Návšteva fóra v Ríme – History of the Forum Romanum a ako vidím ja

Posted on

Návšteva fóra v Ríme - History of the Forum Romanum a ako vidím ja

Forum Romanum (tiež známy ako Foro Romano v taliančine, alebo len Forum) je jedným z najväčších starovekých miest v Ríme, rovnako ako jeden z Top Rím atrakcia pre návštevníkov. Zaberá rozľahlý priestor medzi Koloseum, Kapitol Hill a legendárny Palatine Hill, Forum bola centrom politického, náboženského a obchodného života starého Ríma a poskytuje pohľad na nádheru, ktorá bola kedysi rímska ríša. Via dei Fori Imperiali , široký bulvár postavená za vlády Mussoliniho na začiatku 20. storočia, tvoria východný okraj fóra.

Roman Forum Informácie pre návštevníkov

Doba: Denne 08:30 do jednej hodiny pred západom slnka; zavretý 1. januára 1. mája a 25. decembri.

Poloha: Via della Vecchia Salaria, 5/6. Metra Colosseo doraz (Linea B)

Vstupné: Aktuálna cena lístka je 12 € a zahŕňa vstup do Colosseum a Palatine kopcami. môžete vyhnúť vstupeniek linku nákupom Koloseum a Rímske fórum lístky v predstihu.

Informácie: skontrolujte aktuálne hodiny a ceny on-line , alebo kúpiť vstupenky on-line na euro s možnosťou objednania poplatok.

Môžete tiež navštíviť na Forum Romanum pomocou Roma Pass, kumulatívne lístok, ktorý poskytuje zdarma alebo za znížené sadzby po dobu viac ako 40 atrakcií a zahŕňa bezplatnú dopravu na rímskych autobusy, metro a električky.

Fórum obsahuje veľa historických budov, pamiatok a zrúcanín. Si môžete vyzdvihnúť plán fóra pri vchode, alebo z ľubovoľného počtu kioskov v celom Ríme.

Roman Forum History

Budova vo fóre sa datuje k ako skoro ako 7. storočia BC na severnom konci fóra v blízkosti Capitoline Hill sú niektoré z najstarších ruiny fóra, vrátane mramorových pozostatkov od baziliky Aemilia (všimnite si, že bazilika v rímskych dobách bol miesto podnikania a požičiavanie peňazí); Curia, kde zostavený rímskych senátorov; a řečniště, platforma, na ktoré čoskoro rečníci dali prejavy, bola postavená v 5. storočí BC

Od 1. storočia pred naším letopočtom, kedy Rím začal svoju vládu nad Stredomorím a veľkých segmentov Európy početné stavby vzrástli vo Fóre. Chrám Saturn a Tabularium, štátne archívy (dnes prístupná cez Capitoline Museums), boli obaja postavený okolo 78 pnl Julius Caesar začal stavať Yerebatanská Júliu, chcel byť zákon súd, v 54 pred naším letopočtom

Vzor výstavby a ničenia pokračoval vo Fóre pre stovky rokov, počnúc v roku 27 pnl sa prvého rímskeho cisára Augusta, a trvá až 4. storočí nášho letopočtu, kedy bol západnej rímska Ríše podmanil Ostrogoths. Po uplynutí tejto doby sa Forum chátral a takmer úplné zabudnutia. Pre stovky rokov po Sack Ríma, Forum bola používaná prevažne v lome pri ostatných stavieb po celom Ríme, vrátane múrov Vatikánu a mnoho z rímskych kostolov.

To nebolo až do konca 18. storočia, že svet znovu objavená na Forum Romanum a začal hĺbiť svoje budovy a pamiatky v vedeckým spôsobom. Dokonca aj dnes, archeológovia v Ríme pokračovať vykopávky v rámci fóra dúfajú, že sa odhaliť ďalšie neoceniteľný fragmentu od staroveku.