Skip to main content

Návšteva Kintamani a Hora Batur na Bali v Indonézii

Návšteva Kintamani a Hora Batur na Bali v Indonézii
Len jednu hodinu severne od Ubud je krásny kraj Kintamani vo východnej Bali sa zdá byť ďaleko od rušných pláží Kuta. Mount Batur dvíha prominentnú nad živej krajiny zelene; Kryštalická Lake Batur spočíva v aktívnej kaldery. Zaujímavých dedín a najvyššie chrám Bali lipnúť na okraj aktívne sopky.

Kintamani je pohľadnice perfektný pripomienkou toho, čo urobil Bali tak magická, než kladivo cestovného ruchu udrel.

Vďaka dobrej cesty v regióne, Kintamani môže byť ľahko explorer na jednodenný výlet z Ubud alebo dokonca južnej Bali. S nádherným výhľadom na sopku a jazero, t on obec Penelokan sa stala vstupnou bránou do oblasti Kintamani.

  • Začnite tu: Prečítajte si náš úvod do Bali pre prehľad.

Čo nájdete v Kintamani

Najviac návštevníkov Kintamani za krásnym výhľadom na Mount Batur a jazero Batur od cesty v Penelokan. Mraky sa často pohybujú v priebehu popoludnia, prichádzajú čoskoro v deň, poskytuje lepšiu fotografické príležitosti .

Okrajové dediny Kintamani, Penulisan, Batur a Toya Bungkah sú ľahko dosiahnuteľná z Penelokan a sú zábavné preskúmať. Hoci dediny kedysi utrpel seba predovšetkým s rybárskymi a ovocných sadov, cestovného ruchu prevzal ako vedúci priemysel. Veľký trh sa koná v Kintamani každé tri dni; využiť lacného indonézska jedla, čerstvo ulovených rýb z jazera a kvalitné pomaranče z regiónu.

Posadený nad obcou Penulisan je najvyšší chrám Bali . Pura Puncak Penulisan bol prestavaný v roku 1926 po tom, čo vulkán tvrdil pôvodnej hinduistického chrámu. Stúpanie 333 krokov, ponúka nádherný výhľad na pobrežie a okolitú krajinu. Sochy vnútri dáta chrámu späť do pred 11. storočím. Správne oblečenie a darovanie najmenej $ 1 Očakáva sa, že vstúpi Pura Puncak Penulisan.

  • Vpravo do chrámu: Prečítajte si návod na Bali chrámov pre viac informácií o miestach Kintamani je uctievanie.

Mount Batur na Bali

Nemýľte sa, nasadnúť Batur – alebo Gunung Batur – je stále aktívny a nové erupcie majú aj prekvapené backpackers, ktorí sa lezenie na vrchol. Obrie krátera je čiastočne zaplnená Danau Batur, najväčší krátera jazera v Bali , rovnako ako sídiel a dedín okolo hrany. 2300-noha-vysoký sekundárne otvor vyčnieva z kráteru jazera a vybuchne často.

Turisti, ktorí chcú navštíviť okraji krátera môže chytiť jednu z oranžových bemos (minivany) buď z Penelokan alebo Kintamani Village. Bemos shuttle ľudí po celý deň za cca 1 $ jednosmerný.

Úžasný výhľad na jazero Batur je možné vidieť za jasného dňa, ale príliš veľa ťažkostí pomocou sprievodcov a suveníry sokoliarov, aby väčšina ľudí lapať obrázok a rýchlo odísť.

Lezenie Batur: Hoci množstvo sprievodcov v Kintamani povedia inak fyzicky fit cestujúci môžu summit sopku samostatne bez turné skupiny. Dosiahnutie vrchole 5,633 stôp, horolezectvo Mount Batur možno vykonať v jednom dni so správnymi topánky, ale neočakávaný dážď môže bridlice uvoľniť a nebezpečne klzká.

Strmé naprieč cesty na vrchol, aby bolo ťažké rozoznať najkratšiu cestu – asi dve hodiny – od najdlhšej trati desať hodín!

  • Až na vrchol: Viac informácií o Mount Batur a lezenie sopky v Indonézii.

Kintamani Hot Springs

Sopečná činnosť v Kintamani má danú cestu k rade kúpeľov a horúcich prameňov, ktoré preniknúť do spaľujúce teplotách pod povrchom.

Batur Natural Hot Springs môže byť dosiahnutý tým, strmé, zjazdové ceste z Penelokan. Nachádza sa priamo na západnom okraji jazera Batur, horúcich prameňov má ako horúce bazény a chladnejšie jazero dodávané bazény. Podložky pre leňošenie pozdĺž jazera sú ideálnym miestom pre niečo na pitie a odpočinúť si po dlhom dni strávenom prehliadkou.

Ako sa dostať do Kintamani Bali

Oblasť Kintamani sa nachádza v severovýchodnej Bali, pozdĺž rovnaké severojužnej ceste, ktorá sa tiahne od Ubud a Penelokan.

Od Kuta: Doprava do Kintamani môžu byť usporiadané v cestovných kanceláriách a penziónov v okolí Kuta. Mikrobusy často cestujú cez Denpasar a Ubud na ceste do Kintamani; jazda trvá necelé dve hodiny, v závislosti na zastávkach a prevádzku.

Pokiaľ ide rovno do Kintamani od letiska, prvýkrát zviezť do centrálneho Batubulan bemo / minibus terminálu. Minibusy odísť sporadicky pri plnej Kintamani; cena sa pohybuje okolo $ 3. Miestne bemos vykonať desiatky zastávok pozdĺž cesty a vyžaduje veľa trpezlivosti!

Od Ubud: Obaja turistické a miestne autobusy jazdia denne medzi Kintamani a Ubud v strednej Bali; cesta trvá necelú hodinu. Rezervovať si letenku z jednej z mnohých cestovných kancelárií v Ubud deň predtým.

Kintamani zariadeniach: Ak plánujete stráviť noc či dve v výhľadom na jazero Batur alebo Gunung Batur, ktoré môžu byť ľahko usporiadané. Resorts v rozsahu plochy od štvorhviezdičkového na žiadne hviezdy vôbec, väčšina lôžok skreslené silne smerom batohom cestujúci s štíhle rozpočtov.

Na motorke: Mať vlastnú dopravu, aby preskúmala Kintamani je veľká výhoda. Kolobežky možno prenajať v Ubud u okolo $ 5 za deň. Ak dostatočne istí, na motorke, sa teší Bali na otvorenej ceste je nezabudnuteľný. Akonáhle okolo zápchy sústredené okolo Ubud, cesta na sever je príjemne rovný a ľahko jazdiť. Všetky vozidlá sú povinní zaplatiť 60 centov vstup do regiónu tesne pred vstupom do dediny Penelokan.

Klímy a Kedy ísť

Hojnosť dažďa udržuje oblasť Kintamani svieže a zelené po celý rok. Nejmokřejší mesiace január až február niekedy robiť cesty neprejazdné. Kintamani ešte prijíma dážď počas suchších letných mesiacoch ; naplánovať na najhoršie, ak jazda na motorke, alebo by sa snažil vyliezť na Mount Batur.

Aj keď zďaleka nie tak chladno, ako hory Rinjani v Lomboku, večerné teploty v Kintamani sú stále chladnejšie, než sa očakávalo na Bali.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *