Nasseri järve reisijuht – mida peaksite enne külastamist teadma

Posted on

Nasseri järve reisijuht - mida peaksite enne külastamist teadma

Nasseri järv, mille kogupindala on 2 030 ruutmiili, on üks suurimaid inimtekkelisi järvi maailmas. Aswani kõrge tammi projekti tulemusel loodud see ulatub Egiptuse ja Sudaani vahelisele piirile , kus seda kohapeal nimetatakse Nubia järveks. See toodab suure osa Egiptuse hüdroelektrist ja on väärtuslik mageveeallikas. Nasseri järve kruiisi pakuvad turistidele dramaatilised kõrbemaastikud, rikkalikud iidsed vaatamisväärsused ja legendaarsed kalapüügivõimalused .

Nasseri järve juhend: järve ajalugu

Nasseri järv on nimetatud Egiptuse endise presidendi Gamal Abdel Nasseri järgi, kelle juhtimisel Aswani kõrge tamm ehitati. 1970. aastal valminud tamm põhjustas üleujutuse, mis lõi Nasseri järve ja päästis järve selle põhjapoolses otsas. Ehkki Aswani kõrge tamm suurendas plahvatuslikult Egiptuse hüdroelektrienergiat ja võimaldas võimutel kontrollida Niiluse iga-aastast üleujutusvett, et paisust põhja pool asuvaid põllumaad saaks säilitada, oli selle ehitamine vastuoluline.

Nasseri järve loomine nõudis umbes 90 000 Egiptuse ja Sudaani nomaadi ümberpaigutamist; samal ajal kui mitmed iidsed leiukohad (sealhulgas maailmakuulsad Abu Simbeli templid) tuli suurte kuludega kõrgemale maapinnale viia. Mõned, nagu Buheni iidne asula, kaevati välja ja jäeti seejärel vee alla. Täna ohustab tammi tootlikkust Etioopia / Sudaani piiril asuva Etioopia suure renessansi tammi käimasolev ehitamine. Eksperdid kardavad, et uuem tamm võib mõjutada veevoolu Nasseri järve, vähendades seetõttu Aswani kõrgema tammi elektrienergiat.

Uskumatud iidsed leiukohad Nasseri järvel

Paljude Nasseri järve külastajate jaoks on selle kaldal asuvad iidsed paigad selle suurim vaatamisväärsus. Neist kõige kuulsam on kahtlemata Abu Simbel, kelle suured kivist raiutud templid ehitas Ramesses II ja millel on kolossaalsed kujud, mis on suurimad vaarao ajastust ellu jääda. Muud olulisemad kohad on Kalabsha tempel , mis on asustatud saarele, mis asub Aswani kõrgest tammist lõuna pool; ja Qasr Ibrim , asula, mis sai alguse juba 8. sajandil eKr. Esimene on huvitav oma Egiptuse ja Rooma ikonograafia kombinatsiooni poolest, samas kui viimane on ainus arheoloogiline leiukoht Nasseri järve ääres, mis on endiselt algses asukohas.

Kuigi Philae asub Aswani kõrgest tammist veidi põhja pool, on see veel üks uskumatult väärt sait. Enne Agilkia saarel üleujutamist rekonstrueeritud kompleksi kuulub mitu templit, millest kuulsaim on Isise tempel. Philae tõusis esile Ptolemaiose dünastia ajal, oli pühendatud jumalanna Isise kultusele ja on tuntud kui vana religiooni üks viimaseid bastione. Philaes toimuv heli- ja valgusshow on Egiptuse üks paremaid ning seda ei tohiks mööda lasta.

Muud tegevused Nasseri järvel

Nasseri järve on rohkem kui tema iidne minevik. Selle pikkus ja sügavus võimaldavad elavatel kalaliikidel kasvada enneolematu suurusega, muutes selle tõsistele kaluritele palverännaku kohaks. Enamiku jaoks on auhinnaks Niiluse ahven (tõepoolest püüti siin kinni Niiluse kõigi aegade maailmarekordist ahven). Teiste ämberloendis olevate kalaliikide hulka kuuluvad massiline vundu säga ja metsik, suurt võitlust pakkuv tiigerkala. Kalastada saab kaldalt või paadist, mitu ettevõtjat pakuvad pühendatud mitmepäevaseid kalastusretki .

Järve ümbruses asuvasse kõrbesse suunatud matkaekskursioonid annavad teile võimaluse külastada beduiinide nomaadilaagreid ja hoida silma peal Nasseri järve elanike elusloodusel. Esikohtade hulka kuuluvad kõrbe rebased, dorcas gasellid, šaakalid ja peaaegu ohustatud triibuline hüään. Järv ise on koduks ka Egiptuse viimasele allesjäänud Niiluse krokodillide elanikkonnale. Keen Birders hindab järve staatust kui olulist talvitusala Palearktika veelindude rändel, seal on kõrghooajal koguni 200 000 lindu. See on ka riigi ainus teadaolev haruldaste Aafrika koorikute pesitsuspaik.

Kuidas külastada Nasseri järve?

Nasseri järve kogemise traditsiooniline viis on kruiis, kus enamik laevu väljub Aswanist või Abu Simbelist ja nende vahelise reisi lõpetamiseks kulub mitu päeva. On mitmeid erinevaid võimalusi, alates luksusreisilaevadest nagu viietärnihotell Steigenberger Omar El Khayam kuni eraviisiliste tšarterideni, mida pakuvad ettevõtted nagu Lake Nasser Experience . Esimesed pakuvad teile mugavust konditsioneer, bassein, gurmeerestoranid ja kaunid privaatse rõduga kajutid; samas kui viimased võimaldavad teil järve uurida omas tempos, peatudes keskendudes asjadele, mis teid kõige rohkem huvitavad.

Kui eelistate vee peal mitte elada, on järvekaldal peotäis hotelle, enamik neist Abu Simbeli lähedal. Seti Hotel ja Nefertari Abu Simbel Hotel on kaks 4-tärni võimalusi nii järvevaatega, restoran, bassein, ja tubasid koos WiFi-ühendus ja konditsioneer.