Skip to main content

Neden Paris’in ünlü “Lovelocks” Kent Bridges kaldırıldı ediliyor?

Neden Paris'in ünlü Are

Yıllardır, dünyanın dört bir yanından çiftler üzerindeki aşık kilitlemek için Paris inmiş Pont des Arts köprü baş harfleri, kupa ve sevecen mesajlarla yazılı asma kilit affixing ve aşağıda Seine nehre anahtarlarını atma -. Ama aşk çoğu zaman kaybolur gibi, bu nedenle bu sevimli tuhaflık vardır. 2015 baharında, belediye dolayı emniyet ve estetik kaygılara kaldırıldı “lovelocks” yüzbinlerce için bir kampanya açtı.

“Bu asma için bitti,” resmen açıklamada Pont des Arts üzerinde aşk kilitleri kaldırılmasını başlattı Bruno Julliard, Paris’in belediye başkan yardımcısı söyledi. “[Bu asma kilitler] bunu bozulmaya, yapının güzelliği uzak alıp potansiyel kazalara neden olabilir.”

Bu basına yansıdığı zaman, köprü asma tahminen 45 ton değerinde düzenlenen ve kilo altından geçen turist gezi teknelerinde çökme tehlikesiyle karşı karşıya köprünün bölümlerini neden olur yükselen endişeler vardı.

Köprü Closures ve Sökme tepkiler

şehir işçileri yan bariyerlerin bütün bölümlerini silme süreci başladı ederken ünlü köprü, Haziran başlarında bir hafta kapatıldı. padlocked kısımları turist kez daha Seine nehri aşağıda akan görebileceği şekilde pleksiglas paneller ile değiştirilmesi gerekmektedir. Ama bu arada, kent uluslararası sokak sanatçıları Brusk Jace, El Seed ve Pantonio eserlerle köprü bariyerlerini kapsayan. Bu sanat için tema? elbette seviyorum.

onun kapanması sırasında siteyi ziyaret eden turist akışı için, kesinlikle hayal kırıklığı adil bir miktar vardı. Mike ve Ciaran Dubai’den Paris’i ziyaret edildi ve başlangıçta köprüde onların aşık kilitlemek planlıyordu.

“Ben aslında bir kilit aldım ve buraya getirirken umuyordum ama sonra otelde bırakmış yüzden neler olduğunu haberlerde gördüğüm,” Mike diyor. “Bu ne oluyor yazık – [kilidi koyarak] yapmak için güzel bir şeydir; çok romantik – ama bir güvenlik sorunu vardı “.

Köprünün güvenliği kilitler etkisi hakkında sorular endişe önceden iken köprünün yan bariyerin bir bölümü kilitleri ağırlığı altında çökmesi sonucunda, yerel yetkililer gerçekten geçen yıl dikkate aldı.

Ancak, güvenlik kilitleri kaldırılıyor tek nedeni değildir. Birçok asma kilitler önemli Paris işaretinin estetik bütünlüğünü bozmak demek. savunma grubu No Love Kilitler uygulamasını tümden yasaklama kenti çağırıyor: Böyle Pont de l’Archevêché’deki ve Passerelle Simone de Beauvoir gibi diğer köprülere uzanan bir, hatta lamba mesajların ve metalik çöp kapları gibi nesnelere.

Kilitleri oluşur “Fransa insanlara zarar zarar şehir ve vandalizm – kültürel, ekonomik ve duygusal” dernek kendi resmi web sitesinde diyor .

Lovelocks Fad Caught (Ve Gerçekten Dışarıda oluyor?) Nasıl

Lovelocks Fad Caught (Ve Gerçekten Dışarıda oluyor?) Nasıl

Nasıl lovelocks zaten köken çılgınlığı mı? Ve tamamen kaybolmaya mahkûmdur?

Pont des Arts elinde asma kilitlerini – – Köprü O duygusal çiftler çeken başladı İmparator Napolyon I. döneminde, 1804 yılında Fransa’da ilk demir köprüsü olarak göreve başladı etrafında 2008 ama fenomen aslında İtalya’da kökleri vardır. Birçok çiftler nehre anahtarı atmadan önce, Roma’nın Milvian köprüye sevgi mesajları tutan asma kilit takmak hangi Frederico Moccio tarafından 2006 romanına özel bağlıyor.

Paris gelenek amatör asma kilit satıcıları duygusal jest yapmak hazırlıksız olanlar için kilitleri ve kalem satan, köprünün iskeleler boyunca bulunabilir diye popüler oldu.

Kilitler Basitçe atılacaktır?

Kısacası, hayır. Zaten Pont des Arts üzerindeki aşık kilitlemiş herkes için, tüm kayıp değildir. Paris’in belediye bir depolama biriminde asma kilitler tutmak ve bir de daha sonraki bir tarihte bunları kullanmak için söz verdi “sevginin yeni bir jest.” Ancak, Seine altındaki 700.000’den fazla anahtarlarını deşmek anda bir planları olmadığını .

Ama bu hafta köprüyü gelen turist arasında, birçok şehir yerine onlardan kurtulmanın kilitlerinin ağırlığı ile başa çıkmak için başka bir yol bulmuş olsaydı.

“Onları bariyer güçlendirmek ya da bunun yerine tamamen onlardan kurtulmanın köprünün ortasına yoluyla koymak görmek güzel olurdu,” ortağı Penelope ile ilk defa Paris’i ziyaret eden Brent diyor. çiftin neler olduğunu okuyana kadar köprüde bir kilit koymak planlıyordu.

onlar başka bir şehirde kendi aşık kilitlemek için dener misin?

“Hayır, Penelope diyor. “Burası çok ikonik olduğunu.”

Bazı turistler ise farklı düşünüyor, ve şehrin diğer bölgelerinde tuhaflık sürdürmeyi bahisleri denemek için istekli. Örneğin, çiftler son birkaç yıl içinde, Ile de la Cité Notre-Dame Katedrali yakınında Pont de l’Archevêché’deki, biri bölümüne kilitleri affixing başladı. Ve yakındaki Pont Neuf, kilitlerinin smatterings son zamanlarda ortaya çıkan edilmiştir. Başlangıçta beklenenden daha ritüel ayakta tutan gelen çiftler vazgeçirmeye daha zor olabilir.

Pont des Arts and Its Lovelocks başka Shot

Bir şey lovelocks fenomen hakkında kesin: onlar son derece polarize konum. Bazıları büyüleyici konum ve şehrin neredeyse ağırbaşlı zarif havaya renk katmak düşünüyorum; diğerleri güzellik ve sermayenin estetik uyumu olumsuz etkisi kitschy ve ucuz belirteçleri olduğunu hissediyor.

Aşk ve Çöp: Onlar Gerçekten Birlikte git musunuz?

uygulama topyekûn yasak tabi tutulmadan önce lovelocks trenine atlamak için istekli Paris’te Bazı çiftler için çöp kutuları ve lamba yayınları gibi yüzeyler sevgi onların sembollerini takmak için uygun yerlerdir. Hmm, bu ilişki iyiye işaret etmektedir oldukça emin …

You may also like