Návšteve na námestí svätého Petra vo Vatikáne

Posted on

 Návšteve na námestí svätého Petra vo Vatikáne
Nachádza sa v prednej časti baziliky svätého Petra, námestí svätého Petra a  Piazza San Pietro je jedným z najznámejších námestí v celom Taliansku a je dôležitým miestom stretnutia pre turistov navštevujúcich pamiatky Vatikánu. Obe námestia a bazilika je pomenovaná po sv Peter, apoštol Ježiša považovaný mnohými katolíkmi byť prvý Pope. Hoci námestí svätého Petra sa nachádza v centre Vatikánu, mnoho turistov ju vidí ako dôležitú súčasť Ríme rovnako. Od námestia svätého Petra, môžu návštevníci vidieť tiež pápežská Byty nielen obytné pápežove ale aj miesto, kde sa pápež často stojí osloviť davy pútnikov.

Môžete navštíviť námestí svätého Petra zadarmo 24 hodín denne, ak námestie je uzatvorená na obrade.

História námestí svätého Petra

V roku 1656 pápež Alexander VII poverený sochár a architekt Gian Lorenzo Bernini vytvoriť štvorec v pravom zmysle slova majestátom Bazilika sv. Bernini navrhol eliptický Piazza, ktorá obopína z oboch strán štyrmi radmi uloženie dórske stĺpy usporiadané do ohromujúci kolonády. Dvojité kolonády sú určené k symbolizovať všeobjímajúci ruky na baziliku svätého Petra, Matky Cirkvi kresťanstvo. Poleva kolonády sú 140 sochy zobrazujúce svätca, mučeníkov, pápeža a zakladateľa mníšskych rádov v rámci katolíckej cirkvi.

Najdôležitejším aspektom Berniniho námestia je jeho dôraz na symetriu. Keď Bernini začal vymýšľať svoje plány na námestí, on bol vyžadovaný stavať okolo 385 ton egyptskej obelisk pôvodne priviedol do Ríma Caligula okolo 37 pred naším letopočtom, a ktorý bol umiestnený vo svojej polohe v 1586. Berniniho postavil jeho Piazza okolo stredovej osi obelisku. K dispozícii sú aj dve malé fontány vnútri eliptické námestie, z ktorých každý je v rovnakej vzdialenosti medzi obelisku a kolonády. Jeden fontána bola postavená Carlo Maderno, ktorý renovované fasádu St.

Bazilika Petrova na začiatku 17. storočia; Bernini postavil zodpovedajúce fontánu na severnej strane obelisku, a tým vyváženie konštrukcie námestia je. Dlažbou na námestí, ktoré sú kombináciou dlažobné kocky a travertínu blokov usporiadaných vyžarovať centrálnom “náboja” obelisku, tiež prvky symetrie.

najlepší Viewpoints

Aby bolo možné vidieť symetriu tejto architektonické majstrovské dielo z prvej ruky, je potrebné postaviť na rondel ložísk, chodníkoch sa nachádza v blízkosti fontán na námestí je. Od ohniska, štyri rady kolonád sa zoradia presne za sebou, čo vytvára úžasný vizuálny efekt.

Ako sa dostať na tú

Vatikán sa nachádza na západnej strane rieky Tiber, zatiaľ čo hlavné rímske lokality-ako fontána di Trevi, Pantheon a Španielske schody, sú na východe. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na námestí svätého Petra je vziať metro trasa A na “San Pietro” zastávke Ottaviano. Môžete si tiež vziať taxi a len povedať vodičovi ísť na námestí Piazza San Pietro. Ak ste si vziať taxík, uistite sa, že sa opýtať na cenu dopredu, aby sa zabránilo prefinancovaním.