Skip to main content

Nasıl Pai, Tayland Chiang Mai kurtulmam gerektiğini

 Nasıl Pai, Tayland Chiang Mai kurtulmam gerektiğini

Tayland Pai Chiang Mai dan nasıl karar vermek kolay ama-bulandırıcı seçeneği (minibüs) almak ya da orada bir scooter / motosiklet sürerek yolculuk biraz dışına macera yapmak istediğinize bağlıdır.

ve ödeme – – Yol öyküleri repertuarlarını Tayland’da bir motosiklet Pai kendinizi Sürüş çökmesini ekleyin seyahat puanları katılmıyorsun varsayarak çok unutulmaz bir deneyimdir.

minibüs alarak şansa kadar bırakır. Sizin Redbull delisi sürücü veya Pai yolunda 762 katlanmış ve kesintiler ile careening aynı zamanda olabildiğince tüm yolcular gibi hasta yapmaya karar olabilir veya olmayabilir. Plastik bir torba getirin. Eğer tutması için eğilimli değildir bile, seatmate olabilir!

Pai, Tayland Hakkında A Little

Kuzey Tayland Mae Hong Son eyaletindeki yer alan Pai nehir kenarındaki kasaba Tayland’da önemli bir turizm durağı haline geldi. Uzun 1990’larda Tayland gelerek bırakmadı gurbetçilerin için sessiz geri çekilme olarak Pai itibarı olduğunu gitmiş.

Müthiş geliştirme yol ve ünlü 2009 Tay filmi Love Pai yoğun bir yerine bir “uykulu, hippi köy” olarak satmak için kullandıkları Rehberler dönüştürmüştür. Aslında, Pai gece hayatı tartışmasız Wilder ve Chiang Mai gece hayatı daha erişilebilir. Pai Sırtı Muz Gözleme Trail kalıcı bir parçası olduğunu ve Çinli turist Mandarin öğrenmek için yerel sahipleri neden olacak kadar büyük sayılar içinde ulaşır.

ziyaretçi akını rağmen, Pai hala birkaç gün soluklanmak Chiang Mai hendek-serklaj trafiği hendek harika bir yerdir, sağlıklı yemek yemek ve bazı çok hoş kafelerde dinlenebilirsiniz.

Pai Yolu

o repaved ve büyük ölçüde son beş yıl içinde geliştirilmiş olmasına rağmen, Chiang Mai ve Pai Tayland’ın kuzey sermaye arasındaki dik ve dolambaçlı bir yol (Güzergah 1095) ünlü Otobüs hasta olarak işten yolcuların en azından bazı yapmak için garanti edilir. sözde 762 katlanmış ve döner araba hastalık muzdarip insanlar için işkence vardır.

Eğer şanssız olanlardan biri iseniz, dışarı bakabilirsiniz otobüsün ön yakınında oturmak istiyoruz. okuma veya yol boyunca telefonunuza bakarak kaçının. Zencefil kökü ve nane hareket hastalıklarının önlenmesinde doğal seçeneklerdir. Satın alma ve zencefil kökü bir parça aşağı whittle yolculuk sırasında emmek veya Chiang Mai bir eczaneden bazı zencefil şeker kapmak için.

minibusses tipik Pai için hızlı bir mola yarım alır. Biraz temiz hava yararlanın ama iyi hissetmediğini eğer yemem. Batı tarzı tuvaletler dinlenme alanlarının mevcuttur

Pai giden yol Route 66 gibi biraz ABD’de kutlanmaktadır biraz Kitsch bir itibar geliştirmiştir.

Minibüs tarafından Ulaşım

Bir minibüs Pai için ulaşım en popüler modudur. binmek sarma, dağlık yolda sürücünün pervasızlık göre üç veya dört saat sürer. Bazı sürücüler benlik ve yolcuların güvenliği için çok az saygı gibi görünüyor. Güzel bir sürücü alma basitçe şans beraberlik – Bir on yıl içinde sayısız şikayetler rağmen, ulaşım sunan şirketlerin tüm oldukça iyi güvenlik açısından aynıdır.

(Aya doğrudan rezervasyonu eğer 150 baht) ve gün boyunca saatlik terk Pai için minibüs etrafında 180 baht maliyet. Bagaj ne kadar dolu minibüs bağlı olarak üst üste içeride tutulması veya sarılı olabilir.

Düşük komisyon bilet (bu yüzden genellikle sadece 30 baht ya) ilave göz önüne alındığında, siz de emek tasarrufu olabilir ve Chiang Mai geneline yayılmış seyahat acenteleri herhangi biri aracılığıyla Pai minibüs düzenlemek. Oteliniz veya misafirhane küçük servis ücreti için bir bilet rezervasyonu yapabilir.

Büyük gruplar için rezervasyon doğrudan daha mantıklı. Bilet Aya ile doğrudan rezervasyon yapılabilir – en popüler ulaşım şirketi Pai almak için. Rezervasyon telefonu üzerinden yapılır; Eğer otelde yakalandı sürücüyü ödeyeceğim.

Pai için minibüs genellikle Öğlen ve öğleden sonra süreleri Tayland’ın yoğun sezonunda dolabilir 5:30 kadar 7:30 am saatlik kalkar.

yolculuk yapma minibüsler hacminin olduğundan, genellikle kitap aynı gün Pai alabilirsiniz. Böyle Songkran ve Loi Krathong gibi büyük olaylar sırasında önde en az bir gün yapın.

Kamu Otobüs Ulaşım

Chiang Mai ve Pai arasında yavaş, daha büyük halk otobüsleri trafiğe bağlı yaklaşık dört saat veya daha fazla sürebilir. binmek kabaca 90 baht her şekilde maliyeti. otobüsler klima var ama onlar birlikte kereste olarak sizi hasta daha az olasıdır yoktur.

fazla yolcu gelene kadar çok fazla boş sandalyeyle halk otobüsleri gecikebilir. Tüm otobüsler Chiang Mai Arcade Otobüs İstasyonunda köken – 7 am, 08:30, 10:30, 12:30 de kalkış saatleri ile ve 04:00 – aynı zamanda “Yeni Terminal” adlı

Arcade Otogarı iyi eski şehir dışında, Chiang Mai kuzeydoğu kesiminde yer almaktadır. Sen otobüs terminaline ulaşmak için bir taksi veya tuk-tuk gerekecektir. istasyonunda otobüse için ödeme; Herkes önceden bilet kitap sunuyorsa, bu bilet fiyat farkını cebe bir aldatmaca muhtemelen.

Uçan

Biraz Pai dışı kontrol gelişimini bastırmak için çalışan bir şey “gerçek” bir havaalanının olmaması. Uçak en iyi, düzensiz ve bazen süresiz askıya alınır.

Chiang Mai adlı Pai almak için, herkes gibi dağlık dönüşler arasında kendinizi sürücü veya sarsılmak gerekecek! Şimdilik, neyse.

Bir motorsiklet sürme

Bir yan macera yapmak ve yolu opt boyunca birçok küçük mekanlara Dur isteyen birçok sırt çantalı Chiang Mai motosiklet kiralayabilirsiniz ve kendi şartlarında Pai götürmek. Manzara şaşırtıcı ve kendi ulaşım sahip bu tür kafe, şelalenin bazı durdurma yan maceralar ve yol boyunca doğal bakan sağlar.

seyahat sürü zaten Pai kullanışlı bir motosiklet olan zevk, ancak Chiang Mai dan getirmek gerekmez! Kiralama genellikle Chiang Mai daha Pai günde 100 baht kadar düşük aslında ucuzdur. Pai “Tılsım” Çok kanyonlar, şelaleler, sağlık inziva, dev beyaz Buda heykeli ve diğer konumlar şeklinde şehrin hemen dışındadır. bir scooter kullanılabilir olması isteğe bağlıdır, ama gerçekten zevk daha fazla yer açılır.

Eğer bir şans Pai Chiang Mai dan sürücüyü vermek istiyorum ama tamamen emin değilseniz, bir tek yönlü kiralama almayı düşünün. seçenek daha pahalıdır, ancak bazı esneklik sonra geri götürmek değil için ne tanır. Aya bir şekilde tahrik ve Pai iade edilebilir motosiklet kiralar tek kuruluşudur. Onlar minibüsler birinde sizin için Bagaj götüreceğiz.

Sürüş için kılavuz

  • Tayland’da solda sürün.
  • Dik, virajlı yollarda sürüş ile rahat ise sadece sürücü çalışırlar.
  • sürücünün “eğlence” dağ parçası başlamadan önce, kas Chiang Mai ve banliyöleri boyunca yoğun, yüksek hızlı işlek korkunç şehir trafik yolumuzu gerekecek.
  • Tayland’da sürüş basit bir hiyerarşi düzeni aşağıdaki unutmayın: Ne olursa olsun durum, sen (bir bisiklet daha büyük hemen hemen her şey) her zaman yol hakkı var daha büyük araçlar! , Otobüsler ve kamyonlar için verim mümkün olduğunca solda kalır ve daha büyük araçlar geçmesini beklediklerini – kör bile sırayla.
  • Deposu dolu başlayın ve ölçer göz kulak. Sen küçük el krank yakıt varil birinde yol boyunca yakıt için durmak gerekebilir. Pai sadece en kiralama scooter için maksimum aralığın dışındadır.
  • Yakıt genellikle rağmen edilir Tayland’da cam şişelerden, satılmaz yol boyunca barakalarda satılık bakınız altın renkli şeyler her yakıttır: yerel bal var! Yakıt aramaya son dakikaya kadar beklemeyin.
  • Tüm kiralama firmaları sürücüleri Chiang Mai dışında bir scooter almak için izin verir. Dikkatle kiralık sözleşmesini okuyun. Hiç kimse motosiklet bozulursa veya bir kaza varsa size yardımcı olmak için gelecek. Eğer kilometreye raf tarafından kira sözleşmesini ihlal ederseniz, ajans fazla para istemek için bir bahane olarak bisiklet ekstra aşınma talep edebilir.
  • Chiang Mai ve Pai hava genellikle çok sıcak olmasına rağmen, sürüş dağlarda yüksek noktasında oldukça soğuk alabilirsiniz. güneş ve rüzgardan korunması için bir ceket getirmek.
  • Tayland sıkı kask kanunu vardır; birini takmayan para cezası almak için hızlı bir yoldur. Polis sizi durdurmak için bir bahane kalmamanız olursa olsun halk ne yaptığını, sizinkini giymek!
  • bazen iki En az bir, polis kontrol noktaları Chiang Mai ve Pai arasındadır. İlaç arama yaygındır. İşbirliği ve yerel polis ile etkileşimlerini nasıl işleneceğini biliyor, dikkate alınması gerekir.

Sürüş yönleri

Pai sürüş zaman, Chiang Mai Mae Rim banliyölerinde etrafında ağır trafik karşılaşırsınız. Bir kez tıkanıklık geçmiş, sürücü çok keyifli hale gelir.

Kuzey Kapısı’ndan Chiang Mai çıkın ve Chang Phuak Yolu (Güzergah 107) kuzeye sürücü. Mae Rim Mae Taeng arasında, sen Pai için sol dönüşü ifade etmek için büyük bir işaret Rota 1095. Look üzerine sola olacaktır. Teknik olarak, bu Pai yolda yapmak gerekir sadece sizde!

dağlarda Pai tüm yolu Rota 1095 izleyin.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *