Návštevou slávny fontána di Trevi v Ríme

Posted on

Návštevou slávny fontána di Trevi v Ríme
Fontána di Trevi či Fontana di Trevi zaujíma prvé miesto na zozname najslávnejších fontány v Ríme, ak nie celý svet. Kultový symbol mesta, je to top bez atrakcia (s výnimkou mince budete chcieť hodiť), kresba odhadom 1200 ľudí na webe každú hodinu.

Sa nachádza v historickom centre Ríma, fontána sa nachádza na malom námestí v blízkosti križovatiek Via della Stamperia, Via di S. Vincenzo a Via del Lavatore. Najbližšia stanica metra je Barberini , ale ak chcete vidieť Španielske schody, mohli by ste určite vystúpiť na Spagna stanice metra a pešo od námestia Piazza di Spagna fontány asi za 10 minút.

History of fontány di Trevi

Vzhľadom k obrovské množstvo antických stavieb v Ríme fontána di Trevi je relatívne moderné porovnanie. V roku 1732, Klement XII držal súťaž nájsť vhodnú architekta Craft nového terminálu fontána pre Acqua Vergine: akvadukt, ktorý bol čerpacie čerstvú vodu do Ríme od 19 pred naším letopočtom.

Hoci Florentine umelec Alessandro Galilei zvíťazil v súťaži, komisia bola udelená miestny architekt Nicola Salvi, ktorý okamžite začal stavbu na masívne barokovej studne. Ovplyvnené dizajnom Bernini, ktorý nebol nikdy vykonaná, Salvi práca prináša rad interpretačných prvkov vrátane mohutné stĺpy a pilastre, kaskádové vody do bazéna na jeho základni a mocným socha Oceánu a jeho miskovitého voze ťahanom morské koníky a skrotený Tritone. Podkrovie s balustrádou a alegorické postavy sa vznáša nad víťazný oblúk, čo predstavuje hojnosť, plodnosť, bohatstvo a vybavenia.

Fontána di Trevi sa dokončilo 1762 iný architekt Giovanni Pannini po Salvi smrti v roku 1751. A 17-mesačné reštaurovanie financovaný módneho domu Fendi bola dokončená na jeseň roku 2015, čím sa fontány späť do jeho žiarivo bielu nádheru.

Čo robiť, pri fontáne di Trevi

Zo dňa až do polnoci, tisíce turistov davu okolo celej panvy Trevi, aby zahliadnuť tejto fantastickej tvorby mramoru Moreny, morských koníkov, a omieľanie bazény, všetko predsedal Oceánu, božské stelesnenie mora.

Tu sú niektoré veci robiť pri návšteve fontány di Trevi.

Hodiť mincu do fontány. Turisti často navštevujú fontána di Trevi sa zúčastniť rituálne žrebovanie. Hovorí sa, že keď sa hodiť mincu do Fontány di Trevi, váš návrat do Večného mesta je zabezpečené. Druhý mince začala sľubuje, budete nájsť lásku. Tretia má garantovať manželstvo.

Vykonať žrebovania správne (a to zrejme záleží, aby svoje šťastie držať), odvrátenej od studne, držať mincu v pravej ruke a hodil ju cez ľavé rameno.

Ohromení týmto 18. storočia barokové majstrovské dielo. Vyrezával na pozadí Palazzo Poli, to ohromujúce travertín fontána stojí asi 85 stôp vysoký a asi 160 stôp široká, rozliatiu takmer 2,9 milióna kubických stôp vody denne. Odhaduje sa, že asi 3000 euro mincí sa extrahujú z fontány každý deň a daroval na charitu.

Je ľahké sa dostať rozptyľovať davov a fotografických ops – ale to trvať niekoľko minút obdivovať podrobnosti a rozsah tohto monumentálneho sochárskeho fontány.

Pripomeňme slávnej filmovej scény natáčané pri fontáne. Kino bolo veľmi dobré k fontáne di Trevi v priebehu rokov. Slúžiace ako nastavenie takých klasických filmoch Federica Felliniho La Dolce Vita, Jean Negulesco má tri mince vo fontáne , William Wyler je Prázdniny v Ríme , a dokonca aj Julia Roberts hit Jedz, modli sa, miluj , Fontana di Trevi sa stala vec, že taliansky sny sú vyrobené z. Nemôžete ísť brodiť do fontány, ako Anita Ekberg charakteru sa v La Dolce Vita (v skutočnosti, prosím nie!), Ale je to stále zábavné prežiť kultovej filmovej okamihy natočený tu.

Najlepší čas na návštevu

Samozrejme, že najlepší čas na návštevu fontány di Trevi, keď davy sú v ich najľahšie. To znamená vyhnúť sa poludnie a neskoro popoludní, keď je oblasť okolo fontány je stiesnený a preťažené Ak ste sa tam dostať za súmraku, zistíte, že večer žiara a dramatické účinky osvetlenia vytvoriť nebeskú a romantickú atmosféru. Skoro ráno je tiež skvelý čas, aby sa tam, pretože námestie je tichý a pokojný.

Ako sa tam dostať

Miesto: Piazza di Trevi, 00187 Roma

Piazza di Spagna: Hlava na juhovýchod do Via di Propaganda a pokračovať na Via di Sant’Andrea delle Frat. Potom sa vľavo na Largo del Nazareno a vpravo na Via della Panetteria. Via della Stamperia aby právo a dorazí na Piazza di Trevi.

Od vlakovej stanice Termini: Take metro A (červená čiara) na stanici Barberini a pešo 8 minút na námestí Piazza di Trevi.

Tipy návštevníka:

Majte na pamäti, že je prísne zakázané plávať, klátit nohami vo vode, jesť, alebo sedí na ktorejkoľvek časti pomníka. Rušiteľa budú pokutovaní kdekoľvek od 450 € pre kúpanie a 240 € na sedenie, lezenie alebo piknik na fontány.

Keď davy sú v ich najťažšie (a kedykoľvek, v skutočnosti), dávať pozor na vreckárov a zlodejov – fontána di Trevi je Tourist Central.

Zaujímavosti v okolí

Španielske schody. Obľúbeným miestom pre vziať náklad off, Scalini di Spagna sa zvažujúca schodisko s 138 schodmi, uzavreté od Trinità dei Monti kostola. Schody výhľad na hravou Fontana della Barcaccia (fontána škaredé lodi) navrhol Pietro Bernini, otec Gian Lorenzo Bernini.

Piazza Navona . Domovom troch pôsobivé fontány, najviac pozoruhodne Berniniho fontána zo štyroch riek, tento verejné námestie je bzučanie s ľuďmi vo dne iv noci.

Pantheon . Zachovaný a ohromujúci, tento bývalý pohanský chrám, postavený v 1. storočí nášho letopočtu, je dnes kresťanská cirkev. Inžinierska zázrak, to sa môže pochváliť najväčšou prostého cementu dome na svete.