Narkotyki w Tajlandii: Czy są one zgodne z prawem?

Posted on

Narkotyki w Tajlandii: Czy są one zgodne z prawem?
Nie pomyłka: narkotyki w Tajlandii nie są zgodne z prawem!

W rzeczywistości, prawo Thai pozwala na wykonywanie kary śmierci dla każdego złowionego przenoszenia, przewożenia lub używanie narkotyków. Tak, można przeczytać, że poprawnie – kara śmierci !

Mimo to maksymalna kara nie jest często stosowana do Zachodu, jest taka możliwość. Liczne podróżujący siedzą za kratkami w Tajlandii oczekiwaniu prób za posiadanie narkotyków. Czasem czekać latami. Można je odwiedzić i poznać ich historie podczas wybranych godzinach otwarte dla zagranicznych turystów.

Ale jak dym marihuany unosi się wokół ciebie w niektórych schroniskach Backpacker, czy słyszysz o barów na wyspach, które są znane z sprzedaje magiczne trzęsie grzyb, zażywanie narkotyków wydaje się przypadkowy i powszechne. Dostęp jest łatwe. Czasami psychodeliczne produkty grzyby pojawiają się w prasie, laminowane na menu bar!

Ten podwójny standard, wraz z szalejącą korupcją policji i sporadycznego stosowania, prowadzą do kilku turystów każdego roku coraz wciągnąć w systemie prawnym, w którym nie można nawet przeczytać tego, co podpisują.

Używanie narkotyków w Tajlandii

Szacuje się, że 50 zorganizowane grupy przestępcze są zaangażowane w ruchu narkotyków, zwłaszcza metamfetaminy, do Tajlandii z sąsiednich Myanmar. „Złoty Trójkąt”, gdzie Tajlandia, Laos, Birma i spotykają jest drugim po Afganistanie do produkcji maku. Uprawa maku zapewnia dochody dla mniejszości etnicznych żyjących w ubóstwie.

Mimo, kokainy, heroiny i innych „twardych” narkotyków nadal można znaleźć, nastąpił ogólny przejście do „życia” i leków zewnętrznych, takich jak MDMA / ecstasy i metamfetaminy, odwołując się do wielu podróżnych na wakacjach, którzy przychodzą na imprezę w Tajlandii.

produkty naturalne, takie jak marihuana i grzyby halucynogenne były dostępne i popularne wśród turystów w Tajlandii od dziesięcioleci. Oba zapewniają niezbędne środki przychodów premii w zubożałych miejscach wiejskich.

Marihuana rośnie dziko i jest uprawiany w tropikach, dzięki czemu można łatwo znaleźć w Azji Południowo-Wschodniej. Podróżujący często skorzystać z jego taniej dostępności. Niektóre bary i pensjonaty pozwalają otwarty palenie, ale robi tak jest technicznie nielegalne.

Co się stanie jeśli cię złapią?

W zależności od ilości nielegalnych substancji, które nosisz (czyli więcej niż można spożywać w jednej sesji), Tajlandia ma prawo skazywać na śmierć. Zdania te często się „zaokrągla się w dół” do życia w więzieniu.

W 2001 roku, Tajlandia pierwszych stronach gazet świat za publiczne wykonywanie pięć osób, cztery były przemytnicy narkotyków, przez rozstrzelanie.

Chociaż ostatnia egzekucja Tajlandii kara śmierci miała miejsce w 2009 roku, tajski więzienia zawierają mnóstwo turystów skazanych do życia, którzy oczekują albo pomocy od swoich rządów lub królewskie ułaskawienie.

Jeśli złapany przemytu narkotyków w Tajlandii, nie ma gwarancji, że ambasada będzie wstawiać się lub być w stanie pomóc. Będziesz na własną rękę, być może przez wiele lat, czekając na biurokratycznej – i często skorumpowanych – proces, by w końcu dostać się datę sądu. Odbieranie królewskie ułaskawienie lub zabezpieczania uwalnianie może trwać bardzo długo.

Leki na Wyspach tajskich

Leki takie jak grzybki i marihuana są stosunkowo tanie i łatwe do kupienia w tajskich wysp.

Mimo że nielegalne narkotyki można kupić otwarcie w kilku barów na wyspie Koh Phangan. Haad Rin, półwysep Koh Phangan, słynie miesięcznego Full Moon Party, gdzie wielu podróżnych spróbować psychodeliczne grzyby kręci w celu zwiększenia satysfakcji. Elektroniczne partie muzyki w Haad Yuan są także niekiedy wzbogacone o nielegalnych substancji.

Chociaż konkretne paski wzdłuż plaży w Haad Rin są jeszcze dopuszczone do sprzedaży magiczne trzęsie płacąc miesięczne „kary”, czasami policja zegarek dla turystów, którzy wychodzenia tych zakładów. Niczego nie wykonywać!

Undercover, zwykły odziani policja – niektóre prawdziwe, niektóre nie – czy wędrować pełni księżyca Strony usidlić ludzi, starając się sprzedać im narkotyki. Takie sytuacje często wymagają „oficera” z prośbą o dużą łapówkę.

Czy marihuana prawne w Tajlandii?

Nie, ale więcej niż kilka turystow padły ofiarą prosty, ale efektywny oszustwa znaleźć w całej Azji Południowo-Wschodniej.

Gdy podróżnik prosi w barze nabyć marihuanę, barman sprzedaje go z nimi otwarcie, powodując wielu ludzi do myślenia, że ​​to nic wielkiego. Potem natychmiast telefony jednostce stowarzyszonej, który może lub nie może być uzasadniony policjant.

Policjant następnie potrząsa dół samotnie, biusty je z chwastów po prostu zakupione i wymaga drogiego łapówki. Chwastów jest skonfiskowane i zwrócone do barmana, który dzieli się na łapówkę. Ten sam produkt jest później odsprzedawane do następnego niczego podróżnika!

Zakup leków na receptę w Tajlandii

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie recepta jest wymagana do uzyskania kontrolowanych leków, można po prostu iść do wielu aptekach w całej Tajlandii i zakup leków na receptę. Pigułki zwykle kosztują ułamek ceny widoczne w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż łatwy dostęp może być przydatna dla coraz antybiotyki lub konieczne leki w czasie podróży, niektórzy turyści nadużywają systemu otwartego i zakupu dużych ilości valium (diazepam), środki nasenne, leki przeciwbólowe, Ritalin, Viagra, Adderall i innych popularnych leków do domu ,

Przewożących te tabletki bez recepty lub paszportu medycznej jest nielegalne. Pasek Valium skonfiskowane przez władze mogą dostać się do „nie-nie” WAG palca, ale zbyt wiele może masz jąkając o wyjaśnienie na lotnisku back office.

Innym problemem jest proliferacja podróbek w aptekach w Tajlandii. Generic, niskiej jakości paski tabletek wytworzonych w Indiach są czasem zastąpić popularnych wyborów, takich jak Valium i sprzedawane w aptekach w okolicy Khao San Road w Bangkoku.

Magia Shakes i Szczęśliwego Pizze w Tajlandii

W całej Azji Południowo-Wschodniej, można czasami spotkać znaki lub menu reklamowe „magii” czy „Happy” żywność i napoje. „Magia” zwykle oznacza, że napój zawiera wstrząsnąć lub psychodeliczne grzyby i „szczęśliwy” oznacza marihuany.

Magiczne trzęsie są najczęściej dostępne w Pai, popularnego przystanku turystycznego w północnej Tajlandii i wyspy.

Leki w innych częściach Azji Południowo-Wschodniej

Stanowisko Tajlandii na leki może się wydawać skrajny, ale ich sąsiedzi są jeszcze bardziej surowe!

Pierwsze odpadł w Singapurze nie ma żartów; nakładają one obowiązkową karę śmierci dla handlarzy narkotyków i wykonaliśmy kilka cudzoziemców w ostatnich latach. Wietnam stracony 85 osób w 2007 roku za przestępstwa związane z narkotykami.

Trwająca „wojna z narkotykami” na Filipinach był odpowiedzialny za śmierć ponad 20.000 ludzi, ponieważ do 2016 r.

Mimo groźby kary śmierci lub ciężkich kar więzienia przez większą część Azji Południowo-Wschodniej, kilka hotspotów podróżnych wzdłuż turysty Banana Pancake Trail nadal otwarcie reklamować leki bez obawy o następstwo.

Vang Vieng w Laosie, znany ze swoich rur na rzece i raz rambunctious sceny partyjnej, jest jednym z takich miejsc. Gili Islands w Indonezji, zwłaszcza Gili Trawangan, również mają magiczne grzyby wymienione wprost w menu bar i restauracja.