Ne Kadar Tayland için para: ortalama giderler Tayland bir gezi için

Posted on

Ne kadar para Tayland için ortalama giderler Tayland bir gezi için

“Ne kadar para Tayland için ihtiyacım olacak?”

Belki Güneydoğu Asya gezginler her zaman bilmek istediğiniz numaralı soru. Ne yazık ki, hiç de kolay, kes-kurutulmuş cevabı yok. Eğer bir daha eğitimli bir tahmin üretmek, böylece Ama biz Tayland’da bazı ortalama giderler bakabilirsiniz.

Tayland’da yolculuk yapabilirsiniz çok uygun olması.

Açıkçası ne yapmak büyük ölçüde bağlıdır ne kadar para Tayland geçirmek ziyaret etmeyi planladığınız ülkenin hangi bölümlerini talep ne kadar lüks, ve (eğer dalış çok veya keyfi zanaat her gün batımı ile kokteyller? olacaktır).

Bütçe yolcuları ve sırt çantalı genellikle ABD Tayland’da tarafından alabilirsiniz 25 $ – $ 30 günde. Onlar uzun süre evden uzakta olacağım çünkü para kazanmak için akıllı bütçe seyahat tekniklerini kaldıraç.

Daha yüksek bütçelerle ve beklentilerine kısa yolculuklarda Diğerleri yolcuları kolayca yemek ve içecekler çift olduğunu harcayabilirsiniz. altyapı mutlu her bütçeye barındırır – ve genellikle bunları kırmak için bir yol bulur: Ama bu Tayland seyahat güzelliği burada!

Not: Tüm fiyatlar Tayland bahtı içindedir. Geçerli kur fiyatları etkileyebilir, ve her zaman Tayland’da bu günlük yaşam giderleri için istisnalar bulabilirsiniz.

Tayland’da anlama Günlük giderler

En iyi fiyat bulma ve Tayland’da az harcama size aittir bulunmaktadır. turistlere sadece hitap patronajcı lüks restoranlar ve oteller açıkçası irade daha aktiviteler yaparak (örneğin, tüplü dalış, alma turları, vs) ve turistik yerlere giriş ücretleri ödeyerek gibi daha mal olacak.

kenara Tüm jet ski kiralama, dürüst bir şekilde günlük giderleri izlemek için yeterince cesur uzun vadeli birçok gezginler genellikle çirkin gerçeği keşfetmek: onlar faaliyetleri, ulaştırma ve gıda daha parti ve sosyalleşme daha geçirdi!

ve sonuçta daha fazla içki – – ederken tatile Birçok kişi sosyalleşme eğilimindedirler. Tayland orijinal tahminlere geçmiş yükselen günlük masraflarını göndermek için yeterli gece hayatı fırsatları sağlamak için rezil olduğunu. Beslenme ucuz ve lezzetli olabilir, ancak bu içecekler kadar ekleyin.

Yer Önemlidir

Sade ve basit: adalar daha pahalı. Sen güneşte oynamak ödemek zorundasın. Gıda, temelleri ve konaklama adalarında ise biraz daha fazla harcama planlayın.

Tamamen buna değer! Ada bir nedeni daha pahalı: Her şey ya tekne veya uçakla anakaradan adaya getirilmesi gerekmektedir. işletmeler için kiralama denize yakın değişmez daha pahalıdır, bu yüzden sonunu getirmek için fiyatları artırmak zorunda.

Chiang Mai ve Pai olarak Kuzey Tayland’da yerler Bangkok ve adalar nispeten daha ucuzdur. Eğer kısıtlı bir bütçeyle iseniz, size Chiang Mai para ve Tayland’da kuzey hedefler için daha alırsınız.

Konum yerel düzeyde fiyat aşağı etkiler. Sık sık kalıyorsun hangi mahallede bağlı daha iyi fiyatlarla bulabilirsiniz. turistler için daha az hizmetleriyle “Yerel” mahalleler genelde ucuz vardır.

Neredeyse her zaman daha uzağa turistik bölgelerde Tay mahallelerinde iyi fiyatlarla bulabilirsiniz. Ama varlık yabancı ziyaretçi önemli. Konu hararetli tartışılan ve tartışmalıdır. Tayland’da Çift fiyatlandırma yaygındır. Farang (yabancılar) genellikle daha yüksek fiyatlar ödemek bekleniyor. Turistler “zengin”. Düşünülebilir

Varsayılan olarak, Bangkok’ta Sukhumvit alan en pahalı olduğu; Silom yanı pahalı olarak kabul edilir. Bu arada, Khao San Yolu ve Soi Rambuttri mahalle – sırt çantalı için bir merkez olarak bir kez ünlü – Bangkok Banglamphu alanda daha ucuz olabilir. Eski “garabeti” hala Khao San Road yakınındaki var bazı rağmen, çevresindeki sokakların pek şimdi şık ve butik misafirhanesi ile kaplıdır.

mutlu saatlerinde 80 baht veya düzenli saatlerde 90 baht – 60 için Khao San Yolu bölgesinde bir büyük şişe bulabilirsiniz ederken, 180 baht – Bangkok daha pahalı Silom veya Sukhumvit alanlarda bira küçük bir şişe 90 mal olacak. ilk üç Tay bira da önemli seçim hangisi.

fiyatları (örn minimarts iç) sabit sürece genellikle daha iyi bir anlaşma için pazarlık yapabilirsiniz. Adil, dost pazarlık Tay kültürünün bir parçası olmakla birlikte, doğru bir şekilde yapmak. Böyle su, aperatifler ve sokak yiyecek olarak sarf için pazarlık çalışmamalıdır.

Sen Önemlidir Seyahat zaman

insanlar görüşmeye az istekli oldukları gibi Tayland’da yüksek sezonda seyahat biraz daha mal olacak. Oteller ve pansiyonlar onlar indirim ve özel teklif gerekmez yeterince dolu muaftır.

Muson sezonu sahne tutan yeşil – – (Ekim kabaca Haziran) Tayland’da düşük sezon boyunca yolculuk öğleden sonra gök gürültülü dan ıslanma gerektirebilir ancak daha fazla indirim bulabilirsiniz.

önce veya böyle Songkran ve Çin Yeni Yılı olarak Tayland’da önemli festival ve tatilinden hemen sonra yolculuk uçuş ve otel daha pahalı olmasına yol açar.

Tayland’da Potansiyel giderler

Aşağıda, bütçenizle üzerindeki potansiyel etkisi ile birlikte Tayland’da seyahatiniz için ortak giderlerin listesi aşağıdadır:

 • Gıda: düşük
 • Şişe su: düşük
 • Çamaşır hizmeti: Düşük
 • Konaklama: orta – yüksek
 • Zemin taşıma: düşük
 • farklı bölgelere Yurtiçi uçuşlar: orta – yüksek
 • Alışveriş: orta
 • Alkol ve sosyalleşme: Yüksek
 • Turlar ve aktiviteler: Yüksek
 • Giriş ücretleri (yabancıların sıklıkla iki kattan fazla ödeme): orta
 • (İşlem başına 200 baht kadar) ATM ücretleri: yüksek
 • Beklenmedik dolandırıcılık: düşük
 • Motosiklet / motosiklet kiralama: düşük

Tayland’da Konaklama

konaklama maliyeti beklediğiniz ne kadar lüks üzerine büyük ölçüde bağlıdır. Böyle heyecan verici bir ülke dışında bekleyen Unutmayın, büyük olasılıkla yalnızca uyku otelde olacağım!

Büyük Western otel zincirleri kaçınmak ve neredeyse her zaman para kazandıracak yerel, bağımsız sahipli yerlerde kalan. Sevimli butik seçenekleri Tayland’da seyahat etmek popüler yerlere boldur.

Sık sık Etrafı dolaşma seyahatiniz maliyetini artırır. Bir hafta veya daha uzun süre bir yerde kalmak istiyorsanız, daha iyi bir gece oranının müzakere deneyin. Daha iyi bir anlaşma alabilirsiniz – özellikle yavaş sezonunda.

gökyüzü sınırı ve personel misafirler için herşeyi yapmaya hazırız nerede 10 $ bir gece (320 baht) ve daha az, hem de beş yıldızlı konaklama için Tayland backpacker misafirhanesi bulacaksınız.

Yolculuk kısa ise ve konaklama daha fazla harcama sakıncası yoksa, sen evde otellerde bulacağını daha ucuz fiyatlarla lüks çok daha yüksek düzeylerde mümkün olacak.

Gıda Maliyetleri

Tay yemek keyfini varsayarak – genellikle Asya’da olduğu gibi, Tayland’da yeme nispeten ucuzdur. Batı gıda neredeyse her zaman restoranlarda Tay gıda kadar değerli değildir.

Sokak arabaları ve basit, açık hava restoran her zaman otelde ya da klimalı restoranlarda yemek daha ucuz olacaktır. Geleneksel yemekleri deniz ürünleri ya da karides ekleme maliyetini artırmaktadır. Neredeyse her yemek ile sunulan varsayılan et tavuk; sığır ve domuz eti ortak seçeneklerdir.

150 baht – bir restoranda temel Tay yemek ortalama maliyeti 90 olduğunu. Deniz değişmez daha pahalı. Sukhumvit’te temel restoranda erişte Bir tabak yaklaşık 100 baht olduğunu. Tay bölümleri genellikle küçüktür, bu nedenle fazladan bir yemek yeme ya da gündüz atıştırma sona erebilir!

İpucu: Eğer Bangkok Sukhumvit alanında Asok BTS durağı yakınında bulursanız alışveriş merkezi bazı lüks mağazalara ev olmasına rağmen, Terminal 21. üstündeki food court check out yerel halk iyi zevk için yemek mahkemeye baş bölgede sokak fiyatları yiyecek.

Tayland’da Pad Thai Maliyeti

Birçok kişi evde Tay restoranlarda pad thai noodle keyfini beri menü öğesi yiyecek maliyetlerini karşılaştırmak için büyük bir kriter yapar! Spoiler: çok sevilen erişte olan yolu Tayland ucuz.

tavuk veya tofu ile tampon Tay erişte temel yemek özellikle turistik bölgelerde dışında, sokak arabaları de ve (US $ 1 civarında) 30 ila 40 baht için basit restoranlar bulunabilir. Turistik yerlerde tampon Tay için ortalama maliyet plaka başına yaklaşık 50 Bahtı olduğunu. Ünlü Tay köriler biri 60 yiyebilirsiniz – 90 baht; bazen ek 20 baht pirinç için ilave edilir.

Su ve Alkol

Musluk suyu Tayland’da içmek için güvenli olduğu; Sıcak sıcaklıklar evde yapmak daha çok daha fazla içme suyu olacaktır.

her yerde 7-Eleven mağazaları herhangi birinden içme suyu A 1.5-litrelik şişe Tayland yaklaşık 15 baht (az 50 sent) maliyeti her yerinde buldum. plastik azaltmak için, bazı otellerde ücretsiz su doldurma için bak. Ayrıca, litre başına sadece bir kaç baht maliyet sokakta su doldurma makineleri bulabilirsiniz.

Adalarda, taze içme hindistancevizi yaklaşık 60 baht için yiyebilirsiniz. Kola bir nostaljik, cam şişe yaklaşık 15 baht maliyeti.

Tay Chang bira büyük bir şişe 90 baht altında Khao San Road / Soi Rambuttri’deki etrafında restoranlar bulunabilir. bira için bir büyük şişe 7-Eleven fiyat genellikle 60 baht daha azdır. Böyle Singah ve ithalat gibi diğer bira mekan bağlı olarak yukarı en az 90 baht ve mal olacak.

Sangsom (yerel Tay rom) Küçük bir şişe minimarts yaklaşık 160 baht maliyeti; Eğer yeterince cesur iseniz daha ucuz markalar (Hong Thong biridir) vardır.

bant veya DJ çalıştıran işyerlerinde dışarı bir gece hep bir restoran veya bir yerde sessiz sosyalleşme bir gece daha fazla mal olacak. Eğer DJ ile organize olay ya da özel parti katılıyor sürece, kapak ücretleri yaygın değildir.

Nakliyat giderleri

Sen taksi ve tuk-tuk sürücüleri ulaşım için teklifler hiçbir sıkıntısı bulacaksınız. sokakta bir taksi yağıyor en iyisidir; Her zaman sürücü metre kullanmak olun! Sürücü reddeder ve bir fiyat isim denerse, basitçe geçmek ve bir sonraki taksi bekleyin. Sonunda metre açmak isteyen dürüst bir sürücü bulurum.

Suvarnabhumi havaalanından taksi fiyatları her zaman değişiyor. Bunlar tam anlamıyla yerel ulaşım bir tür tarafından kontrol edilen “mafya”. Sen daha yakın bir tren alarak ve daha sonra bir taksi yağıyor daha iyi. 150 baht için Khao San Road, havaalanı giriş katında koşarak minivan bazen vardır.

tuk tuks sürme eğlenceli bir deneyim olsa da, ilk içeriye almadan önce bir fiyat pazarlık gerekir. Uzun vadede, terli, egzoz boğulma tuk-tuk alarak klimalı bir taksi ile bir yere gitmekten daha nadiren ucuzdur. Zaman değişti. tuk-tuk alarak para tasarrufu daha deneyimi hakkında daha fazladır.

İPUCU: gün için özel sürücüler olmak sunuyoruz tuk-tuk sürücüleri dikkat! Bu Tayland eski dolandırıcılığı biridir.

Bangkok Chao Praya Nehri çalışan Feribot taksi çok daha ucuz için şehir etrafında alabilirsiniz. Hedef, tek binmek ortalamaları 30 baht bağlı. Ayrıca sınırsız şerbetçiotu yapmak 150 baht için tüm gün bilet satın alabilirsiniz. Korkutmak etmeyin: Bu Bangkok’un tutarlı trafik ulaşım için büyük bir sistemdir!

BTS Bangkok ve MRT metro şehir etrafında hareket etmek ucuz ve modern yollarıdır. Ücret nadiren 30 baht aşıyor. Tüm gün bilet 150 baht için satın alınabilir.

Gece otobüs ve tren Tayland arasında hareket etmek için iyi bir yoludur; Her iki güzergah üzerinde bir günü kurtarmak ve gece için konaklama gibi çift. Chiang Mai için Bangkok Gece otobüsler 600 baht veya daha az seyahat ofislerinde rezervasyon yapılabilir. Trenler uzun mesafe otobüslerin daha pahalı ama daha rahat bir deneyim sunmaktadır.

Kontrol etmek bagaj yoksa, Tayland yurt uçan böyle Nok Air gibi yerel düşük maliyetli taşıyıcılar ile çok ucuz olabilir. bagaj ve diğer eklentiler için ücretleri daha maliyetini uçan yapmak vardır.

Tayland’da Diğer Giderler

 • Batı marka Bir paket sigara markasına bağlı olarak Tayland’da 100 ila 140 baht mal olur.
 • lüks otel ve güzel restoranlar dışında, devrilme Tayland’da beklenmemektedir.
 • Tayland’da herhangi ATM kullanma her bir işlem için dik bir 200-baht banka ücret ödeyerek gerektirir.
 • Çamaşır hizmeti Tayland’da çok ucuz. Jetonlu çamaşırhaneler şehirlerde bulunabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *