Nakupovanie v Ubud a okolo centrálnej Bali

Posted on

 Nakupovanie v Ubud a okolo centrálnej Bali
Nákupný scénu v strednej Bali, vrátane jeho turistického centra Ubud, je bledý tieň južnej Bali, pokiaľ ide o počet nákupných centier a skladových predajní sa týka. Ale Central Bali, menej zhotovená zvody modernity, má pulzujúci maloobchodné scénu jeho vlastné.

Začať nakupovať na rozľahlej Pasar Ubud v centre mesta Ubud, potom preskúmať ulice vyžarovať preč od neho – Jalan Monkey Forest, a to najmä, je lemovaná butikov Luxusnejšie mydla, klenoty a marmelády.

Vyhnať z Ubud a budete čoskoro dosiahne počet remeselníkov dedinách, kde generácia dedinčanov urobili poriadok živobytie výrobné klenoty, sochárstvo, a textílie pre Bali ušľachtilú a kňazskej triedy. V týchto dňoch, že som sa obrátil svoje schopnosti dodávať cestovnom ruchu a export-riadený dopytom. Ich výrobky sú k dispozícii v každom nákupnom centre v južnej Bali, ale ak chcete získať jemné zlaté šperky alebo nádherné rezby z dreva za veľkoobchodné ceny, navštíviť svojich dielňach pár minút jazdy od Ubud zádrhel zjednávať.

Nakupovanie v Ubud Market (Pasar Ubud)

Generácia šľachticov Ubud slúžili ako patróni na balijských umelcov a remeselníkov, rolu oni pokračujú k tomuto dňu. Od samého začiatku, remeselníci by vytvárať svoje dielo vo svojich dedinách, potom priviesť hotové výrobky predávať za Pasar Ubud, v tesnej blízkosti Ubud kráľovský palác.

Ceny sú pomerne nízke v Pasar Ubud, vzhľadom ku krátkej vzdialenosti od dielne trhu a absencia sprostredkovateľov. Turisti môžu ísť do Pasar Ubud od vchodu pozdĺž Jalan Raya Ubud a prechádzať medzi dvoma úrovňami obchodov, ktoré predávajú oblečenie, obrazy, parfumy, kadidlo, Kožená a zaujímavé upomienkové predmety, ako sú otvárače na fľaše v tvare penisov.

Iba časť Pasar Ubud sa správne nazýva “trh s umením”, konkrétne na západnú časť, ktorá je otvorená od 8 hodín do 6 hodín. Východná časť je zvlášť vhodný pre miestne, robiť veci tradičné trhy činenia: Predať mäso, zeleninu a ďalšie dennej potreby. Je to stále stojí za to pozrieť, ak chcete vidieť, ako ázijský tradičné trhy fungujú.

Rozmanitosť tovaru môže byť ohromujúca. Na trhu art predáva veľa umenia s tradičnými a náboženských tém, od Budha mieri do topeng masky sochy Wisnu a Garuda. Môžete tiež vyzdvihnúť ručne maľované papierové draky, pestrofarebné sarongs a zložito vzorované Batiks. Home dekor a domáce potreby, aby Silné na Pasar Ubud tiež s šírením kadidla, vône, keramika, tapiet a vyrezávané rámy na predaj.

Druhé poschodie obchodov môže byť docela klaustrofóbiu, pretože tmavé uličky sú úzke a tovar sa hromadia až k stropu. Ale ukladá v druhom príbehu trhu môže byť prístupnejší na rokovanie.

Zjednávanie je kľúčové.  Zjednávanie nad svojimi nákupmi sa očakáva, – skúsený Bali nakupujúci poznajú základňu pre každú položku z predaja a pokúsiť sa udržať ceny na rovnakej úrovni ako oni vyjednávať dobromyslný s predávajúcimi. Budete v bezpečí tým, že začína na 50 percent z citovaného cenu, potom sa snažia udržať čo najbližšie k tejto cene za pochodu.

Predajcovia majú tendenciu byť príjemnejšie na nákupcov dňa. Tam byť 8 hodín ráno sa pozrieť okolo seba a dostať to, čo potrebujete, než turistické náhlenie príde na asi 10 hodín. Do tej doby, budete mať veľa súťaže, a dodávatelia nebudú tak zhovievaví.

Butiky pozdĺž Jalan Monkey Forest

Od Pasar Ubud, pešo dole Jalan Raya Ubud na západ až k bodu, kde sa pretína s Jalan Monkey Forest. Druhé cesta vedie od severu k juhu, zjazd na Ubud Sacred Monkey Forest; po oboch stranách úzkej uličky sú preplnené butiky, obchody a kaviarňami.

Počasie ochotný, obchody pozdĺž Jalan Monkey Forest sú zábavné prechádzať: Väčšina z nich majú veľké sklenené displeja, ktoré robia výkladov vánok, a diletantský, back-to-príroda pocit z tovaru ponúkaného vám umožní sledovať maloobchodné terapiu malú alebo žiadnu vinu.

Celkový zážitok z nakupovania tu je tichší, chladnejšie a viac uvoľnený než akýkoľvek drobný výlet v Kuta alebo inde v južnej Bali. Turisti stačí duchaprítomnosti, orientovať sa v úzkej chodníky a urýchlenie motocyklov ponáhľajúcich dole Jalan Monkey Forest.

Ostatné ulice spájajúcej od Jalan Monkey Forest majú rad kaviarní a butikov príliš. Jalan Dewi Sita odbočuje od Jalan Monkey Forest, kde začína futbalové ihrisko. Ako budete chodiť ďalej na východ, cesta splynie Jalan Hanoman, ktorá spája s Jalan Jembawan a Jalan Sugriwa juh a východ.

Objednaný tovar na týchto uliciach môže byť lacnejšie, alebo jej predajcovia vhodnejšie pre vyjednávania, v porovnaní s viac exkluzívnych obchodov na hlavnej ceste.

Umelecké galérie v Ubud

Ubud Trh s umením a obchodmi pozdĺž Jalan Monkey Forest môže poskytnúť veľa diletantský akcentmi za okolo domu, ale ak ste na trhu pre drahé techniky, Ubud môže splniť to taky.

Ubud už dlho útočiskom pre umelcov, a to vďaka tejto oblasti živej kultúry a teplej záštitou miestnej šľachty. Môžete si kúpiť obrazy, reprodukcie, a knihy o umení v galériách pokropil po celej krajine.

Remeselníci dedinky v strednej Bali

Celá Regency Gianyar sa naplní remeselníci chrliť kvalitnú prácu na Bali trhy, obchody a butiky. Môžete vyhnúť sprostredkovateľa pri návšteve svojich dedín a kupovať veci priamo od zdroja.

  • Okolo Tegallalang a okolitých miest, nájdete veľa dreveného sochárstva za veľkoobchodné ceny – tieto časti sú známe pre svoje kvalifikované rezbárov. Ich práca možno nájsť aj v okolí Južnej Bali, ale v ťažkých značenia.
  • Batubulan je miesto pre kamennú sochu, spravidla vytesaný z bohatej vulkanickej horniny ťažené z celého Bali. Môžete si na zákazku objednať svoju sochu a majú ťažký žreb odoslané späť na vašu domácu adresu (sopečná hornina je mrcha pokračovať v lete).
  • Mestečko Celuk robí poriadok živobytie chrliť zlaté a strieborné šperky. Workshopy mnohých balijských šperky značky sú umiestnené tu, a ich hlavnej cesty je lemovaná obchody Hawking svojej poslednej práci.
  • Bamboo je ťahákom pre Beleg a Bona : dielne tejto oblasti je transformovať pokorný trávu do nábytku, zvonkohry, hudobné nástroje, a tašky.

Remeselníci v týchto mestách môže vytvoriť svoje požiadavky na zákazku, ak sa objavíš s nápadom a peniaze na zaplatenie za to.

Budete musieť požičať auto k dosiahnutiu týchto miest.