých

San Biagio Day nemusí byť jedným z najväčších talianskych festivalov, ale je to oslávili niekoľko miest v Taliansku. To vám dáva predstavu o tom, čo je typické pre festival vyzerá v južnom Taliansku. Avetrana je na Salento polostrove Puglia, podpätku talianskej topánky.

Disfida – lukostreľba a stredoveká procesie v Fivizzano

Disfida je lukostreľba súťaž medzi štvrtiach Fivizzano v Lunigiana severného Toskánska, ktorá sa konala v júli. Aj keď to nie je top festival, je to typický festival sa stredovekým sprievode, vrhačov vlajky a ohňostroj.

Lukostreľba Súťaže sa konajú v iných mestách. Jedným z najznámejších je v Montalcino, Toskánsko.