Návšteve Londýna Houses of Parliament

Posted on

Londýnske Houses of Parliament

Parlament Spojeného kráľovstva je jednou z najstarších zastupiteľských zborov na svete. Parlament sa skladá z Dolnej snemovne a Snemovne lordov. Pozemok komôr parlamentu je Westminsterský palác, kráľovský palác a bývalé sídlo kráľov na rieke Temži. Edward vyznávač mal pôvodný palác postavený v 11. storočí. Dispozícia paláca je zložitý, s jeho existujúce budovy obsahujúci takmer 1200 izieb, 100 schodísk, a tiež viac ako dve míle chodieb. Medzi pôvodných historických budov je Westminster Hall, teraz sa používa pre významných verejných slávnostných akciách. Kultový Big Ben , symbol Londýna, sa týči nad budovami parlamentu.

Ako sa tam dostať

Domy parlamentu sú priamo oproti východu Westminster stanice londýnskeho metra. Nemôžete to minúť Big Ben, ako opustiť stanicu. Použite Journey Planner naplánovať trasu mestskou hromadnou dopravou.

Zastavte sa na obed alebo večera

K dispozícii je kaviareň vo vnútri budovy parlamentu, kde môžete ukončiť, akonáhle ste vnútri budovy po vašej ceste, ale ak chcete mať obed pred návštevou máte niekoľko pohodlných možností. Central Hall  je dve minúty chôdze od budovy parlamentu a má pokojnú kaviareň na spodnom poschodí. Kaviareň je otvorená denne a ponúka plné anglické raňajky, sendviče, šaláty, teplé obedy a zákusky, koláče.

Ďalším veľkým málo známe miesto pre šálku čaju je  najvyšší súd, ktorý je na druhej strane Parliament Square a má voľný stálu expozíciu a pivničné kaviareň čo potrebujete vedieť o.

Houses of Parliament Tours

Prehliadka budovy parlamentu trvať hodinu a 15 minút a sprievodcom začínajú každých 15 minút. Budete mať v skupine asi 20 ľudí s kvalifikovaným sprievodcom s modrým odznakom. Tieto zájazdy sú obvykle u ich nejzaměstnanější v popoludňajších hodinách, takže pokúsiť sa tam dostať v dopoludňajších hodinách pre šancu na menšie skupiny, ak by ste chceli viac príležitostí klásť otázky. Prehliadky sú k dispozícii každú sobotu po celý rok a počas letných prázdnin Európskeho parlamentu v auguste a septembri, kedy Európsky parlament v relácii nie je, alebo ako hovoria Briti, nesedí. Pri vybraní sa môžete vydať na prehliadku od pondelka do soboty. Neexistujú žiadne zájazdy v nedeľu alebo sviatkov. Skontrolujte, či dáta pre letnej prestávke na oficiálnych webových stránkach , ak máte robiť plány na turné.

Prehliadka zahŕňa komôr oboch snemovňu a Snemovňu lordov , plus zdôrazňuje, ako Robing miestnosti kráľovnej, kráľovskej galérie, centrálne hale a sv Hall. Trochu zlé správy: Nebudete môcť robiť fotografie s výnimkou Westminster Hall.

Vidieť parlament v akcii

Ak chcete len otočiť a ísť do verejných galérií sledovať diskusiu a možno aj histórie je vyrobený, môžete jednoducho pripojiť k verejnej frontu mimo sv Entrance, ale tam je zvyčajne jedno alebo dve hodiny čakať v popoludnie. Aby vaše čakacie doby nadol, je to najlepšie, aby sa dospelo na 1 hod, alebo neskôr. Poslanecká snemovňa Informačná kancelária môže nechať vopred viete, čo má byť prerokovaný v určité dni v Dolnej snemovni. Verejnosť Galéria je otvorená, keď je dom sedí ( nájdete na webových stránkach  na oficiálnych časov).

Posedieť možno aj vo verejnej galérii a pozorovať Snemovňa lordov, ktorá má obvykle kratšie čakacie doby.