Nasserio ežero kelionių gidas – ką turėtumėte žinoti prieš apsilankydami

Posted on

Nasserio ežero kelionių gidas - ką turėtumėte žinoti prieš apsilankydami

Nasserio ežeras, kurio bendras plotas yra 2 030 kvadratinių mylių, yra vienas didžiausių žmogaus sukurtų ežerų pasaulyje. Sukurtas įgyvendinant Aswan High Dam projektą, jis apima sieną tarp Egipto ir Sudano, kur jis vietiniu mastu žinomas kaip Nubijos ežeras. Ji gamina didžiąją Egipto hidroelektrinės dalį ir yra vertingas gėlo vandens šaltinis. Turistams dramatiškas dykumos peizažas, gausios senovės įžymybės ir legendinės žvejybos galimybės prideda kruizą Nasser ežeru .

Nasserio ežero vadovas: ežero istorija

Nasserio ežeras pavadintas buvusio Egipto prezidento Gamalo Abdelio Nasserio, kuriam vadovaujant buvo pastatyta Asvano aukštoji užtvanka, vardu. Užtvanka, kuri buvo baigta statyti 1970 m., Sukėlė potvynį, kuris sukūrė Nasser ežerą ir užlieja ežerą jo šiauriniame gale. Nors Asvano aukštoji užtvanka eksponentiškai padidino Egipto hidroelektrinę ir leido valdžiams kontroliuoti kasmetinius Nilo potvynius, kad būtų galima išlaikyti ariamosios žemės į šiaurę nuo užtvankos, jos statyba buvo prieštaringa.

Nasserio ežero sukūrimui reikėjo perkelti maždaug 90 000 Egipto ir Sudano klajoklių; tuo tarpu kelios senovės vietos (įskaitant visame pasaulyje žinomas Abu Simbelio šventyklas) turėjo būti perkeltos į aukštesnę žemę didelėmis sąnaudomis. Kai kurios, pavyzdžiui, senovės Buheno gyvenvietė, buvo iškastos ir paliktos panardinti. Šiandien užtvankos produktyvumui gresia vykdomos Didžiojo Etiopijos renesanso užtvankos, esančios Etiopijos / Sudano pasienyje, statybos. Ekspertai baiminasi, kad naujesnė užtvanka gali paveikti vandens nutekėjimą į Nasser ežerą, todėl sumažėja Asvano aukšto užtvankos elektros galia.

Neįtikėtinos senovės vietos Nasser ežere

Daugeliui Nasser ežero lankytojų didžiausia atrakcija yra senovės vietos, esančios jo krantuose. Iš jų garsiausias neabejotinai yra Abu Simbelis, kurio didžiąsias uolienų išpjaustytas šventyklas pastatė Ramesas II ir kuriose yra kolosalių statulų, kurios yra didžiausios išgyventi nuo faraono eros. Kiti akcentai yra Kalabsha šventykla , perkelta į salą, esančią į pietus nuo Asuano aukštutinės užtvankos; ir Qasras Ibrimas , gyvenvietė, kurios ištakos siekia dar VIII a. pr. Kr. Pirmoji yra įdomi dėl Egipto ir Romos ikonografijos derinio, o pastaroji yra vienintelė archeologinė vieta prie Nasserio ežero, tebesitęsianti pradinėje vietoje.

Nors Filae yra šiek tiek į šiaurę nuo Asvano aukštutinės užtvankos, tai yra dar viena neįtikėtinai verta vieta. Rekonstruotas prieš potvynį Agilkijos saloje, kompleksą sudaro kelios šventyklos, iš kurių garsiausia yra Isio šventykla. Philae iškilo Ptolemajų dinastijos laikais, buvo skirta deivės Isis kultui ir yra žinoma kaip vienas iš paskutinių senosios religijos bastionų. Garso ir šviesos šou Philae mieste yra vienas geriausių Egipte ir jo nereikėtų praleisti.

Kita veikla Nasser ežere

Nasser ežeras yra daugiau nei jo senovės praeitis. Dėl savo ilgio ir gylio žuvų rūšys, gyvenančios šalyje, išauga iki precedento neturinčių dydžių, todėl rimtų žvejų piligrimystės vieta. Daugeliui Nilo ešeriai yra svarbiausias prizas (tiesa, čia buvo pagautas dabartinis viso pasaulio kovos su Nilo ešeriu rekordas). Prie kitų kibirų sąraše esančių žuvų rūšių yra masyvi vundu šamas ir žiauri, didelę kovą sukelianti tigrinė žuvis. Galite žvejoti iš kranto arba iš valties, kai keli operatoriai siūlo specialias kelių dienų žvejybos keliones .

Kelionės pėsčiomis į dykumą aplink ežerą suteikia jums galimybę apsilankyti beduinų klajoklių stovyklose ir nepamiršti stebėti Nasserio ežero laukinės gamtos. Populiariausios vietos yra dykumų lapės, dorcos gazelės, šakalai ir beveik grasinama dryžuota hiena. Pačiame ežere gyvena ir paskutiniai Egipto likę Nilo krokodilų gyventojai. Nedideli paukščiai įvertins ežero, kaip svarbios žiemojančios Palearkties vandens paukščių žiemojimo zonos, statusą. Piko sezono metu joje yra 200 000 paukščių. Tai taip pat vienintelė šalyje žinoma reto Afrikos skimerio veisimosi vieta.

Kaip aplankyti Nasser ežerą?

Tradicinis būdas patirti Nasser ežerą yra kruizas, daugumai laivų išvykstant iš Asuano arba Abu Simbelio ir kelionei tarp dviejų kelionių prireikia kelių dienų. Yra keletas skirtingų variantų, pradedant prabangiais kruiziniais laivais, tokiais kaip 5 žvaigždučių „ Steigenberger Omar El Khayam“, ir baigiant privačiais užsakomaisiais maršrutais, kuriuos siūlo tokios kompanijos kaip „ Lake Nasser Experience“ . Pirmieji suteikia oro kondicionierių, baseino, gurmaniškų restoranų ir gražių kajutių su atskirais balkonais patogumą; tuo tarpu pastarieji leidžia tyrinėti ežerą savo tempu, sustojus susikoncentruoti į dalykus, kurie jus labiausiai domina.

Jei nenorite gyventi ant vandens, ežero pakrantėje yra keletas viešbučių, dauguma jų netoli Abu Simbelio. „ Seti Hotel“ ir „Nefertari Abu Simbel Hotel“ yra dvi 4 žvaigždučių parinktys, iš kurių vaizdas į ežerą, restoranas, baseinas ir kambariai su belaidžiu internetu ir oro kondicionieriais.