Ne zaman İtalya’ya Benim Tren Bilet Satın Al mı?

Posted on

 Ne zaman İtalya'ya Benim Tren Bilet Satın Al mı?

peşin ya da ilerisinde tren seyahat tarihinden onları satın gerekip gerekmediğini altı ay onların İtalyan tren biletleri satın alamazsınız neden İtalya’ya Gezginler sıkça soruyor. Cevap İtalyan takımının her türüne biletler için farklıdır.

Burada trenin her tip için İtalyan tren biletleri satın almak hakkında bilgi sahibi olmanız gerekenler:

Frecce (Eurostar) Biletler

İçin biletler Frecce trenler İtalya’nın büyük şehirler arasında çalışan yüksek hızlı trenler, genellikle seyahat tarihinden itibaren dört ay içinde satın alınabilir.

İndirimler avans alımları, aynı gün geri dönmelerine veya üç veya daha fazla gruplar için hızlı trenlerde sıklıkla mevcuttur ama bazı indirimli ve avans biletler iade edilemez veya satın almadan önce değiştirilemeyen dikkatlice kontrol olabileceğini unutmayın. Frecce biletler İtalya’da herhangi bir tren istasyonunda Biglietteria satın alınabilir. Koltuk rezervasyonları dahil Çevrimiçi e-biletler Raylı Avrupa üzerinden satın alınabilir.

Önemli : koltuk rezervasyonu üzerinde zorunludur Frecce trenler. Bilet üzerinde koltuk rezervasyon e-bilet ya bilet doğrulanması gerekmez ama bir bilet varsa ve ayrı bir koltuk rezervasyonu biletinizi doğrulamak gerekir.

Şehirlerarası Bilet

Şehirlerarası ve Şehirlerarası artı tren biletleri şu anda sadece yolculuk tarihinden itibaren dört ay içinde satın alınabilir. Orada bir güne kadar bir ay alımlar için geçerli indirimler yolculuk tarihinden önce veya grup seyahat için bazen ama bazı indirimli bilet iadesi olmayan ve değiştirilemeyen olabileceğini unutmayın.

Şehirlerarası tren biletleri Raylı Avrupa üzerinden herhangi tren istasyonu İtalya’da veya çevrimiçi bir Biglietteria satın alınabilir.

Önemli : koltuk rezervasyonu Intercity artı trenlerde ve en Şehirlerarası trenlerde zorunludur. Bilet belirli bir tarih ve zaman için değilse tren binmeden önce bilet doğrulamak için emin olun.

Koltuk ataması, saat ve tarih bilet üzerinde doğrudan baskı yapılmaktadır Eğer doğrulamaya gerek yoktur ama emin değilseniz bunu yapmak veya sormak en iyisidir.

Bölgesel Biletleri

Bölgesel trenler için biletler, genellikle bir bölge içinde güzergah boyunca birçok yerde durdurmak yavaş trenler, yolculuk tarihinden itibaren dört ay içinde satın alınabilir. Önceden bölgesel tren bileti satın almak için herhangi bir indirim nadiren bulunmaktadır.

Bir bölgesel tren bileti belirli bir tarihi veya zamanı yoktur, o tren güzergahı için satın alındığı tarihten itibaren iki ay süreyle geçerlidir. İstisna: Eğer istasyonunda bir bilet makineden bilet satın alırsanız, bunun üzerine damgalanmış bir tarih ve saat olabilir. Eğer tepe gidip zamanlarda seyahat ediyorsanız size bir koltuk bulma şansı daha yüksektir için birinci sınıf bilet satın isteyebilirsiniz Bölgesel trenler koltuk atamış yoktur. Sen kalkış saati için aslında senin kalkış istasyonunda İtalya’da herhangi tren istasyonu ya da bir bilet makinesinde bir Biglietteria adresinden bölgesel tren bilet satın alabilirsiniz.

Önemli: Bu tren binmeden önce tren bilet doğrulamak gerekir, aksi takdirde para cezası olabilir. Makine bu sayfadaki fotoğrafların ya benzeyebilir.

Italo Biletleri

büyük şehirlerin bazı hizmet veren özel Italo Raylı Hattı için biletler önceden rezervasyon için genellikle mevcut indirimler sunan, bazen önde beş aya kadar, biraz daha uzağa önceden satın alınabilir.

Bilet tren istasyonları Italo tarafından hizmet veya Raylı Avrupa üzerinden satın özel kabinleri satın alınabilir.

Eurail İtalya Geçirdi

Avrupa’da ulaşmadan İtalya demiryolu geçtiği bunu doğrulamak için plan tarihten itibaren altı ay içinde, satın alınmalıdır. fiyatlarını kontrol edin veya Raylı Avrupa üzerinden Eurail İtalya Pass satın.

Önemli: Eğer demiryolu geçişi bir tren istasyonunda bir demiryolu görevlisi tarafından satın alındığı altı ay içinde valide olmalıdır. Rezervasyon ve takviyeleri geçişte dahil değildir ve ayrı olarak satın alınmalıdır.