Skip to main content

Nasıl değiştirin ve Singapur’da Para Kullanılır

Nasıl değiştirin ve Singapur'da Para Kullanılır

onun istikrarlı ve iyi gelişmiş bankacılık sistemi, düşük kamu yolsuzluk ve yüksek yaşam standartları nedeniyle Singapur stilleri kendisi Güneydoğu Asya İsviçre’nin küçük ulus-devlet. Singapur Para bölgedeki en istikrarlı ve güvenilir para birimlerinden birini oluşturarak, tüm bu desteklemektedir.

Ziyaretçi ada boyunca birçok sarraf veya bankalardan herhangi Singapurludan para birimi için onların dolar değişen hiçbir sorun olacaktır. Singapur iyice modernize ulustur ve ziyaretçiler Londra ya da New York’ta olduğu gibi aynı parayı kurallarına göre oynamak bekleyebilirsiniz – Alt beklentileri sadece geçerli değildir.

Bu Singapur’un çeşitli alışveriş sahne ve keşfetmek isteyen gezginler için iyi bir haber vergiden muaf perakende durum ; Çoğu dükkan hiç sorun ile plastik ve iyi, sert nakit alın.

Singapur Yasal İhale

Singapur doları para olan Singapur’un resmi birimi ( “-dolar sing” olarak sokakta bilinen SGD). Kağıt notlar $ 2, 5 $, 10, ve 50 $ (daha az yaygın olarak değerlendirildiğini $ 100, 500 $, 1000 $ ve 10,000 $ faturaları) cinsindendir. Paralar 5 cent, 10 cent, 20 cent, 50 cent ve 1 $ mezhepler gelir.

İki minik Güneydoğu Asya ülkeleri arasında yapılan bir anlaşma sayesinde, 1 kur: Brunei doların 1 de Singapur’da yasal ödeme olduğunu.

Bazı alışveriş merkezleri ve oteller ABD doları, Avustralya Doları, Japon Yeni kabul ve İngiliz Sterlini. Birçok mağaza sarraf kıyaslandığında biraz daha düşük bir oranda, seyahat çekleri dahil olmak üzere bu mezhepleri kabul edecektir.

Sarraf ve Bankalar: Singapur içinde Para Değiştirme

Singapur büyük Asya mali merkezidir, bu yüzden tam olarak gelişmiş bir bankacılık ve döviz sistemine sahiptir. Para şehir-devlet her yerde sarraf bankalarda değişti ve yetkili edilebilir.

Lisanslı para değiştiriciler bulunabilir Singapur Airpor t, Orchard Road alışveriş merkezleri , City Hall yakınlarındaki iş bölgesinin merkezinde bulunan ve ticaretin diğer önemli alanlarda (diğerlerinin yanı sıra Küçük Hindistan ve Çin Mahallesi). Bir “Lisanslı Para Changer” işaretini arayın hızlı ve dürüst hizmet güvencede olması.

(Sarraflar servis ücreti almıyoruz çünkü, hatta daha iyi) sarraf döviz kurları bankalar olanlarla rekabet vardır. Birçok sarraflar Singapur doları dışında diğer birçok para satmak, ancak önce sormak gerekir.

Bankalar da yerel para birimi için dolar değişecektir. bankalar işlem başına SGD3.00 düz bir ücret talep rağmen iş yapmak her köşede bir banka var.

Bankalar hafta içi 3 pm 9:30 ve Cumartesi günleri 11:30 ile 09:30 saatleri arasında açıktır.

Singapur ATM’ler

Otomatik para çekme makineleri bütün bankaları, MRT istasyonu veya alışveriş merkezi kendi var – (ATM) Tüm şehir-devlet üzerinden yer almaktadır. Bir Artı veya Cirrus işareti ile makineler kendi ATM makinesi kullanarak para çekmek izin verir. En makineleri Visa veya Mastercard çekme izin verir.

Kredi kartları

Başlıca kredi kartları, ada kabul edilmektedir. Kredi kartı alışverişlerde ek ücret izin verilmez ve bir tane etmeye kalkışırsa herhangi dükkanlar kredi kartı şirketi dahil bildirilmelidir:

boşaltma

Singapur’da ipucu gerek yok. Uygulama içinde önerilmez Changi Airport ve% 10 servis ücreti kuvveti (okuyun: En otel ve restoranları) olduğu işletmelerde beklenmemektedir. Hatta taksi sürücüleri, işportacı merkezleri ve kahve dükkanları ipuçlarını bekliyoruz.

Money Singapur Başka git olun nasıl

Güneydoğu Asya’nın en pahalı ülke olarak Singapur’un ünü pek iyi hak olduğu; Kuala Lumpur veya Yangon daha ziyaret etmek kesinlikle daha pahalı iken, sen Lion City ziyaret ederken parasız gitmeyecek emin olmak için başparmak bazı kuralları takip edebilirsiniz:

İşportacı merkezlerinde yiyin. İle hemen her sokak köşesinde ucuz bir işportacı merkezi , Singapur’da pahalı restoranlarda yemek için hiçbir mazeretim yok. Hawker yemekler yardımcı başına kadar az SGD 5 maliyeti.

Toplu taşıma atın. Bir için Uber’i Hendek EZ-Link kartıyla Eğer Singapur’un süper verimli toplu taşıma sistemine erişim sağlar. Bir EZ-Link kart mağazaları MRT ve otobüsler için üstesinden.

Bir pansiyon ya da bütçe otelde kalın. Eğer hareketin ortasında kalmak isteyen, bu nedenle mümkünse bir Orchard Road ve Marina Bay otel odasında kitaba tercih ediyorum: Biz anladık. Eğer dişinden tırnağından istiyorsanız, denemek gerekir Singapur’un bütçe otellerinden biri yerine, Chinatown veya Kampong Glam gibi etnik enklavlar etrafında.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *