Nealkoholických nápojov, aby sa pokúsili v Egypte

Posted on

Egypt nie je cudzie alkohol: potom, čo bol tam varí všetko, pivo od dôb dávnych faraónov. Avšak, v prvom rade moslimskom moderného Egypta, predaj a konzumácia alkoholu je silne obmedzený mimo upscale turistické hotely a zariadenia. Sadnúť na tradičné jedlo v miestnej reštaurácii, napríklad, a tam takmer určite nebudú žiadne alkoholické možnosti v ponuke. Našťastie Egypt má impozantné rad nealkoholických alternatívy, z ktorých mnohé umožnia optimálne exotického ovocia pestované v úrodnej delty Nílu.

Shai (čaj)

Nealkoholických nápojov, aby sa pokúsili v Egypte

Čaj, alebo shai ako je známe lokálne, je oporou egyptskej spoločenskej kultúry a sa teší po celý deň bez ohľadu na to, ako horúci je to vonku. Listy sa varí v anglickom štýle na čajové vrecúška, alebo uvoľnený pridá do vriacej vody. Predvolený štýl je čierne a sladké, takže požiadať o min ghayr šukar Ak chcete vynechať cukor, alebo Shai Bil-haleeb Ak chcete pridať mlieko. Shai bil-na’na alebo čerstvo uvarená mätový čaj, je populárny alternatívou k čiernym čajom; ako je Chelby infúzne z rozdrvených semien senovky gréckej. Ten má mnoho zdravotných výhod, vrátane schopnosti znižovať hladinu glukózy v krvi a cholesterolu v krvi.

Ovocný džús

Životodarnej vody rieky Níl podporovať rast neuveriteľným množstvom exotického ovocia. Výsledkom je, že šťava stojany sú všadeprítomné v egyptských mestách ako Káhira a Alexandria a čerstvo vylisované šťavy často dominujú v ponuke nápoje v miestnych reštauráciách. Populárna príchuti zahŕňajú citrón, banán, guava, mango a jahody. Pre viac exotických chutí, rozhodnúť sa pre cukrovej trstiny džús (Asaba) alebo tamarinda šťavy (tamrhindi). Prvý z nich je extrahovaný z lisovaného cukrovej trstiny pestovanej v rozsiahlych plantážach po celom hornom Egypte a má nízky glykemický index cez jeho prirodzene sladkú chuť. Tamarind šťava je kyslá, a má vynikajúce antioxidačné vlastnosti.

Mowz bil-Laban (Banana Smoothie)

Banány boli kultivované v Egypte pretože prinajmenšom 10. storočia, a sú hviezda zložka mowz Bil-Laban, populárnej twist na pravidelnom ovocné šťavy. Z čerstvých banánov zmiešaný s mliekom, cukrom alebo medom, vodou a ľadom, tento nápoj je v podstate smoothie. Jawafa bil-Laban je ďalší spoločný názor na rovnaký recept, ktorý swapy sú banány za tropického ovocia a vyžaduje etapu snažil sa odstrániť Guava semená. V podstate tak dlho, kým v reštaurácii alebo pouličnom stánku má v zásobe, akékoľvek ovocie možno nahradiť, aby sa bez ohľadu na chuť smoothie dávate prednosť.

Ahwa (káva)

Najobľúbenejšie egyptský káva je silný, silný, tureckom štýle variť známy ako Ahwa. Je vyrobený zmiešaním jemne mletej práškovej kávy a cukru s horúcou vodou, potom sa nechal dôvody usadia na dne šálky pred podávaním (namiesto filtrácie). Z tohto dôvodu nemožno pridať cukor potom, čo sa podáva káva, pretože miešanie pohár by narúšala dôvody. Z tohto dôvodu je nutné zadať, ako sladké to chceš pri objednávke. Ahwa sa podáva v espresso štýle šálky a je určený pre popíjanie. Ak dávate prednosť viac západnej chuť, požiadať o Nescafé, široký termín pre všetky druhy instantnej kávy bez ohľadu na značku.

Karkadai (Hibiscus čaj)

Tento úžasne exotické čaj sa vyrába z púčiky z kvetu ibišteka, čo je výraznú farbu karmínovú, ktorý vyzerá skvele na Instagram krmiva. Ďaleko od nedávneho trendu však karkadai Verí sa, že obľúbený nápoj faraónov a je tradične používaný na toast nevestu a ženícha na svadobnej oslavy. To môžu byť podávané chladené v lete alebo horúcu v zime. S vysokým obsahom vitamínu C, karkadai zabraňuje hypertenzia, znižuje krvný tlak, znižuje hladinu cukru v krvi, a pomôcky trávenie. K dispozícii je jeden vedľajší efekt dať pozor: pravidelné pitie môže ohroziť účinnosť estrogénu na báze kontroly pôrodnosti.

Soby (Coconut Milkshake)

Ďalšie populárne Ramadan nápoj, sobie je hustý a krémový nápoj vyrobený zo zmesné kokos, mlieka, ryžového škrobu, cukru a vanilky. Chutí podobne ako roztavené, západného štýlu vanilkový koktail a je populárny najmä u detí. Odporúčame podávať chladené, to je nájdené v šťavy obchodov a kaviarní po celom Egypte, a predáva sa aj pouliční predavači v neoznačených plastových fliaš. Sobie je efektívna smädu a je dobré pre oživenie unavené turistov po dni strávenom návštevou egyptských starovekých pamiatok, ako je to pre poskytovanie energie pre verný počas ramadánu.

Sahlab

Vyrobený z sušené a drvené hľuzy z mascula orchidea vstavač, Sahlab je stará tradícia, ktorá siaha až do rímskych čias a neskôr rozšíril v celej Osmanskej ríše. Zmiešaný s mliekom a sezamové semienka, má hustú konzistenciu, ktorá je napoly nápojov, napoly dezert. Sahlab sa najlepšie v teple, a to najmä potom, čo hľadal v zime, keď teploty môžu klesnúť pod 50 stupňov Celzia. Nájdete ju v kaviarňach po celom Egypte, hoci garnishings líšiť od jedného zariadenia do druhého. Tradičné zálievky sú nasekané pistácie alebo orech a škoricu, aj keď strúhaný kokos a sekaných sušených marhúľ sú tiež vynikajúce.

Qamar al-din (Dusená Šťavy marhuľové)

Meno Qamar al-din sa prekladá ako “mesiac náboženstvo”, ktorý je vhodný postup, pretože nápoj sa často používa k prerušeniu pôstu na konci každého dňa ramadánu. To sa varí pomocou akejsi sušené marhule kože, ktorá je zase z varom marhule s cukrom nad ohňom, potom namáhanie je cez drevenú cedidlo a nechať ich zaschnúť do listov na slnku. K rehydratáciu listy, sa pridáva kvapalina. To môže byť ružová voda, pomarančový kvet voda, pomarančový džús, alebo dokonca čistá voda. Jedna cesta, nápoj poskytuje silnú dávku cukru a elektrolytov; Ideálne pre obnovenie energie po dlhom dni náboženského pôstu.

Fayrouz

Sa začala v roku 1997 ako prvý ochuteného sladového nápoja krajiny, Fayrouz je produktom modernej egyptská pivovarníckej spoločnosti Al Alhram. Penivé hlavu, bohatú zlatú farbu, a sladovú vôňu, ide v podstate o nealkoholické pivo (a ako prvý na svete, aby sa dosiahlo Halal stave vďaka tomu, že má absolútne žiadny obsah alkoholu od začiatku až do konci procesu varenia piva). Vyrobené z zmiešané sladu, skutočný ovocie a perlivá voda, Fayrouz prichádza v mnohých rôznych príchutiach. Apple bol pôvodný; Teraz sa môžete rozhodnúť pre ananás, broskyne, hrušky a medzi ostatnými. Je bez konzervačných látok, umelých farbív a aróm.

Yansoon (Anise Tea)

Yansoon alebo anízu čaj je vyrobený brúsením anízu a máčanie ich do vriacej vody. Pred podávaním čaj by malo byť napäté a môžete si vybrať pridať cukor alebo med, ak dávate prednosť sladšie chuť. Celkový Chuť je podobná sladké drievko. Yansoon je zvyčajne vychutnať buď za horúca alebo pri izbovej teplote. Je to pripisované s zlepšenie tráviacich problémov, ako je nadúvanie, plyn, zlé trávenie a zápchu. Z tohto dôvodu je bežné, že šálka čaju anízu po veľkom jedle. Yansoon môže tiež pomôcť znížiť nevoľnosť a zmierniť menštruačné kŕče.